• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aktív talaj elfedése homokkal?

Tolnai

Kertész tanonc
Sziasztok, az egyik legjobb GA videóban a mester homokkal fedte el el az aktív talajt. Mivel vannak corydoras-aim, akik az aktív talajt fel tudnák keverni túrás közben, ez a lehetőség érdekes lehet számomra. Az is igaz, hogy a mostani scape-ben szűrőhomokon kívül nincsen más talaj, de az újrarendezésnél gondolom, a növényeknek jót tenne, ha a gyökerük aktívban lenne. Próbálta már valaki ezt a megoldást? Nem folyik le a homok az aktív közé?
 
Sziasztok, az egyik legjobb GA videóban a mester homokkal fedte el el az aktív talajt. Mivel vannak corydoras-aim, akik az aktív talajt fel tudnák keverni túrás közben, ez a lehetőség érdekes lehet számomra. Az is igaz, hogy a mostani scape-ben szűrőhomokon kívül nincsen más talaj, de az újrarendezésnél gondolom, a növényeknek jót tenne, ha a gyökerük aktívban lenne. Próbálta már valaki ezt a megoldást? Nem folyik le a homok az aktív közé?
Szia!

Szimuláld egy befőttes üvegben, a két anyagot egymásra helyezve (elég 1-1 ujjnyi) enyhe rázással, hogy viselkedik a nehezebb homok, a könnyebb aktív talajjal. Idővel az akváriumban is ez történik.

A.ttila
 
Sziasztok, az egyik legjobb GA videóban a mester homokkal fedte el el az aktív talajt. Mivel vannak corydoras-aim, akik az aktív talajt fel tudnák keverni túrás közben, ez a lehetőség érdekes lehet számomra. Az is igaz, hogy a mostani scape-ben szűrőhomokon kívül nincsen más talaj, de az újrarendezésnél gondolom, a növényeknek jót tenne, ha a gyökerük aktívban lenne. Próbálta már valaki ezt a megoldást? Nem folyik le a homok az aktív közé?

én még nem csináltam ilyet, de nem is csinálnék. homok aljzatom volt egyszer már az erősen megvilágított akváriumomban, de a fehér homok bealgásodott, zöld színű lett, ami nem tetszett...
inkább agyagos aljzatot használnék finom szemcsés agyagos fedőréteggel, pl dennerle shrimp king nano... ez van a nano akváriumomban és nagyon tetszik, szerintem a cory-knak is tetszene... 😊
 
én még nem csináltam ilyet, de nem is csinálnék. homok aljzatom volt egyszer már az erősen megvilágított akváriumomban, de a fehér homok bealgásodott, zöld színű lett, ami nem tetszett...
inkább agyagos aljzatot használnék finom szemcsés agyagos fedőréteggel, pl dennerle shrimp king nano... ez van a nano akváriumomban és nagyon tetszik, szerintem a cory-knak is tetszene... 😊
Nekem 3 éve megy homok aljzattal, mindenféle hiba nélkül a scape, a homok (medencetechnikai szűrőhomok) kiváló aljzatnak bizonyult. Igazából neincsen okom változtatni ezen, csak a videóban látottak miatt gondolkodtam el a dolgon. Cory-k mellé nem túl jó ötlet az aktív talaj... :) Tapasztalat.
 
Nekem 3 éve megy homok aljzattal, mindenféle hiba nélkül a scape, a homok (medencetechnikai szűrőhomok) kiváló aljzatnak bizonyult. Igazából neincsen okom változtatni ezen, csak a videóban látottak miatt gondolkodtam el a dolgon. Cory-k mellé nem túl jó ötlet az aktív talaj... :) Tapasztalat.

nem is algásodik? 😳
 
Minimális elszineződés lett csak, ami igazából még természetesebbé teszi. Rendben van, nagyon. Eddig minden növény kiválóan elvolt benne, de elismerem, néhánynak azért az aktív biztosan jobb lenne. Ugyanakkor a tartóssága miatt mindenképp a legjobb választásank gondolom, most is, egy jó kis Dennerle táptalajjal kombinálva pl.
 
Nekem 3 éve megy homok aljzattal, mindenféle hiba nélkül a scape, a homok (medencetechnikai szűrőhomok) kiváló aljzatnak bizonyult. Igazából neincsen okom változtatni ezen, csak a videóban látottak miatt gondolkodtam el a dolgon. Cory-k mellé nem túl jó ötlet az aktív talaj... :) Tapasztalat.
Nézd 20+ év tapasztalata mondatja velem, ha a növények csak funkcionálisak (tenyésztőmedencéimben azok voltak: Crypto, Bacopa monieri) akkor OK.
De akvakertészkedésnél a táptalaj fölé minimum 5-6 cm vastag szűrőhomok réteg kell, mert mulmozáskor óhatatlanul bekevered a vízbe a táptalajt és elönt az összes létező alga, állatok pusztulnak.
Akkor meg mi értelme? Ha vízalatti kert a cél, akkor nem érdemes feltalálni a spanyolviaszt, maradj az általános növényi talajoknál, bevált, működik és nem rondítja az összképet a mérhetetlen aljzattömeg.
 
Back
Oldal tetejére