• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akadama

Sziasztok!

No, lassan 3. hete az akiban van a cucc. :) Eddig csak pozitiv tapasztalataim vannak! - gondolom nem véletlen, hogy a bolt kinálatában is megjelent... nagyon dekorativ, könnyű bele ültetni, a vizet nem szinezi. Nénány lényeges dologot azért kiemelnék, ami nem negativum, csak egyszerű tény, amit jó ha tud az ember(talán mind elhangzott már de akkor vegzétek megerősitésként.)
A vizet lágyitja nálam is függetlenül attól, hogy 2 hetet ázott a topik elején részletett oldatban. Nagyon könnyű, könnyebb, mint pl. az ADA Amazónia, persze szerintem ez sem egy olyan tulajdonsága, ami miatt tartani kellene tőle. A szemcsemérete esetenként duplája az Amazóniának, de ez esztétikai kérdés, illetve egy kisebb akinál zavaróbb talán. Az általam vásárolt tétel keménysége nem éri el az Amazóniáét, de ez a dolog is csak a komolyabb fizikai igénybevétel kapcsán észrevehető. - pl. sziklák többszöri talajba nyomkodása, forgatása. A növények nőnek benne, mint a gomba. :) Most ennyi, ha valakinek kérdése, észrevétele lenne, ne habozzon!
Üdv: wargusz
 
Hmm.. Ez nagyon pozitív, az akadama sztár lessz ;)...
Jó látni hogy a boltban is van már ...csak drágállom ..ám ez nem ide tartozik... Wargusz ..ha tudsz, kérlek dobj pár képet a talajrol ;) THX
 
Erre csak azt tudom mondani, hogy próbáld meg olcsóbban megrendelni. Kíváncsi leszek mennyi szállítási költséget nyomnak rá. Utána hasonlítsd össze a két árat ;)
 
Nigro said:
Erre csak azt tudom mondani, hogy próbáld meg olcsóbban megrendelni. Kíváncsi leszek mennyi szállítási költséget nyomnak rá. Utána hasonlítsd össze a két árat ;)
Igazad van Nigro ..Megnéztem 5200 huf az ára, és 1000 huf a posta költség ..így másnál csak 800 hufal olcsóbb...(mivel a green ingyen szállít) így ez az 1ik leg gazdaságosabb talaj .. Rem. egyszer lessz egy memorable akadama is :D.. (szerintem szépen meg csinálnátok.. Gondolom...) ;) és még1* sorry hogy drágáltam ;)...
 
Csak innen a topikból csemegézve:

zigur írta:

tibicuk írta:Csak azért kérdeztem,mert van egy másik bonsaijos "cég",akiknek van.Írtam nekik,hogy mennyi lenne a posta ,ha kérnék 2x16 kg Akadamát.Azt mondták,hogy 2x3000 ft-ért küldenének.Na hát ez kilőve.Amit te is ajánlottál,ott csak 2300ft a posta.Az bonszajos ismerős még nem jelentkezett,hogy megy Pestre.De már nagyon türelmetlen vagyok,nyomkodnám már a köveket a talajba. :) Majd rákérdezek,ha nem megy hamarosan ,a jövőhéten megrendelem.



A posta futárszolgálattal 1900 ft volt két zsáknyi postaköltsége és egy nap alatt megkaptam!Szerintem ez az általános szállítási díj csomagoknál, tehát megéri.




Számon kértem a tulajt,hogy hogyan lehet,hogy Debrecenbe 1900ft,Bajára meg 2600 ft a posta.Azt mondta,Zigur a tied volt az első postán küldött ilyen árú.Okult belőle,nekem és ezután mindenkinek felszámolja a csomagoló papírt,ragasztó szalagot,dobozt ,spárgát,ez 380 ft,valamint szállítja 10 km-t,ez további 300ft.
Ez még mindig kecsegtetőbb,mintha 6000ft-ért hoznák házhoz.

Ha ezt nézem valóban drágábbak vagyunk 590 Ft-al... ;)
De persze általában aki talajt rendel, másra is szüksége van. Ha eléri az ingyen szállítást, máris miénk a legolcsóbb Akadama ;)
 
lacee13 said:
Hmm.. Ez nagyon pozitív, az akadama sztár lessz ;)...
Jó látni hogy a boltban is van már ...csak drágállom ..ám ez nem ide tartozik... Wargusz ..ha tudsz, kérlek dobj pár képet a talajrol ;) THX
Kicsit késve néhány kép - a minőség miatt ne nehezteljetek! :)
4155945407_8675fb5ccd_o.jpg

4156706440_159dfcf236_o.jpg

4155944755_66b723e9ba_o.jpg
Üdv: Wargusz
 
Hamarosan neki kell állnom az Akadama tisztításának. :bag: A topikindító hozzászólásban található linken kívül (James' Planted Tank - Akadama - Substrate On The Cheap ) , nem nagyon találtam egyéb infót ennek a talajnak az előkezeléséről. Van esetleg valakinek személyes tapasztalata a tisztítást ill. kezelést illetően? Köszi!
Szia!
Én csak alaposan átmostam mielőtt felhasználtam.
Vödörbe belerakom feltöltöm vízzel alaposan megkevergetem aztán apró lyukacsos szitával átmerem egy másik vödörbe, közbe meglötykölöm hogy a finom por lemosódjon, aztán párszor még leöblítettem. wabiból most szedtem ki és mostam át, elég hamar kimosható és nem mállik szét így lehet vele durván is bánni.
 
Szerintem nem, de a közelünkbe be tudod szerezni, ha szükség lenne rá.
Január közepén, második felében lenne rá szükségem.
Tudsz küldeni valamit (címet, linket) ahol hozzá lehet jutni? Jó lesz pü-ben is, ha az oldal szabályaival nem teljesen kompatibilis.
Köszi előre is
 
Szia!
Én csak alaposan átmostam mielőtt felhasználtam.
Vödörbe belerakom feltöltöm vízzel alaposan megkevergetem aztán apró lyukacsos szitával átmerem egy másik vödörbe, közbe meglötykölöm hogy a finom por lemosódjon, aztán párszor még leöblítettem. wabiból most szedtem ki és mostam át, elég hamar kimosható és nem mállik szét így lehet vele durván is bánni.

Köszi Matyi!
A topik elején említik a szódabikarbónás + magnézium-szulfátos + kálium-szulfátos vízben történő 1 hetes áztatást. Ez elhagyható? Ill. hol tudok magnézium és kálium-szulfátot beszerezni kisebb kiszerelésben? ( csak 25 kg-osat találtam)
 
Én wabiba használtam de szerintem nem szükséges az a féle áztatás. Eleve pl 0 ás vizet használunk így pl nem tudja levinni a kh értéket.
a porokat megkapod a GA ba is kimérve Porok - száraztápok Green Aqua. Szerintem felesleges mert ugyan ezt adagolod bele a macro tápanyaggal a vízbe.
 
A manadonál jobb? Tetszik, hogy csökkenti a keménységet, lecserélném rá a manadot esetleg a következő - tavasz - átépítés során.
 
Elővenném ezt a témát... :)

Találtam egy nagyon kicsi szemcseméretet (a shohin bonsaiokhoz készül, ráadásul "hard quality" jelzővel illeti a gyártó/forgalmazó). Az az elképzelésem, hogy a talaj alsó részét ezzel csinálnám (talajemelés), és a tetejét borítanám be valamelyik finomszemcsés talajjal (Tropica asszem, mert abból van egy bontott zsákom). Amúgy is szükségem van a hatalmas pufferkapacitásra az alkalmazandó táptalaj miatt. A kérdésem - főleg azokhoz, akik ismerik már ezt a talajt -, hogy ez így működhet? Elég nehéz ahhoz, hogy ne keveredjen a finomszemcsés talajjal? A szemcsék élesek, a felületük durva, így ha a szemcsék elég nehezek, szerintem simán lehet Akadamaból tartós dombot építeni. (Nagy testű fenéklakó halak (elvileg) nem lesznek, de nálam sosem lehet tudni :D :p )

Az is megfordult a fejemben, hogy úgy építem fel az alapot, alulra akadama normál szemcseméret, fölé a shohin, legfelülre a powder akváriumi talaj.

Mi a véleményetek?

Köszi a választ!
 

Attachments

  • 631-3-large.jpg
    631-3-large.jpg
    72.7 KB · Megtekintések: 4
Elővenném ezt a témát... :)

Találtam egy nagyon kicsi szemcseméretet (a shohin bonsaiokhoz készül, ráadásul "hard quality" jelzővel illeti a gyártó/forgalmazó). Az az elképzelésem, hogy a talaj alsó részét ezzel csinálnám (talajemelés), és a tetejét borítanám be valamelyik finomszemcsés talajjal (Tropica asszem, mert abból van egy bontott zsákom). Amúgy is szükségem van a hatalmas pufferkapacitásra az alkalmazandó táptalaj miatt. A kérdésem - főleg azokhoz, akik ismerik már ezt a talajt -, hogy ez így működhet? Elég nehéz ahhoz, hogy ne keveredjen a finomszemcsés talajjal? A szemcsék élesek, a felületük durva, így ha a szemcsék elég nehezek, szerintem simán lehet Akadamaból tartós dombot építeni. (Nagy testű fenéklakó halak (elvileg) nem lesznek, de nálam sosem lehet tudni :D :p )

Az is megfordult a fejemben, hogy úgy építem fel az alapot, alulra akadama normál szemcseméret, fölé a shohin, legfelülre a powder akváriumi talaj.

Mi a véleményetek?

Köszi a választ!
Hegyet még nem építettem belőle, de én nagyon meg vagyok elégedve vele.
A garnéláim alá terítettem be, nem porlik, abszolút semlegesen viselkedik.
A Tuskkó Hopkins-ban is használom, a táptalajra szórtam, rá a manado-t és ugyan ott sincs nagy domb, de szépen tartja a manado-t, a növények sem mutatnak semmi rosszallást. (a gyökerük viszont bele tud fúródni a szemcsékbe, ezért elég rendesen felkeveredik az aljzat, amikor egy erősebb gyökérzetű növényt kihúzol, most már inkább ollóval gyomlálnék)
Ha a naplómban az utolsó képeket megnézed, ott látszik pár szemcse, mert a gyökerekkel feltéptem, meg a talaj mozgatással felszínre került. Nem tudom, mekkora szemcseméretű amit kinéztél, de ez a méret, ami nálam van, szerintem teljesen jól viselkedik.
 
Hegyet még nem építettem belőle, de én nagyon meg vagyok elégedve vele.
A garnéláim alá terítettem be, nem porlik, abszolút semlegesen viselkedik.
A Tuskkó Hopkins-ban is használom, a táptalajra szórtam, rá a manado-t és ugyan ott sincs nagy domb, de szépen tartja a manado-t, a növények sem mutatnak semmi rosszallást. (a gyökerük viszont bele tud fúródni a szemcsékbe, ezért elég rendesen felkeveredik az aljzat, amikor egy erősebb gyökérzetű növényt kihúzol, most már inkább ollóval gyomlálnék)
Ha a naplómban az utolsó képeket megnézed, ott látszik pár szemcse, mert a gyökerekkel feltéptem, meg a talaj mozgatással felszínre került. Nem tudom, mekkora szemcseméretű amit kinéztél, de ez a méret, ami nálam van, szerintem teljesen jól viselkedik.

A Tuskó Hopkins hívta fel a figyelmemet a talajra ;) Köszi a válaszod!
 

Hasonló topikok

D
Válaszok
105
Megtekintések
20K
Back
Oldal tetejére