• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

AkvaKertész Tomi 54literes növényese

Igen áztattam is de csak sima vízben,tus aztán kifőzés,kicsit színezte a vizet de elmúlt nem volt opálos a vizem.
 
Üdvözlet Akvarista Barátaim!

Az elmúlt időben kicsit háttérbe vonultam elmélyedve a fórum soraiban rájöttem nem vagyok megelégedve az akváriumommal.Számos hibámra rájöttem és úgy gondoltam nekiállok kijavítani ezeket a hibákat.A növényeim nem fejlődtek úgy ahogy szerettem volna.A füvem abszolút nem fejlődött sőt el is halt valami végett. Első lépésben a világításomat kibővítettem még 30 wattal és most 75 wattal világtok.ekkor jelentkezett a következő probléma a vizem hőmérséklete 31fokra emelkedett napokig így voltak a halak már furán is viselkedtek ekkor jött az ötlet próbáljuk meg a tetőt felfüggeszteni csináljunk függesztett tetőt!a gyári tetőt függesztettem fel ideiglenes megoldással az aki főlé ami jónak bizonyult 2 hete van felfüggesztve és a vízhómérsékletem stabilan 25 fok!A másik hiba a Co2 beoldásom ami még mindig nem a legjobb de már kikísérletezett zselés Co2-m van + mellé vásároltam Happy karbót amivel kiegészítve 1 fokkal jobban állnak a dolgok,de a palackos megoldásra még várni kell sajnos.A másik amit észrevettem az az akvárium talaja!Folyamatosan töltöttem fel mert az alap kavics választás nem valami jó hol túl nagy szemű hol túl apró vagy fehér stb volt.Azt vettem észre,hogy töltöm fel a rétegeket és már vagy 10centis a kavicsréteg nem találtam benne logikát miért csináltam így?!Aztán álmodtam egy nagyot és a felső réteget jó alaposan (persze a táptalajrészét nem bántva)kiemeltem és a helyére egységes fekete kavicsot tettem úgy hogy elől alacsony legyen hátul pedig dombos!Sikerült valami új hatást keltenem ami először fel sem tűnt de a család és a barátok felhívták rá a figyelmemet!bekerült az esőztető része a külső szűrőhöz és sokkal jobb lett az egész körforgás.Látom a vízfelszínen ahogy az áramlat megy! Gyönyörű látvány nagyon tetszik!A növényeim is a változtatások hatására vagy valami más végett de sokkal jobban érzik magukat és sokkal jobban is fejlődnek!
Az egériám annyira jól nő hogy 3 naponta vágom a feléig félelmetes.Az új fű a múltheti beültetés után 1 héttel már most terjeszkedik szinte hihetetlen!:)
Remélem meg is marad és elindulhatok a füves birodalmak felé!:)Most nem nyírtam meg a füvet ültetéskor hanem hagytam hosszúra,(lehet előzőleg ez is volt a baj hogy visszavágtam)és ezáltal most termel oxigént a füvem ráadásul most terjeszkedik!
Készül az új függesztett armatúrám is már az alapja meg lett hajlítva kedden.Szép aprólékosan szeretném a kivitelezést elvégezni,hogy profi munka kerüljön ki a kezeim közül!
Változtatásokról néhány kép:
Itt még fű és pár növény nélkül:

Már fűvel,halakkal,új növényekkel:


pillanatkép:

Készülő függesztett Armatúra váza:




Igyekszem most már gyakrabban jelentkezni a változásokról,a fotók minőségén igyekszem változtatni.
 
tényleg nagy változásokon ment át az aki.s jó irányba. tetszik az elrendezés is,bár nem vagyok kibékülve a szölö ágakkal,de itt az is tetszik. csak így tovább!
 
gordias said:
tényleg nagy változásokon ment át az aki.s jó irányba. tetszik az elrendezés is,bár nem vagyok kibékülve a szölö ágakkal,de itt az is tetszik. csak így tovább!

Köszönöm az elismerést:).Remélem én is ,hogy jó irányba haladok és a továbbiakban még szebb lesz az aki!
Úgy nézem kezd még jobban magához térni a fű remélem alakulni fog a pázsitom:)
 
Back
Oldal tetejére