• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvakertészet kicsi gyerekekkel és gyerekek mellett

TallDragon

Főkertész
Kezdeném ezt az új topikot avval a céllal, hogy megismerjem az 1 és 6 éves kor közötti gyerekkel rendelkező fórumozók tapasztalatait és gondolatait az alábbiakról:

- Hány éves kortól tud az akvakertészet közös élmény lenni?
- Mely része tetszik legjobban a gyerekeiteknek, miben szeretnek segíteni?
- Ebben a korosztályban hogyan lehet velük könnyen és érdekesen megismertetni, azt hogy hogy is működik az akvárium (ugyebár a kémia és a biológia óra ilyenkor még ismeretlen számukra)

Magamról annyit talán, hogy nálunk van egy négyéves fiú és egy 2 éves vegyes ikerpár és már nagyon várom hogy akváriumot indíthassak. Talán naívan abban reménykedem hogy néha az esti TV mesénél érdekesebb lesz csak együtt négyen bambulni a halakat, garnélákat és csigákat. És majd amikor már iskolások lesznek akkor majd örömmel gondozzák a saját akváriumukat.
Annyira büszke apuka lennék, ha jeles bizonyítvány mellett 10-12 évesen még a montecarlo-t is profin tudnák nyesni mint Pedro Rosa gyerkőcei ebben a kis gyereknapi videóban.
@talachi által nyitott topikban is látható hogy sok kisgyerekes apuka van itt a fórumon gyönyörű gyerekekkel. Ezek a totyogós, huncut manók hogy élnek együtt az akváriummal?

Jöhetnek az élménybeszámolók, anekdoták, ötletek és tanácsok.
 
Utoljára módosított:
Szia az én kisfiam most 4 éves, születése óta majd minden nap leülünk az aki elé, kezdetben csak bambultuk természetesen, késöbb már neveket adtunk a halaknak, garniknak stb. 2 évesen már a napi etetésből már nem lehetett kihagyni, sőt voltak(sajnos) önálló etetések és itatások is. Egy kis kávé, kapucsinó meg süti keksz stb. Ma már együtt kaparjuk az algát, ő általában fogkefével. Már nem álítgatja a co se a szűrőteljesítményt, megérti hogy nem szabad....
 
U.i, neked egy kicsit nehezebb helyzeted van, azért ennyi kisembert összehangolni nehéz lesz. Ja és holnap megkapja az első saját akiját a gyerekszobába.... remélem nem lesz gond (80l garnis növényes)
 
U.i, neked egy kicsit nehezebb helyzeted van, azért ennyi kisembert összehangolni nehéz lesz. Ja és holnap megkapja az első saját akiját a gyerekszobába.... remélem nem lesz gond (80l garnis növényes)
Bizony. Látnod kéne amikor leülök a gép elé forumot olvasni, és pikk-pakk 3 perc múlva próbálok 3 gyereket az ölemben úgy egyensúlyozni, hogy a klaviatúrát és egeret is tudjam kezelni. De mégis megfizethetetlen kisebb fiam szövege: 'Apa, nézünk halacskákat?' (mármint a youtube-on)
 
Utoljára módosított:
Igaz az én FIAM meg csak 11 hetes,de gyakran bambul az aki előtt(legalább is remélem),gyakori trükk tőlem,hogy lerakom az aki elé,had szokja a kis krapek!Már várom mikor neki is berendezünk egy akit,tele tele színes halakkal stb....
 
Nálam most 3 a kislány. Előtte inkább csodálkozott, most már aranyosan szemléli a dolgokat. Örömmel segítene. Szól ha planáriát lát, hogy kapjam ki :) Az otocinclusokkal folyamatosan azzal rémisztget, hogy elpusztult a halacska mert nem mozog :)
Persze Némó rajzfilm a kedvenc, így amikor most összeraktam a nagy akváriumot otthon ő egyből cápát szeretett volna bele :LOL::LOL: mert az milyen aranyos :)

3 évesen már neki lehet ugrani. De azért a nagyobb karbantartásokat jobb olyankorra időzíteni amikor ovi stb van. Gyorsabb :)
Minden nap megnézi szemléli kicsit, ha holnap nem lenne akvárium biztosan kapnám már a kérdéseket, hogy hova lett stb.
 
4 éves kisfiam meg szokta csodálni a kis halakat és a szép "virágokat",remélem később jobban fogja érdekelni,a szobájában is van 38L-es ösztönzésnek. (y) Mikor nagyon pici volt akkoriban kezdtem el foglalkozni az akvarisztikával és aranyhalakat tartottam.Volt,hogy simán elaludt az akvárium előtt.:)
DSCF1605.jpg

DSC_0149.jpg
 
A youtu
Bizony. Látnod kéne amikor leülök a gép elé forumot olvasni, és pikk-pakk 3 perc múlva próbálok 3 gyereket az ölemben úgy egyensúlyozni, hogy a klaviatúrát és egeret is tudjam kezelni. De mégis megfizethetetlen kisebb fiam szövege: 'Apa, nézünk halacskákat?' (mármint youtube-on)
B
Bizony. Látnod kéne amikor leülök a gép elé forumot olvasni, és p
 
Az én kisfiam még csak most lesz fél éves, de nagyon szereti nézni az akváriumot. Ha itt van a szobában, és mondjuk megy a tévé, akkor is jobban érdekli az akvárium. :)
Meg szoktuk nézni minden nap közelről is a halakat. Eleinte csak nézelődés volt, aztán már konkrétan a halakat nézte (jönnek előre, mert azt hiszik kaja lesz :D), most meg már a kezével is nyúlkál feléjük és nagyon tetszik neki a dolog. :) Ha nem megy a világítás, akkor is szokta nézni az akvát a járókából. :) :love: Úgy látszik, hogy ez is a génekben van, már látom, hogy vérbeli akvakertész a kis pöcsös. :D
10689654_10204549686834494_5371415579129108064_n by Laci Sziládi, on Flickr
 
Az én 1,5 éves kisfiam nagyobb érdeklődést mutat az akvárium és főleg a benne lévő állatok után, mint a 6 éves kislányom. Igaz, őt kielégíti a szobájában lévő kis garnélás akvárium, mindenkinek büszkén mutatja a 'rákait' :) ...Bár az etetésnél azért néha besegít.
Úgyhogy én nagyobb bizalmat fektetek abba, hogy pár év múlva a kisfiamat fogom tudni bevonni az akvakertészkedésbe. Meg amúgy is, ez jobban ilyen fiús hobbi....Az is biztos jelent valamit, hogy az első két szó, ami megtanult, az 'autó' meg a 'halacska' :) Nem volt még egészen egy éves, de már csillogó szemekkel, mosolyogva mutatta a halakat az akiban, a kék ramik voltak a kedvencei.
Iskoláskorukban már szerintem be lehet vonni a gyerekeket a hobbiba, a biológiai részét is jobban megértik már olyankor.
 
Az amúgy is nagy előkészülődést és megfontolt tudatos tervezést, stb igénylő akvakertészkedés, gyerekkel, még több tervezést igényel... pl nálunk csakis 12v világítás jöhetett szóba mivel tudjuk bármi megtörténhet. A nagy dilema nálunk az aki elhelyezése volt, ugyebár ha alacsonyra teszük hogy könnyen matason ő is benne akor megvan a veszélye hogy akor is megteszi ha nem látod (drágám de jó csend van figyeled?! CSEND? Az gyanús, keresd meg a gyereket biztos roszban sántikál) és persze könnyeben nekiesik, nekiszalad . Nálunk a magasabb elhelyezés melett döntöttünk, így ő kisszékről dolgozik, ami psrsze megint meredek mutatvány mert állandóan az üvegbe kapaszkodna, na meg mindent fél kézzel csinálsz mert biztosítod a gyereket hogy nehogy leesen. De persze kárpótolnak minket ezek a kis lúrkók mindig mert ugyebár nincs is szebb a közös programnál.
 
Az én 1,5 éves kisfiam nagyobb érdeklődést mutat az akvárium és főleg a benne lévő állatok után, mint a 6 éves kislányom. Igaz, őt kielégíti a szobájában lévő kis garnélás akvárium, mindenkinek büszkén mutatja a 'rákait' :) ...Bár az etetésnél azért néha besegít.
Úgyhogy én nagyobb bizalmat fektetek abba, hogy pár év múlva a kisfiamat fogom tudni bevonni az akvakertészkedésbe. Meg amúgy is, ez jobban ilyen fiús hobbi....Az is biztos jelent valamit, hogy az első két szó, ami megtanult, az 'autó' meg a 'halacska' :) Nem volt még egészen egy éves, de már csillogó szemekkel, mosolyogva mutatta a halakat az akiban, a kék ramik voltak a kedvencei.
Iskoláskorukban már szerintem be lehet vonni a gyerekeket a hobbiba, a biológiai részét is jobban megértik már olyankor.
Érdekes... pedig nekem ez teljesen nem-semleges hobbinak tûnik. Mitôl fiús? Az éles vágóeszközök vagy a búgó gépek miatt? :)
Hogyan lehetne a kislányoknak érdekessé tenni? Rózsaszínû szerszámokkal, mint ahogy a Fiskars próbálkozik a kertész szerszámoknál?
Ötletek?
 
Érdekes... pedig nekem ez teljesen nem-semleges hobbinak tûnik. Mitôl fiús? Az éles vágóeszközök vagy a búgó gépek miatt? :)
Hogyan lehetne a kislányoknak érdekessé tenni? Rózsaszínû szerszámokkal, mint ahogy a Fiskars próbálkozik a kertész szerszámoknál?
Ötletek?
apukahal, anyukahal, ott a kis lányuk, a guppinak szép ruhája van, ne agodj nem lesz ott gond..
 
Érdekes... pedig nekem ez teljesen nem-semleges hobbinak tûnik. Mitôl fiús? Az éles vágóeszközök vagy a búgó gépek miatt? :)
Hogyan lehetne a kislányoknak érdekessé tenni? Rózsaszínû szerszámokkal, mint ahogy a Fiskars próbálkozik a kertész szerszámoknál?
Ötletek?
Elég csak megnézni ezt a fórumot, és s regisztráltak fiú-lány arànyát. Én olyan 95-5-re saccolom. Persze, vannak jópáran, akk párban űzik a hobbit, de az elenyésző. Úgy látszik, a fiúk az akváriumban szeretnek kertészkedni, a lányok meg a kertben :) De biztos van szerepe a technikai résznek, hogy miért inkább fiúk választják az akvarisztikát hobbinak.
 
Elég csak megnézni ezt a fórumot, és s regisztráltak fiú-lány arànyát. Én olyan 95-5-re saccolom. Persze, vannak jópáran, akk párban űzik a hobbit, de az elenyésző. Úgy látszik, a fiúk az akváriumban szeretnek kertészkedni, a lányok meg a kertben :) De biztos van szerepe a technikai résznek, hogy miért inkább fiúk választják az akvarisztikát hobbinak.
Amikor elkezdek a páromnak beszelni a PH,GH,KH kapcsolatärol akkor csak annyit mond:Na jó de ezt ne velem beszeld meg:mad:.Szerintem egy NÖ-nek nem okoz örömet szűrőt tisztítani,vizet cserélni,formázni a növényeket(de néha megesik,de nem jellemző,mert ez sztem nem női hobbi),tisztelet a kivetélnek(y).
 
Amikor elkezdek a páromnak beszelni a PH,GH,KH kapcsolatärol akkor csak annyit mond:Na jó de ezt ne velem beszeld meg:mad:.Szerintem egy NÖ-nek nem okoz örömet szűrőt tisztítani,vizet cserélni,formázni a növényeket(de néha megesik,de nem jellemző,mert ez sztem nem női hobbi),tisztelet a kivetélnek(y).
No, ezt pl Nicole nehogy meglássa!
 
De amikor ok is kerteszkednek abbol biztos valami szep lesz. Eleg ranezni a hac galeriara. Szerintem nem oket celozza a reklam. A holgyekkel mashogy kell kommunikalni raadasul ok racionalisabbak. Ruhara kencere elobb szorjak a penzt mint hobbira
 
Dejótopic!:)
1 éves a fiam, rendszeresen állok meg vele az akvárium előtt és mutogatom neki a halakat, növényeket. Múltkor a parvulában megragadt (és megnőtt) weeping moha darabokat csipeszeltem ki jobb kézzel, bal kezemben ült a gyerkőc és minden kiemelt mohadarabnak közösen örültünk, tetszett neki a móka:)
Egyébként az akvárium indítása óta mondogatom neki, hogy ez az Ő akváriuma - bár szerintem még nem veszi komolyan:)) - és hamarosan cserélheti benne a vizet is:)
 
Back
Oldal tetejére