• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvakertészet kicsi gyerekekkel és gyerekek mellett

Elég csak megnézni ezt a fórumot, és s regisztráltak fiú-lány arànyát. Én olyan 95-5-re saccolom. Persze, vannak jópáran, akk párban űzik a hobbit, de az elenyésző. Úgy látszik, a fiúk az akváriumban szeretnek kertészkedni, a lányok meg a kertben :) De biztos van szerepe a technikai résznek, hogy miért inkább fiúk választják az akvarisztikát hobbinak.

Szerintem a jelenlegi fórum összetételéből ne extrapoláljunk rögtön a jövő generációra. Ha az apukák aktívan bevonják a lányokat akkor 50-50% arány lesz 20-30 éve múlva. Ms. Lili Lantossal az élen, talán.
Aquarium girls - video. Amúgy Láttátok azt a kampányt - zseniális! - teljesen a sztereótípiák ellen megy.

De amikor ők is kertészkednek abbol biztos valami szép lesz. Elég ránézni a hac galériára. Szerintem nem őket célozza a reklám. A hölgyekkel máshogy kell kommunikalni ráadasul ők racionalisabbak. Ruhára kencére előbb szórják a pénzt mint hobbira

Racionálisabbak? - szerintem ez is 50%-50% - nálunk az asszony hiper-emocionális... ebből van veszekedés is, de általában pont jól kiegészítjük egymást, és remélhetőleg 'kiegyensúlyozott' gyerekeket nevelünk - egyelőre még a nagy marketing gépezetektől védve őket.
A Green Aqua 'reklám'-ja kit céloz meg?

Tehát visszakanyarodva a kezdeti kérdéskörre - 1- 6 éves gyerkőcökkel mik a tapasztalatok? (ekkor még a ruha és kence nem aktuális :) Hál' Istennek.
 
Ó, dehogynem! 4,5 éves kislánynál már nagyon aktuális a ruha :). Szerencsére a halak, garnélák etetése is! Leginkább a garnélák és csigák után mutatnak érdeklődést (a kisebb 3 éves). Sokszor nézik, ahogy "kapirgálnak". A vízcsere fontosságát már "megbeszéltük" - kell a friss víz a halacskáknak. Gyakran kell garnélákat mutatnom nekik a laptopon, persze kéket, sárgát, vagy pirosat...hm, itt is a "ruha" számít..
azt hiszem a kislányok ezt a hobbit más szempontból közelítik meg
 
Ó, dehogynem! 4,5 éves kislánynál már nagyon aktuális a ruha :). Szerencsére a halak, garnélák etetése is! Leginkább a garnélák és csigák után mutatnak érdeklődést (a kisebb 3 éves). Sokszor nézik, ahogy "kapirgálnak". A vízcsere fontosságát már "megbeszéltük" - kell a friss víz a halacskáknak. Gyakran kell garnélákat mutatnom nekik a laptopon, persze kéket, sárgát, vagy pirosat...hm, itt is a "ruha" számít..
azt hiszem a kislányok ezt a hobbit más szempontból közelítik meg

És nincs kísértés, hogy a kényeztető apuka esetleg a lányok kedvéért színesítse az akváriumot ilyen-olyan színű garnélákkal és halakkal?
 
Nos, nekivágtam. 3 gyerek mellett van új 'lakberendezési tárgy'.
3 napnyi tapasztalat:
- létrára mászni izgi
- az ültetés izgi
- az etetés izgi (pizsamában alvás előtt)
- a fecskendőkkel (tisztán) lehet játszani
- a rajban úszó sok neon nem túl izgi, de az a hal amiből csak 1 darab van, azt izgi megtalálni, hogy hol bújkál
- a cherry rákok 'cukik'

16450089426_df757d3dfa_m.jpg
16450092726_47c6d3c0f3_m.jpg
16475144202_12f17c3cb5_m.jpg
16450114096_369a29e95e_m.jpg
 
Nos, nekivágtam. 3 gyerek mellett van új 'lakberendezési tárgy'.
3 napnyi tapasztalat:
- létrára mászni izgi
- az ültetés izgi
- az etetés izgi (pizsamában alvás előtt)
- a fecskendőkkel (tisztán) lehet játszani
- a rajban úszó sok neon nem túl izgi, de az a hal amiből csak 1 darab van, azt izgi megtalálni, hogy hol bújkál
- a cherry rákok 'cukik'

16450089426_df757d3dfa_m.jpg
16450092726_47c6d3c0f3_m.jpg
16475144202_12f17c3cb5_m.jpg
16450114096_369a29e95e_m.jpg
3 picurka gyerkőc mellett akvakertészkedni?????Gondolom kell hozzá egy adag türelem is.:)
Egyébként aranyosak.A jövő akvakertész generációja;)
 
Szerintem egy NÖ-nek nem okoz örömet szűrőt tisztítani,vizet cserélni,formázni a növényeket(de néha megesik,de nem jellemző,mert ez sztem nem női hobbi),tisztelet a kivetélnek(y).
Nos, a hobbi szerintem legalább annyira női, mint férfi, sőt a növények formázása, harmóniája, nevelgetése, ápolása kifejezetten női - akár mondhatnám úgyis, hogy anyai tevékenység.Ugyanakkor a high tech növényeshez szükséges gépészet, vegyészet és a komolyabb fizikai erőt is igénylő feladatok pl. vízcsere, szűrő tisztítás, akvárium cipelés, kőtörés stb. az már tényleg nem nőnek való. Ezért is csináljuk mi együtt ezt a gyönyörű hobbit!
Ja és hogy ne offoljunk: a mi kisfiúnk 6 és fél éves és nagyon sokat segít nemcsak a szokásos etetésben, hanem a növények ápolásában is. Együtt találjuk ki a hardscapet és az egyéb elrendezéseket is. Meglepően jó ötletei vannak!
 
De amikor ok is kerteszkednek abbol biztos valami szep lesz. Eleg ranezni a hac galeriara. Szerintem nem oket celozza a reklam. A holgyekkel mashogy kell kommunikalni raadasul ok racionalisabbak.
Hogy te miket tudsz!!! (y)

Ruhara kencere elobb szorjak a penzt mint hobbira
Erre azért én rendesen rácáfolnék! Még jó, hogy nem vagyok sértődékeny típus!:D
 
A kisfiam most 15 hónapos. Segíteni nem tud még, de egyre jobban érdekli az akváriumi élet (eddig is mutogattam neki a halakat), most már ő hozza a kis fellépőjét és kéri, hogy állítsam rá, úgy jobban látja a történéseket.

Az akváriumszekrény mindkét ajtaján gyerekzár, nem akarok még egyszer granulált haltápot takarítani a nappali szőnyegéből (mert már le tudja ugye csavarni a tetejét), meg üldözni a gyereket mikor a kezében a baktopuros flakonnal menekül röhögve. :D
CO2 is megy a szekrénybe, mert mindent teker, fog, és persze lopna. :D Megkímélem magam egy pár halpusztulástól szerintem.

Szóval igyekszem egyre jobban belevonni, és ebben Boti is partner, mert imádja az állatokat. :)

(Márciusban jön a kistesó, Boti szobájába nyílméregbékás terrárium a távlati terv, Zsiga szobájába szerintem majd megcsinálom a garnélás nanot. :) )
 
Az ördögszarv szériatartozék? :D

Mondjuk ő már elég nagy ahhoz, hogy apának tudjon segíteni is valamit.
 
A héten elkezdtük mi is a gyerekszobai akváriumot.... hát azt vettem észre ha a szobában van és az Övé akkor egy cseppet már önállóan garázdálkodik minden szabályt felrugva... képek később..... sajnos a scape elgondolásunk is merőben más.. csúszda és homokozó kell a halaknak a "lilipipi" meg nem kell mert nemó is azon keresztűl szökött meg.
 
A kisfiam most 15 hónapos. Segíteni nem tud még, de egyre jobban érdekli az akváriumi élet (eddig is mutogattam neki a halakat), most már ő hozza a kis fellépőjét és kéri, hogy állítsam rá, úgy jobban látja a történéseket.

Az akváriumszekrény mindkét ajtaján gyerekzár, nem akarok még egyszer granulált haltápot takarítani a nappali szőnyegéből (mert már le tudja ugye csavarni a tetejét), meg üldözni a gyereket mikor a kezében a baktopuros flakonnal menekül röhögve. :D
CO2 is megy a szekrénybe, mert mindent teker, fog, és persze lopna. :D Megkímélem magam egy pár halpusztulástól szerintem.

Szóval igyekszem egyre jobban belevonni, és ebben Boti is partner, mert imádja az állatokat. :)

(Márciusban jön a kistesó, Boti szobájába nyílméregbékás terrárium a távlati terv, Zsiga szobájába szerintem majd megcsinálom a garnélás nanot. :) )

El is felejtettem írni: A kulcsos zár teljesen nélkülözhetetlen. Minden este etetéskor ceremoniálisan kinyitjuk a szekrényt hogy kivegyük a haltápot és ideiglenesen kikapcsoljuk a szűrőt.
Reggel kicsit a frász kergetett, amikor kisebbik fiam egy 10-es imbusz kulccsal mászkált és mindenen 'kop-kop'-olt. Reméltem hogy az akváriumot nem töri szét.

Javaslom minden kisgyerekesnek hogy kössön 'akvárium törése kiegészítő biztosítás'-t, én most intézem a biztosítómmal.
 
Az ördögszarv szériatartozék? :D

Mondjuk ő már elég nagy ahhoz, hogy apának tudjon segíteni is valamit.
Hehe,ez egy szilveszteri kep meg tavaj elottrol.
Hat igen nagynak eleg nagy lenne mar de igazi csajszi es most egeszen mas dolgok foglaljak le [emoji4]
 
Back
Oldal tetejére