• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvakertészet kicsi gyerekekkel és gyerekek mellett

Csak most találtam meg ezt a topikot! Éppen nagy dilemmában vagyok, mert most 1 éves a kisfiam, az akvárium meg 15 hónapja üzemel és nem tudom eldönteni, hogy hogyan tovább. Eredetileg nyárra terveztem rescape-et, de komolyan elgondolkodtam, hogy kicsit szüneteltetem a hobbit. Egyrészt félek, hogy egyszer majd megrángatja a külső szűrő csöveit (mondjuk folyamatosan megy a tréning, a karácsonyfának sem esett neki), másrészt kicsit sajnálom a jelenleg akváriumra fordított időt (szeretek pepecselni, előszűrő tisztítás, RO víz készítés - tudjátok mindig van valami), alább meg nem szeretném adni. Ráadásul jön keteske is és helyünk meg egyre kevesebb, az akvárium helyére tudnánk más szekrényt is tenni... Összességében azért nehezen mondanék le az akváriumról és most már kisfiam is hiányolná... Lehet, hogy valami nagyon alapra fogok váltani, amit nem fogok annyira sajnálni, esetleg belső szűrővel... (?)
 
Csak most találtam meg ezt a topikot! Éppen nagy dilemmában vagyok, mert most 1 éves a kisfiam, az akvárium meg 15 hónapja üzemel és nem tudom eldönteni, hogy hogyan tovább. Eredetileg nyárra terveztem rescape-et, de komolyan elgondolkodtam, hogy kicsit szüneteltetem a hobbit. Egyrészt félek, hogy egyszer majd megrángatja a külső szűrő csöveit (mondjuk folyamatosan megy a tréning, a karácsonyfának sem esett neki), másrészt kicsit sajnálom a jelenleg akváriumra fordított időt (szeretek pepecselni, előszűrő tisztítás, RO víz készítés - tudjátok mindig van valami), alább meg nem szeretném adni. Ráadásul jön keteske is és helyünk meg egyre kevesebb, az akvárium helyére tudnánk más szekrényt is tenni... Összességében azért nehezen mondanék le az akváriumról és most már kisfiam is hiányolná... Lehet, hogy valami nagyon alapra fogok váltani, amit nem fogok annyira sajnálni, esetleg belső szűrővel... (?)
Gratulálok “ketteskéhez”!:)
Szerintem nem kell ezt drámaian felfogni.
Fiam 2009-ben, lányom 2011-ben született.
2012 nyaráig laktunk 42 nm-en.
Törpehörcsög, egy nagy terrárium, egy kis terrárium, egy nagy akvaterrárium....
Ezekből a nagy akvaterrárium, meg egy másik is elérhető közelségben a gyerekeknek.
Előfordult nagyon ritkán, hogy valamit odakoccintottak az üveghez, de soha nem piszkálták durván az üveget, kábeleket, semmit.
Az élőeleség benn volt a szekrényben, slussz.
Pici korukban még az akva is megvolt, ha jól emlékszem.
Kezdettől fogva megmutattam nekik, és ahogy nőttek, csak el lett mondva, hogy mit nem szabad.
Lehet, hogy csak én vagyok szerencsés, de soha nem gondoltam arra, hogy a hobbit feladjam gyerek érkezése miatt. Persze mindenkinél mások a körülmények...
Amikor még a 42nm-n megvolt a 240l akva, térelválasztóként üzemeltettem, a fal felőli rövid oldalon voltak a csövek. Kevésbé szem előtt, nehezebben volt hozzáférhető a picúrnak.
Plusz volt még egy cica és kutyus.
Mindennek, mindenkinek megvolt a helye, nem volt agyonzsúfolva, nem volt lomtár kinézete.
Szerettem!:love::love::giggle:
 
Csak most találtam meg ezt a topikot! Éppen nagy dilemmában vagyok, mert most 1 éves a kisfiam, az akvárium meg 15 hónapja üzemel és nem tudom eldönteni, hogy hogyan tovább. Eredetileg nyárra terveztem rescape-et, de komolyan elgondolkodtam, hogy kicsit szüneteltetem a hobbit. Egyrészt félek, hogy egyszer majd megrángatja a külső szűrő csöveit (mondjuk folyamatosan megy a tréning, a karácsonyfának sem esett neki), másrészt kicsit sajnálom a jelenleg akváriumra fordított időt (szeretek pepecselni, előszűrő tisztítás, RO víz készítés - tudjátok mindig van valami), alább meg nem szeretném adni. Ráadásul jön keteske is és helyünk meg egyre kevesebb, az akvárium helyére tudnánk más szekrényt is tenni... Összességében azért nehezen mondanék le az akváriumról és most már kisfiam is hiányolná... Lehet, hogy valami nagyon alapra fogok váltani, amit nem fogok annyira sajnálni, esetleg belső szűrővel... (?)
Szerintem sem para, mondjuk az teny hogy kevesebb lesz az idod, szova ltolj egy rescapet egy nature scappel es ne tapozz EI ben :) Nalam is mindig csusznak a vizcserek, a szuro csovekkel eddig nem volt baj, de egyebkenten is tervezem atteni egy olyan helyre ahol nem fer hozza a gyerek :)
 
Köszönöm a megerősítést, nem szeretném feladni a hobbit, csak végiggondoltam azt a verziót is, hogy milyen lenne nélküle... Az biztos, hogy kicsit át kell szervezni a dolgokat (folyamatos újratervezés megy :)), de egy egyszerű scape-pel szerintem nem lesz gond. Eddig mindig beújítottam valamit, kerestem a kihívásokat, de most ezekből kicsit le kell adnom.
 
Nálunk 8, 3, 1 évesek a gyerkőcök. Párszor volt, hogy a kicsifiú megrángatta a szűrő csövet. Aztán rájött, hogy nincs benne semmi izgalmas és azóta nem bántotta. A halas alatt nyitott a szekrény simán elérik a szűrőt, csövezést de soha nem piszkálták azt. Tudják, hogy azt nem szabad és kész. Olyan volt már, hogy a picifiú bemászott az aki alá a szekrénybe játszani de akkor sem a szűrővel. Nálunk inkább karbantartáskor van probléma mert szétpakolok és az érdekes (vödrök, csövek, csipeszek stb stb) :)
 
Csak most találtam meg ezt a topikot! Éppen nagy dilemmában vagyok, mert most 1 éves a kisfiam, az akvárium meg 15 hónapja üzemel és nem tudom eldönteni, hogy hogyan tovább. Eredetileg nyárra terveztem rescape-et, de komolyan elgondolkodtam, hogy kicsit szüneteltetem a hobbit. Egyrészt félek, hogy egyszer majd megrángatja a külső szűrő csöveit (mondjuk folyamatosan megy a tréning, a karácsonyfának sem esett neki), másrészt kicsit sajnálom a jelenleg akváriumra fordított időt (szeretek pepecselni, előszűrő tisztítás, RO víz készítés - tudjátok mindig van valami), alább meg nem szeretném adni. Ráadásul jön keteske is és helyünk meg egyre kevesebb, az akvárium helyére tudnánk más szekrényt is tenni... Összességében azért nehezen mondanék le az akváriumról és most már kisfiam is hiányolná... Lehet, hogy valami nagyon alapra fogok váltani, amit nem fogok annyira sajnálni, esetleg belső szűrővel... (?)
Nálam piszkálta egy picit a fiam a csöveket, miután megtanult járni, de nem nagy erővel. Valószínűleg nem lett volna gond belőle, de én azért hozzá ragasztottam több helyen széles celluxal az üveghez. Bevált.
A szekrény nyomásra nyílik, azt sokszor kinyitotta véletlenül, de csak az első pár alkalommal kellett rászólni, hogy nincs pakolás odabent, mert mérgező anyagok vannak bent, és jön a ninó és bibi lesz. Megértette, utána mindig szólt, hogy csukjuk be azonnal a szekrényt.
 
Nekem most lesz két éves a fiam. Tudja, hogy nem szabad hozzányúlni a csövekhez, így nem is piszkálja. Ha kinyitom a szekrényt, akkor persze egyből ott van, mindig etetné a halakat :D. A veszélyesebb dolgokat pedig mélyre pakoltam. Karbantartást alvásidőben csinálom többnyire, de ha fent is van, akkor max. játszik a vödrökkel, picit pancsikol a kezével. :) Tavasszal jön a második gyerkőc is, meg se fordulna a fejemben, hogy miattuk bontsak akváriumot, sőt, próbálom beadni asszonynak, h kéne még 1-2 :D
 
Nálunk 5 és fél, valamint egy lassan 7 éves gyerkőc van. Szemmel tartják az akváriumot, a benne lakó élőlényeket. Volt akvárium már a születésük előtt is, mióta mobilisak önerőből ment a tréning, hogy nem szabad az üveget piszkálni. A szekrényajtókon gyerekzár volt azért biztos ami biztos. Karbantartáskor kérésre segítenek az egyszerűbb dolgokban. Egyébként nem piszkálják az üveget, nem nyitogatják a szekrényt (már nincs gyerekzár rajta). Szépen megtanulták. Rokon vagy vendég gyerekeknek megmutatják az akváriumot, szólnak, hogy nem szabad az üveget piszkálni. A későbbiekben mi lesz nem tudom, a kisebbikről (Botond) jobban el tudom képzelni, hogy akvarizálni fog. Nóra a nővére meg megmarad külső szemlélőnek. Aztán ki tudja. :)
 
Nálunk 5 és fél, valamint egy lassan 7 éves gyerkőc van. Szemmel tartják az akváriumot, a benne lakó élőlényeket. Volt akvárium már a születésük előtt is, mióta mobilisak önerőből ment a tréning, hogy nem szabad az üveget piszkálni. A szekrényajtókon gyerekzár volt azért biztos ami biztos. Karbantartáskor kérésre segítenek az egyszerűbb dolgokban. Egyébként nem piszkálják az üveget, nem nyitogatják a szekrényt (már nincs gyerekzár rajta). Szépen megtanulták. Rokon vagy vendég gyerekeknek megmutatják az akváriumot, szólnak, hogy nem szabad az üveget piszkálni. A későbbiekben mi lesz nem tudom, a kisebbikről (Botond) jobban el tudom képzelni, hogy akvarizálni fog. Nóra a nővére meg megmarad külső szemlélőnek. Aztán ki tudja. :)
Az en fiam is Botond!!:)
 
Back
Oldal tetejére