• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Aktív reaktor

Zbacsi

Tapasztalt kertész
Ha jól láttam ilyen téma még nincs, használ valaki aktív reaktort? Mik a tapasztalatok?
Kettőt találtam a témában:
- Sera Flore
- Ista Max-Mix

Egyik ismerősöm az utóbbit használja nagy megelégedéssel. Ma megcsodáltam... hát az anyaghasználaton látszik az ára, de egy DIY megoldás is kb. ennyiből hozható ki.
Google nem sok értelmes találatot dob ki a Sera kütyüjére, az istáról van pár fórumtéma, ott meg vannak vele elégedve, problémának csak a szivárgást jelölik és csőbilincset ajánlanak hozzá.

Jöhet bármilyen tapasztalat ;)
 
Úgy látszik nem sokan használnak ilyet, de bátor voltam és vettem egy Max-Mix-et... :D

- a csatlakozó megoldása szerintem a lehető legrosszabb, nem is értem hogy ha min 1000lph pumpa kell neki, akkor miért 12mm a csatlakozó átmérője... Persze adnak hozzá adaptert amivel rá lehet tolni a 16/22es csövet (gyakorlatilag egy cső amit a csatlakozóra kell húzni), de nem igazán biztonságos, érdemes tömíteni valamivel, vagy beragasztani.
- a hangja nem vészes, kb. olyan hangos mint egy needlewheel-es porlasztó. Szekrényben elhelyezve kb. hangtalan.
- a teljesítményből "kézzel" megállapítva nem vesz le drasztikusan.
- a sera termékről sokan írták egy másik topicba hogy kifújja a bubikat, így olyan mintha porlasztana. Itt ilyen nincs, és a gáz felhalmozódás is minimális, elég hatékony a két rotor.
- akit zavar a hang könnyedén átalakíthatja "krumplizsákossá", mert egyszerűen ki lehet emelni a forgó részeket.

Ár/teljesítmény tekintetében jó vásár, de aki megteheti inkább vegyen AM-et, ha nem szeretne buherálni a csatlakozók megfelelő tömítésével.

Két nap használat után ennyi...
 
Köszi, hogy megosztottad. Valóban kevés még velük a tapasztalat. A webshopban a Sera reaktorára jött egy értékelés a következő szöveggel:
98%-ban hasonlít a régi A.N. Tornado termékre, ami egy kicsit visszatetsző.
DE...
10x jobb annál minden téren.
Maximálisan 200 literes medencéhez ajánlom, de ahhoz ár-érték arányban a legjobb választás. Kicsit rosszabb mint egy profi reaktor, de sokkal jobb mint egy diffúzor.

Összességében 5-ből 4 csillagot kapott.
 
Back
Oldal tetejére