• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Agyagos talaj mosása

Valahol olvastam, hogy az agyagos talaj csak pár évig használható, talán @viktorlantos mondta egyik hozzászólásában, hogy 4-6 évig lehet újrahasznosítani. Az az én mércémmel 3-4 scape.
Mi ennek az oka? Mi fogy el belőle, vagy elporlad?
 
Kipróbáltam pár kg Amazoniával kicsit több mint 1,5 év használat után, már az első mosásnál is sok "olvadt" le a szemcsékből.
 
Én mosással nem próbálkozok. Most szárítom, aztán próbálom leszitálni... Az eredményekről majd beszámolok.
 
Ugyanez van nálam is a kertben. De minek sütöd meg? Homokot fogsz kapni a végén és megy a kukába az egész. mit szeretnél kiírtani?

Múltkor megsütöttem, majd 2 féle szitával osztályoztam. :) Nem lett homok. Viszont nem is volt benne semmi élőlény. Szerintem most kihagyom, elég volt 3-4 óra napsütés ( és még van 1x ennyi nedvesen)
 
Szerintetek az 1mm körüli gömböket érdemes megtatani vagy menjen a kukába? Ebből van kb 7 liter még. Ez már átmegy a zománcos tésztaszűrőn.
 
Szerintetek az 1mm körüli gömböket érdemes megtatani vagy menjen a kukába? Ebből van kb 7 liter még. Ez már átmegy a zománcos tésztaszűrőn.

Nincs vele baj, szvsz tedd alulra, közvetlenül a táptalajra, azért 7 liter az sok (vagy kevert homogénre a nagyobb frakcióval).
 
Back
Oldal tetejére