• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akril szűrőcsövek [Nem adok-veszek]

Hajrá :)
amire nagyon kell figyelni, hogy teljesen egyenletesen kell a hőnek eloszlania minden irányban, illetve nem szabad hirtelen nagy nyomással, mivel konnyen szakad
 
Eleg sokat melegeitettem, az eggik lilyn meg is latszott asok melegites, bebubizott. A levegot lassan nyomtam be egy 100 ml fecskendobol 5-10 ml-kent. Ugy nez ki lessz 20x16 os cso is rendelve, igy a kifolyot is megoldom. Ha mar lily, akkor legyen meg a kifolyo is. :D
 
Kozbe ma elkeszult az inflow is 20/16 csobol. A dugo nem a legszebb, de meg nem tudtam kieszelni milyen attetszo akarmit hasznaljak.
 

Attachments

  • 20160311_163500.jpg
    20160311_163500.jpg
    68.9 KB · Megtekintések: 19
  • 20160311_163444.jpg
    20160311_163444.jpg
    69.5 KB · Megtekintések: 17
Kozbe ma elkeszult az inflow is 20/16 csobol. A dugo nem a legszebb, de meg nem tudtam kieszelni milyen attetszo akarmit hasznaljak.
Szép lett a műved! Gratula!(y)
Nehéz beszerezni, de átmérő 16-os plexi rudat ajánlok megoldásnak. Levágsz kb 1 centis darabot belőle, megcsiszolod, polírozod a vágott felületeket. Szépen szorosan illeszkedik a majd a lyukba.
Korong közepét ki is fúrhatod, hogy takarításkor ki tud piszkálni. (Esőztető gyártáskor ilyen módon cselekedtem) Naplóm második oldalán van fotó is.;)
 
Utoljára módosított:
Sajnos azt nallunk lehetetlen beszerezni . 1 vagyonba kerulne. De igy ahogy ezt mondod, keresek 1 darab kulso 16-os szilikoncsovet, barmekkora belsovel es abba vagok be egy 5mm plexibol dugot es ugy beszoritom az infloba. :D
 
Szia Dzsenci!



A legegyszerűbb egy átlátszó műanyag tető (pl tejfölös) a cső végére ragasztva és a kötés után snicerrel levágva a felesleg.

A.ttila
A ragasztasra is gondoltam, de ha beragasztom, a tisztitasnal csak sajat magamat fogom szidni . :D
 
Egy picit még szakmai titok marad, ha bejön amit terveztem akkor megosztom :)
Kell egy hőlégfújó és sok türelem, hogy ne égesd meg, mert buborékosodik, illetve pár méter elrontott cső, amin gyakorolsz :)))
 
Valtozott picit a local-technologia es azthiszem eleg szepre sikeredett:
View attachment 9772

Mar csak arra a franya lilire kene egy tuti megoldas, mar ott tartok, hogy sablonba kell fujni :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

A legutóbbi aldis bevásárolásnál láttam meg egy 500 forintos, grillezős, műanyag borospohár készletet, ami két darabból áll és a pohár része kb így néz ki:
muanyag-boros-kehely-big.jpg
Az alsó része is üreges, és a külső átmérője kb 12,5mm. Lefűrészeltem a végét, így egy tölcsért kaptam és egy darab variolux csővel simán párosítani tudtam a kifolyó csonkjával. A tapasztalatom az, hogy sajnos kell rajta alakítani, mert önmagában semmit sem ér, ugyanúgy középen egy sugárban nyomja a vizet, mintha a csonk lenne csak. :(
Viszont pl hőlégfújóval szerintem lehet rajta alakítani annyit, hogy jó legyen. Meg esetleg egy multitoollal formára is vágható a tölcsér rész. Gondoltam megosztom az ötletet, hátha nekiugrik egy nálam tapasztaltabb diy szaki és esetleg beválik. :)
 
Gyonyoru leiras otletet adtal ;)
Egy tipp hozza. A csovet ne gaztuzhely felett melegitsd hanem gőz felett es nem holyagosodik semmifelekepp ;)
 
Ujabb elkeszult szepsegek :)
Ki és befolyók 16/12 és 20/16-os méretben. Lilly-t továbbra sem bírok csinálni, ezek most jet-ek lettek :)
A tapoldat csatlakozonal meg nagyon prototipus mert a kloroform nekem is megrepesztette.

4c06633b97dcd9801e41c8e083ae5036.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ujabb elkeszult szepsegek :)
Ki és befolyók 16/12 és 20/16-os méretben. Lilly-t továbbra sem bírok csinálni, ezek most jet-ek lettek :)
A tapoldat csatlakozonal meg nagyon prototipus mert a kloroform nekem is megrepesztette.

View attachment 13890


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nagyon szuper, ügyes vagy.
Na nem mintha nekem számítana (meg lehet úgy is van, csak nem látom), de nem tudod a befolyók végét dugósra csinálni, hogy könnyebben tisztítható legyen?
 
... de nem tudod a befolyók végét dugósra csinálni, hogy könnyebben tisztítható legyen?
köszi,

Ez most le van ragasztva fixre akril lappal, megoldható az is, hogy kis szilikon dugót teszünk bele csak találni kell olyat ami víztiszta, illetve nem fehéredik meg a víz alatt.
@Luigi13 -ek vágták le az üveg csöveik végét és dugózták le.
 
Na én is eljutottam oda hogy elkészítek egy akril csöves megoldást... A végét hogyan dugózzátok le szerintetek, Milyen anyag lenne a legjobb ? illetve mekkora bevágások méretei és hány darab legyen?
 

Attachments

  • IMG_20161004_105433.jpg
    IMG_20161004_105433.jpg
    80.6 KB · Megtekintések: 16
több megoldás létezik:
- teszel rá egy garnélavédő rácsot és kész
- gumidugó
- akrill lap (korong), amit kloroformmal ragasztasz

(egyébként az előtted lévő hozzászólásban irtam ugyanezt :) )
 
Back
Oldal tetejére