1. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Akvakertész matrica

Kategória: 'Általános növényes beszélgetések', témanyitó: Lewis, téma nyitása: Júli 21, 2014.

?

Milyen típusú akvakertészettel kapcsolatos "jelet" viselnél leginkább? (magyarázat a leírásban)

1. 1: "Növényes Akvarisztika ikon-szerű szimbólum"

66.7%
  2. 2: "Csapattag vagyok"

11.8%
  3. 3: "Kombinációk már meglévő anyagokkal akvakertészet témájára, viccelődés"

7.8%
  4. 4: Teljesen mindegy, csak jól legyen megcsinálva

35.3%
Többféle dologra is szavazhatsz.
  1. Lewis
    Épp nem fórumozik ...

Lewis Főkertész

Tag:
    Márc 7, 2013
    Kedvelik:
    1,991
    Hely:
    Budapest
    Többünk részéről felmerült az igény, -ha már ilyen nagy népszerűségnek örvend a hobbi, jó a légkör, hogy megmutatnánk valamiféle klub jelvényt a nagyvilágnak magunkról. ( azért aggódó anyukák NE egy Sons of Anarchy-féle klubra gondoljanak )

Kocsimatrica, póló, ilyesmi helyekre elsősorban. Ja és persze hűtőre is! ;)
    Ide írhatnátok kreatív ötleteket, hogy MI legyen az a szimbólum, ami a dolgot megjelenítené.

Mielőtt mindenkinek elszállna az agya, pár dolog, ami a grafikai megjelenést érinti:
    - Egy, max két szín. Legjobb lenne csak egy, azt a legegyszerűbb, s talán a legolcsóbb nyomtatni, vágni, hímezni. Pár szó, esetleg szlogen.

Jelentését tekintve több részre bontanám a dolgot.
    1: "Növényes Akvarisztika"
    Reklám tartalom és létező cégektől mentes megjelenés, logók nélkül semleges szimbólum. Mint mondjuk a búvárkodás fan-oknak egy búvár sziluett a kocsin, nem pedig egy konkrét üzlet, vagy márka megjelenése a búvár mellett.
    2: "Csapattag vagyok"
    A fórummal és a GA-val kapcsolatos elképzelések, melyek büszkén hirdetik, hogy a szimbólum/felirat viselője a magyar alvakertészetetet leginkább vállán viselő csapat tagja, rajongója. Elért eredmények. Létező akvarisztikai logo-k, brand-ek kategória.
    3: "Kombinációk már meglévő anyagokkal akvakertészet témájára, viccelődés"
    "Baby on Board" és egyéb elterjedt figyelmeztető feliratok kombinációja, akvakertészesítése, poénosítása :) Vagy akár kresztáblák, Shell és egyéb autós, hi-fi, vagy minden más márkával való játszadozás. Pl. zenekar vagy bármi.

Amit nem javasolnék:
    -Kép szerű, nagyon design-os elképzelések (Pl: beúszik egy delfin, fröccsen a víz, eközben egy helikopter...)
    -Több soros mondóka, vagy szöveg-gazdag anyag.

S hogy hogyan tovább?
    Ez a topic legyen egy ötlettár. Nem egy verseny. Ha bárkinek megtetszik valami ötlet, vagy elképzelés, azt használhatja bárki. IGEN benne van a VESZÉLY, hogy innen lenyúlva egy ötletet, valaki MILLIÓKRA, mi több CSILLIÓKRA tesz szert, de ez legyen benne a pakliban, emiatt ne ugorjon senki egymásnak. :) Ha elkészül valaki valamivel ami megtetszett neki, az lehetőleg tegye elérhetővé, hogy más el tudja készíttetni.

Az, hogy lesz-e olyan, amit mindenki elfogad és kvázi "hivatalos" jelvénnyé válik, az a jövő zenéje, sok mindentől függ. De remélem eljutunk oda is.

Apróbetűs rész:
    Nemfeltétlenül vállalnám magamra az elkészítést, ne tőlem várjátok a megoldást, s nem lenne jó, ha "mikor lesz kész" üzeneteket kapnék. @viktorlantos ahogy ismerjük, tuti valami minőségi anyaggal fog előállni. Ez nem a megkerülése, vagy ilyesmi, egy ötlettér amit talán fel is használ. :) Bár elég kreatív magától is ;)

Pörögjenek az agyak és a mémes tapasztalatok alapján beizzított programok! (y)

Utoljára módosított: Júli 21, 2014
    mmccannon, lacee13, _Bonó_ és 7 mások kedvelik ezt.
  2. Luigi13

Luigi13 Legenda

Tag:
    Ápr 4, 2013
    Kedvelik:
    6,910
    Hely:
    Bp.XI. Torbágy u. 8.
    Látod, Lali. E miatt szeretünk! ( na meg a hűtőd miatt is egy kicsit ):ROFLMAO::whistle:(y)

viktorlantos, Lewis és inadsz kedvelik.
  3. Evereka
    Épp nem fórumozik ...

Evereka Legenda

Tag:
    Jan 24, 2013
    Kedvelik:
    10,541
    Hely:
    Bátaszék
    Map
    Egy felvetésem lenne mindjárt az elején.Tök jó a kezdeményezés,én is támogatom,sőt hordani ,használni is fogom ha lesz valami belőle,de.....
    Ahogy @Bandesz írta egy sima Hungarian Aquascaping felirat nagyon baró lenne,de el kellene dönteni elsőkörben hogy kishazánk nyelvén lesz a felirat vagy english,mert hát ha az lesz nem mindenki fogja tudni mit is jelent .Én sem tudok angolul,viszont sokkal jobban cseng az angol verzió nekem (na jó én tudom azért hogy mit jelent ,öreganyám nemhiszem hogy értené:facepalm::)).

4. Lewis
    Épp nem fórumozik ...

Lewis Főkertész

Tag:
    Márc 7, 2013
    Kedvelik:
    1,991
    Hely:
    Budapest
    Nekem is jobban bejön az angol. Öreganyám az akvakertészetet se tudná hova tenni.

viktorlantos, Evereka és Luigi13 kedvelik.
  5. Nutsr
    Épp nem fórumozik ...

Nutsr Kertész szaki

Tag:
    Márc 1, 2014
    Kedvelik:
    180
    Hely:
    Budapest, Hungary
    Map
    Elolvasva es udvozolve a fenti sorokat nekem hirtelen egy lily pipe ugrott be amibol az aquascaping kifejezes betui ugralnak ki "elburjanzott" novenyes betukkel, ami felett demoklesz kardja lebeg - a mi esetunkben egy hajlitott vegu ollo... :)

Lewis kedveli.
  6. keszalvo
    Épp nem fórumozik ...

keszalvo Legenda

Tag:
    Ápr 30, 2013
    Kedvelik:
    12,893
    Hely:
    Székesfehérvár
    Map
    Lali mikor lesz kesz ?
    Csak vicc volt,megnezem ha lesz idom mit tudok tenni,anno sok logot terveztem ami fel is kerult az autora,motorra,no meg egy multiplayer jatekban is az En logom volt egy hetig a magyar jatekosok jatekbeli gunyajan
    Egyetertek az egyszeru letisztult konnyu kiolvashatosaggal,foleg ha autora kerul,vagy motorra mert menet kozben nem egyszeru bogaraszni mi is van a matrican.

7. Matyi
    Épp nem fórumozik ...

Matyi VIP kertész

Tag:
    Febr 11, 2012
    Kedvelik:
    2,537
    Hely:
    Budapest 1213 Erdősor utca
    Map
    Nekem pl tetszik ez a növényke az akvakertész lógóban. fekete és fehér pólón is baron nézne ki egy szép és részletes nyomtatásban. Háton a növényke, elől pedig kicsibe és felirattal. De matricának is süti ;)

viktorlantos és Bandesz kedvelik.
  8. Pecás
    Épp nem fórumozik ...

Pecás Legenda

Tag:
    Okt 8, 2009
    Kedvelik:
    5,448
    Hely:
    Kiskunhalas
    Valahogy először eldönteném a kérdést, hogy reklámhordozás (pl GA) legyen-, vagy csak a hobbira utaljon.
    Ha jól tudom, 2-3 színig általában megfizethető a például a szitanyomó, utána kezd horrorisztikus irányba menni az árképzés. (anno kb 6-7 éve a sügéres csapattal is hasonló dolgon ment az agyalás egy közgyűlésen, aminek eredményeképpen az aktuális sügeres kub -CMAE- logó megszületett)
    Nyelvhasználatban én inkább magyar párti vagyok, de el tudom fogadni az angol nyelvűt is. Itt inkább azt érzem kérdésnek, hogy saját nyelvterületben gondolkodunk a tervezéskor, vagy kacsintgatunk jócskán kifele.
    Mindenképpen azt támogatnám, hogy valami egyértelmű, stilizált utalás legyen a növényezésre pl egy jól felismerhető, nem túl komplikált kontúrral megrajzolható növénnyel, ami jól jelképezi a csapat orientációját (pl az Amano irányzatot).

9. keszalvo
    Épp nem fórumozik ...

keszalvo Legenda

Tag:
    Ápr 30, 2013
    Kedvelik:
    12,893
    Hely:
    Székesfehérvár
    Map
  10. Bandesz
    Épp nem fórumozik ...

Bandesz VIP kertész

Tag:
    Ápr 17, 2013
    Kedvelik:
    2,742
    Hely:
    Gyula, Pozsonyi utca
    Map
    Kreativitás nélküli kiindulásként én egy "fórumos" pólónak is örülnék. - mint az indító bejegyzésben 2. pont, "csapattag vagyok". Ha alá lehetne választani az itteni "kertész szaki", "főkertész" vicces besorolást, nekem elég lenne a boldogsághoz. :D
    logo-akvakertesz-new.

Angol, vagy - esetleg mint itt feljebb - ÉS magyar legyen? Az angol "menőbb" de lehet rajtunk egy külföldi füves együttes pólója is, magyar szöveggel viszont több esélyünk lehet "meghökkenteni" és rákérdezésre késztetni a "kívülállókat". - Mit csinálsz? fűnyírózod a vizet?? o_O
    Ezért én örülnék egy kis madzsarnak.

mmccannon, cssanyi, Victor és 2 mások kedvelik ezt.
  11. eMZé
    Épp nem fórumozik ...

eMZé Legenda

Tag:
    Júni 1, 2011
    Kedvelik:
    7,532
    Hely:
    Budapest, XIII. kerület Rokolya utca
    Map
    Agyadra ment a zöld?
    Hülye vagy, a víz alatt nyomod?

Vigyázat!!!
    Mániákus akvakertész

Pecás és Bandesz kedvelik.
  12. Bandesz
    Épp nem fórumozik ...

Bandesz VIP kertész

Tag:
    Ápr 17, 2013
    Kedvelik:
    2,742
    Hely:
    Gyula, Pozsonyi utca
    Map
    (y)

eMZé kedveli.
  13. Pecás
    Épp nem fórumozik ...

Pecás Legenda

Tag:
    Okt 8, 2009
    Kedvelik:
    5,448
    Hely:
    Kiskunhalas
    +1 erre!(y):ROFLMAO:

14. stanci
    Épp nem fórumozik ...

stanci Főkertész

Tag:
    Okt 22, 2010
    Kedvelik:
    720
    Hely:
    Kiskunhalas
    Map
    Szerintem egy ilyesmi póló növényesre átértelmezve, elég vadító lenne! :)
    Esetleg fekete alapon zöld mintával.

Bandesz, Pecás, TZ és 3 mások kedvelik ezt.
  15. Barnapl
    Épp nem fórumozik ...

Barnapl Legenda

Tag:
    Jan 6, 2014
    Kedvelik:
    3,331
    Hely:
    Szeged
    Map
    Én is inkább a magyar felirat híve vagyok. Lehetne angolul és magyarul is és kinek milyen az izlése. Nekem nagyon tetszet az a szöveg amit itt olvastam a fórumon csak nem találom melyik topikban: Akvaketész vagyok és nem félek bevallani.:)

mmccannon kedveli.
  16. Barnapl
    Épp nem fórumozik ...

Barnapl Legenda

Tag:
    Jan 6, 2014
    Kedvelik:
    3,331
    Hely:
    Szeged
    Map

Bocsi @keszalvo de erről a grafikáról nem az akvakerészet jutott eszembe:D

Sam Carter, DarlaX, viktorlantos és 3 mások kedvelik ezt.
  17. Bükike
    Épp nem fórumozik ...

Bükike Főkertész

Tag:
    Febr 3, 2014
    Kedvelik:
    807
    Hely:
    Budapest, Józsefváros
    Map
    Megnyugodtam, hogy nem csak nekem piszkos a fantáziám, olyan mint a Rorschach tesztek :DDDD

DarlaX, Barnapl és Bandesz kedvelik.
  18. keszalvo
    Épp nem fórumozik ...

keszalvo Legenda

Tag:
    Ápr 30, 2013
    Kedvelik:
    12,893
    Hely:
    Székesfehérvár
    Map
    Ez a lényeg gyerekek mindenki azt képzel bele amit akar :D, Én speciel már kagylósrákokat látok minden hol,mert a közepe a logónak akár az is lehetne :facepalm:

19. keszalvo
    Épp nem fórumozik ...

keszalvo Legenda

Tag:
    Ápr 30, 2013
    Kedvelik:
    12,893
    Hely:
    Székesfehérvár
    Map
    Nekem ami nagyon megtetszett még az egy Francia logó ez itt:

Ezt lehetne még formázgatni "kicsit sárga kicsit savanyú de a miénk" formára :)

cssanyi, feco6999, Koncz János és 3 mások kedvelik ezt.
  20. Evereka
    Épp nem fórumozik ...

Evereka Legenda

Tag:
    Jan 24, 2013
    Kedvelik:
    10,541
    Hely:
    Bátaszék
    Map
    És ha a hal ,meg a levél lenne keresztbe????:facepalm:Kicsit sem látszana rajta kis országunk hovatartozása:):LOL:
    Amugy egy ilyen felirat nagyon jó lenne, de jól mutatna a fórum főcímének növénymotívuma is(y)

Aktuális oldal megosztása

1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata
    Értesítés elrejtése