• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akril szűrőcsövek [Nem adok-veszek]

ez rádvan bízva :)
én 5-6 mm közönként vágtam meg 10-12 cm hosszan, de tényleg mindenki úgy csinálja ahogy neki tetszik :)
 
Szilikon dugó nem alkalmas a cső alsó részének elzárására? Van néhány cég itt Pesten akik rengeteg szilikon terméket gyártanak, sőt egyedieket is. Így könnyebb lenne tisztítani is. Lehet kipróbálom.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Szia én találtam egy műanyag kupakot rá ami pont belefér a csőbe....:D. szerintem ez a legegyszerűbb megoldás rá. Szerintem ha van valakinek esztergályos ismerőse simán legyártja egy műanyag darabból és nem kell attól félni hogy a co2 megkezdené...
 
26/30-as cső lesz nekem, Eheim 2260-ashoz. Hol találtál kupakot?

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Sziasztok!
Szeretnék egy skimmert csinálni és a következő lenne a kérdésem:a felszín szívó részt és beszívó részt összekötendő egy vékonyabb csőre gondoltam mindössze.Esetleg levegő vagy co2 csőre.Sokkal egyszerűbbnek tűnik,mintha csinálnék egy komplett T idomot.Biztosítana e elég szívó erőt ez a megoldás a skimmer részéhez,vagy nem lesz elég?
Mit gondoltok?
 
Sziasztok!
Szeretnék egy skimmert csinálni és a következő lenne a kérdésem:a felszín szívó részt és beszívó részt összekötendő egy vékonyabb csőre gondoltam
Csinálnál egy móricka rajzot, hogy hogy képzelted el?
mitől lebegne?
 
Szerintem karcsú lenne. Kicsi a keresztmetszete a csőnek. Mi lenne, ha több csövet raknál oda?
Akkor lehet,hogy nézek valamivel vastagabbat a fent említettnél.Nekem is az az aggályom,hogy nem lenne elég szívó ereje.
 
Ez k*rva jó lett!!!

Én ha tápadagolót üzemelek be, leragadtam az U alakú üvegcsöveknél és a 4/6-os csőnel. :) Ez sokkal esztétikusabb!

3 csöves változat mennyi? :D És mennyit engedsz a feléből? :D :D :D
 
Sziasztok,

Gondoltam ma nekiállok a saját csöveim elkészítésének.
13/10-es csövet beszereztem. Viszont csak 11mm-es hajlítóbetét lehet kapni mindenhol. Ami persze nem fér bele.
Hol tudnék venni olyan hajlítóbetétet ami bele is fér?

Köszönöm
 
Mostanában csinált valaki skimmer akril csőből mikre kell odafigyelni és mi az az arány ami alul jobban szívja mint lent?
 
Bondex szilikon szakuzlet


Sent from my iPhone using Tapatalk

Köszi a tippet.
Beszéltem velük tegnap, ma meg is jött postán a cucc.
Direkt rákérdeztem, hogy ha 10-es belső méretű csőhöz kell nekem akkor 9.5 vagy 10 mm szilikon zsinórt kérjek. (elmondtam mire kell)
Határozottan mondták, hogy nem lesz jó a 9.5 mm-s, a 10 mm-s kell.

Hát nem jött be.
Betuszkolni sem tudom.
Próbáltam szappannal, glicerinnel, de semmi. :(
Van valami trükk amivel bele lehet erőszakolni a csőbe ezt a cuccot, vagy kell vennem egy 9.5 mm-t?

Köszönöm
 
Back
Oldal tetejére