• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Agyag

PaulZso

Kertész tanonc
Sziasztok,
valahol olvastam, hogy az agyag milyen hasznos, de nem találom azt a leírást.
Kerti tóba, akváriumba a hogyan kell-lehet felhasználni a TERMÉSZETES agyagot?
Milyen rétegrendet alaklmazhatok?
Köszi: Zsolt

En mindig teszek egy kis (mareknyit egy kb. 180 cmx50 cm-re) agyagot a talajba, amikor osszerakom. Felvizezem, majd belekeverem a mineralizalt foldbe. Miutan mast is keverek bele lezarom a tetejet valami inert-tel, hogy ne menjenek ezek az anyagok a vizoszlopba. Ja, es en olyan agyagot hasznalok, amit muveszboltban arulnak.

dexkill

VIP kertész
En mindig teszek egy kis (mareknyit egy kb. 180 cmx50 cm-re) agyagot a talajba, amikor osszerakom. Felvizezem, majd belekeverem a mineralizalt foldbe. Miutan mast is keverek bele lezarom a tetejet valami inert-tel, hogy ne menjenek ezek az anyagok a vizoszlopba. Ja, es en olyan agyagot hasznalok, amit muveszboltban arulnak.
Annak az agyagnak nem igazán látom hasznát :)

Sziasztok,
valahol olvastam, hogy az agyag milyen hasznos, de nem találom azt a leírást.
Kerti tóba, akváriumba a hogyan kell-lehet felhasználni a TERMÉSZETES agyagot?
Milyen rétegrendet alaklmazhatok?
Köszi: Zsolt
Montmoriollitot vagy ca-bentonitot tehetsz porkent a taptalaj alá vagy fölé, aztán rá a fedőtalajt.

(De igazából bárhova teheted, én pl csináltam olyat, hogy ca-bentonitot vízzel szuszpendaltam (=alaposan elkevertem), majd hígabb tejföl sűrűségű lötyit a szűrő áramlásába öntöttem. A viz olyan lett, mint a tej, de másnapra patika tisztaságú lett, mert megkötötte a lebegő szennyeződéseket. A por persze mindenre lerakódott 2-3 napra, de a garnélák szépen lepucolták utána.)

"Annak az agyagnak nem igazán látom hasznát :)"

Sajnos nem irtal okod a velemenyed alatamasztasara, de leirom az enyemeimet.

Egyreszt vasat tartalmaz a kepzomuveszti agyag. Masreszt az agyag segit, hogy osszealjon a talaj. Amikor a talajt megzavarod (pl. kiveszel egy csokeres novenyet) az agyag segit, hogy a talaj 'lenyugodjon."

Oldal tetejére