• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akril szűrőcsövek [Nem adok-veszek]

Budapesten Soroksári út 48-as cégnél van szinte minden méretben, félbevágva bringán is szállítható :D
 
Sziasztok!

Ma megkaptam az akrilcsövet, jövő héten remélem lesz időm foglalkozni vele.
Találtam egy elég jó videót és szerintem ez a legjobb módszer a hajlításra.

 
Sajnos az üvegfújó címét még én sem kaptam meg.

Az is lehet hogy a Pü-m nem működik?
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sziasztok!

Tegnap elkészítettem akrilból a második ki-, és befolyócsövemet. Igazából ezeket pótnak szánom. A sóval feltöltős megoldással készültek, ez sajnos meg is látszik a hajlításoknál. (Plexiglass XT 20/16 csőből készültek.) Hőlégfúvót és mini kéziszerszámot használtam. Viszont amit a lily készítés közben tapasztaltam, azt megosztom veletek. Tekintve, hogy a buborék méretnek van egy felső határa (kb 3 cm) ezért egymás után kettő buborék fújásával nagyobb lily készíthető.
Képek:
DSCF2123_.jpg
DSCF2119_.jpg
 
azért nem lettek rosszak;)

Megérkeztek az üvegművestől a lillyk és a dc .
nagyon tetszetősek lettek. Köszönöm

DSCF6287 - Tamás Schneider képe az Indafotón

DSCF6291 - Tamás Schneider képe az Indafotón

itt vannak a rendes képek
20641723_b85a92dfe292a1d221cfa2f42312b214_xl.jpg
20641725_f900ee0653a46ac4ce43e082c691cc17_xl.jpg
 
Utoljára módosított moderátor által:
tovabb barkacsoltam es elkeszult az elso akril hajtogatasom (szilikon csobetettel nagyon szepen hajlithato, csak hosszu szenvedes utan kellett rajonnom, hogy folyo hidegvizzel konnyen lehet kivenni hajlitas utan)

es akkor jojjon a foto:
jemaqupy.jpg


a szivo ag egy kombinalt felszinleszivo is lesz egyben
 
Én egyszerűen megfúrtam a szívóágat és azt kötöttem össze a felszínleszívó csövemmel. Egy rövid merev levegőcső szépen megfogja az egészet ha passzentosra van fúrva a lyuk mindkettőben :)

A "poppy"-m pedig egy valamilyen kicsi talán joghurtos átlátszó pohárból van :)
Nagyon szépen "lecsendesíti" a vízáramot így fullon megy 40 literben az eheim 2224 és csak finoman ringatóznak a növények :)
 
A "poppy"-m pedig egy valamilyen kicsi talán joghurtos átlátszó pohárból van :)
Nagyon szépen "lecsendesíti" a vízáramot így fullon megy 40 literben az eheim 2224 és csak finoman ringatóznak a növények :)[/quote]

Lefotózhatnád. Érdekelne milyen.:)
 
A "poppy"-m pedig egy valamilyen kicsi talán joghurtos átlátszó pohárból van :)
Nagyon szépen "lecsendesíti" a vízáramot így fullon megy 40 literben az eheim 2224 és csak finoman ringatóznak a növények :)

Lefotózhatnád. Érdekelne milyen.:)[/quote]

Teljesen egyszerű fapados megoldás..:) Nem túl szép de a semminél most sokkal jobb.
Csak óvatosan kivágtam az oldalát és beledugtam a csonkot, a bevágásoknál meg rászorul az edény ahogy feszül vissza a csőre. Csak azzal kell vigyázni, hogy könnyen törik és tovább repedhet a bevágásnál. Sajnos ezt meg is tapasztaltam úgyhogy ráhúztam egy vékony kötegelőt pluszban a csőcsonkra, és az már tutira megfogja a szerkezetet :)
Átmeneti szükségmegoldásnak nem rossz :)
DSC_0082.jpg


látszik, hogy vár még a mai takarítás rám.. :)
 
Sziasztok lily pipe fújás elött állok.
Ebben kérném a segítségeteket hogy hogyan mit kéne csinálni.
Köszi előre (y)
Sok sikert hozzá, szorítok :)
egyenletesen kell melegíteni mindenhol és egyenletes nyomás kell hozzá, mert nagyon könnyen kiszakadhat :(((
 
Helló fiúk, hello lányok!

A szívó ágra készítendő bevágásokhoz van esetleg valakinek valami tuti módszere, hogy:
1 - szép legyen
2 - elég széles legyen
3- ne legyen nagyon sorjás

Előre is köszi az esetleges tippeket! (y)
 
Back
Oldal tetejére