• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Ajándék 90x45x45

DonLeto

Kertész szaki
Sziasztok!
A napló címe onnan, hogy Andravornak hála ingyen jutottam hozzá ehhez a 90x45x45-ös akváriumhoz.
Ezúton is köszönöm neki!
Mint ott is jeleztem természetesen naplót fogok indítani róla. Most remélem augusztusban lesz időm foglalkozni vele.
Már azt hittem egyébként, hogy kis nyugalom érkezik akvárium ügyben, szépen működik egy olyan akváriumom, amit szerettem volna. Erről itt részletesebben.
Viszont a komód, amin az akvárium van nagyon kíván egy nagyobb akváriumot, szóval nem lehetett erre a lehetőségre nemet mondani, főleg, hogy szinte helyben volt;).
Tervek:
Low-tech, de növényekre koncentrálva főleg.
Növények és állatok: meglévő akváriumokból, amit az előző naplóban is láthattok: főleg nagy lávakövek, arra telepített növények.
Vadas garnélák, amanok, maláj-, postakürt-, sulawesi-, hagyma-, sisakcsigák, endler guppik, sziámi algázó, algázó gép.
Aljzat:
Kerti talaj, plusz fekete kavicsos aljzat.
Márvány zúzalék jó ilyen akváriumba? Valahol azt olvasom nem, valahol, hogy nem oldódik ki belőle semmi?
Technika:
Üvek ki és befolyó, Szűrő Aquael Minikani 120, hátha elviszi ezt az akváriumot is.
Világításhoz most keresek lámpát, elsősorban használtan. Ha már az akvárium ilyen jó árban volt:)
Odyssea T5 lámpák vannnak épp eladók ebben a méretben itt a fórumon, habár az egyiket pont most vitték el előlem:(
Azt már kiderítettem, hogy LED fénycsövet lehet bele rakni, nem szeretem ha sokat fogyaszt a lámpa, habár napelem termeli.
Viszont biztos vannak hátrányai is ha LEDre cserélem, de még nem tudom mi?
 
Sziasztok!
A napló címe onnan, hogy Andravornak hála ingyen jutottam hozzá ehhez a 90x45x45-ös akváriumhoz.
Ezúton is köszönöm neki!
Mint ott is jeleztem természetesen naplót fogok indítani róla. Most remélem augusztusban lesz időm foglalkozni vele.
Már azt hittem egyébként, hogy kis nyugalom érkezik akvárium ügyben, szépen működik egy olyan akváriumom, amit szerettem volna. Erről itt részletesebben.
Viszont a komód, amin az akvárium van nagyon kíván egy nagyobb akváriumot, szóval nem lehetett erre a lehetőségre nemet mondani, főleg, hogy szinte helyben volt;).
Tervek:
Low-tech, de növényekre koncentrálva főleg.
Növények és állatok: meglévő akváriumokból, amit az előző naplóban is láthattok: főleg nagy lávakövek, arra telepített növények.
Vadas garnélák, amanok, maláj-, postakürt-, sulawesi-, hagyma-, sisakcsigák, endler guppik, sziámi algázó, algázó gép.
Aljzat:
Kerti talaj, plusz fekete kavicsos aljzat.
Márvány zúzalék jó ilyen akváriumba? Valahol azt olvasom nem, valahol, hogy nem oldódik ki belőle semmi?
Technika:
Üvek ki és befolyó, Szűrő Aquael Minikani 120, hátha elviszi ezt az akváriumot is.
Világításhoz most keresek lámpát, elsősorban használtan. Ha már az akvárium ilyen jó árban volt:)
Odyssea T5 lámpák vannnak épp eladók ebben a méretben itt a fórumon, habár az egyiket pont most vitték el előlem:(
Azt már kiderítettem, hogy LED fénycsövet lehet bele rakni, nem szeretem ha sokat fogyaszt a lámpa, habár napelem termeli.
Viszont biztos vannak hátrányai is ha LEDre cserélem, de még nem tudom mi?

"Észosztás:"

Márványzúzalék elvileg jó, ha esztétikailag megfelel (szerintem sima kavics jobb). Mivel kerti talajt teszel alá, ezért érdemes arra figyelni, hogy a zúzalék szemcsemérete megfelelő legyen (ne legyen túl nagy). Talajnál érdemes az ajánlott mennyiségeket betartani. (kb 2.5-3 cm földre kb 2.5-3 cm fedőréteg). Nagy kövek alá én nem raknák földet. Biológiai szűrés fronton a talaj (föld) is szűrni fog, arra érdemes figyelned, hogy a szűrő ne kevergesse a vizet nagyon, mert csak a CO2-t kevered ki, ami ilyen akváriumban keletkezik.

T5-ös fénycső jó, csak sokat fogyaszt. A foglalatba beletehető LED-es T5 fénycsöveknek tipikusan kisebb a fényereje. Hány darab lenne benne az akvárium hosszában? 2 vagy 3? Nálam a 130x60x60 cm akvárium felett 4 darab van az akvárium teljes hosszában és ledes fénycsőre cseréltem. Egyenlőre úgy néz ki, elég ez a fény, de jóval kevesebb, mint amit a 4 db T5 fénycső adott le.

Macro-t NE tegyél bele, eleinte a föld elég sok tápanyagot tartalmaz (és CO2-t is ad le).
Növényekből érdemes olyat (is) választanod, aminek van gyökere. Ez segít, hogy a földben kedvező folyamatok menjenek végbe. Pár úszónövény pedig mindig jó ötlet indításnál.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére