• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADWA TDS mérő beállítása

1 µS/cm megfelel TDS-ben 0,5 mg/l =0,5 ppm= 500 µg/l .

Én csak erre gondoltam :rolleyes:
Vagyis ha a műszer tudja a microsiemenst, akkor mérjünk abban és osszuk kettővel és megvan a ppm. Az Adwa 31-esem legalábbis ezt igazolja.
 
Én csak erre gondoltam :rolleyes:
Vagyis ha a műszer tudja a microsiemenst, akkor mérjünk abban és osszuk kettővel és megvan a ppm. Az Adwa 31-esem legalábbis ezt igazolja.

Nem. Az ADWA meron annyit allitasz be valtoszamnak amennyit akarsz. Lehet 1.5x, 2.5x, de 10x is a valtoszam. Ez sajnos nem olyan mint a gallon/liter vagy láb/cm.
 
Sziasztok!

ADWA AD-31 szondát kell valamivel tisztítani időközönként vagy csak elég kalibrálni?

Köszönöm
 
Lemerült az ADWA AD 31 jó néhány év után. Nem is használtam az elmúlt másfél évben. Most, hogy újra szükség lett rá, kicseréltem az elemeket alig egy hete. Már az első bekapcsoláskor láttam, hogy a "battery" nem annyit mutat, mint egy új elem. De nem nagyon érdekelt. Azzal sem foglalkoztam, amikor mostanában kb. 20x bekapcsoltam, hogy folyamatosan más értéket ír ki a "battery". Erre ma el is kezdett villogni, hogy bizony ideje elemet cserélni. Csak egyféleképpen lehet összerakni. Megnéztem újból. Szétkaptam. Elemeket kivettem, újra beraktam. Szorosan állnak benne. Gondolom, ha eleve nem jól érintkezne, akkor nem kapcsolna be egyáltalán. Amúgy nem segített rajta. Alacsony töltöttséget mutat.

Most az ember vagy olyan szerencsés, hogy 4db gyárilag alultöltött Duracell gombelembe fut bele, vagy az ADWA-nak lehet valami baja? Tapasztalt már bárki ilyesmit vagy ehhez hasonlót?

Megjegyzés: Más baja nincs, szerintem továbbra is jól mér. Nem mutatja "zavarodottság" jeleit. Szóval esélyes az elem. Csak elég fura, hogy a gyári elemekkel kb. 7 évig használtam, az új elemekkel meg egy hétig...
 
Megjegyzés: Más baja nincs, szerintem továbbra is jól mér. Nem mutatja "zavarodottság" jeleit. Szóval esélyes az elem. Csak elég fura, hogy a gyári elemekkel kb. 7 évig használtam, az új elemekkel meg egy hétig...

Az elem volt. Lecseréltem az egy hétig használt új Duracell elemeket Aldis elemekre és azokkal 100%-ot mutat már majdnem két hete.
 
Sziasztok!

Én is Adwa Ph és TDS mérőket használok és már több helyen belefutottam abba, hogy a TDS és gondolom a Ph mérők érzékelőit nedvesen kell tartani, különben nem mérnek pontosan.

Ebből adódóan, mennyi ideig lehet ezeket a mérőket használaton kívül tárolni, hogy ne veszítse el a pontosságát? Természetesen, mikor a szürke védőkupak a szondán van.
 
Sziasztok!

Én is Adwa Ph és TDS mérőket használok és már több helyen belefutottam abba, hogy a TDS és gondolom a Ph mérők érzékelőit nedvesen kell tartani, különben nem mérnek pontosan.

Ebből adódóan, mennyi ideig lehet ezeket a mérőket használaton kívül tárolni, hogy ne veszítse el a pontosságát? Természetesen, mikor a szürke védőkupak a szondán van.
Szia!
A TDS mérő érzékelőit nem értem miért kellene nedvesen tartani? Az két darab drótból áll, amit egy elektrolitba merítve (akváriumvíz) valamekkora vezetést fog mérni. Esetleg rárakódik valami, ami befolyásolja a mérést? Nem hiszem, hogy jelentős mértékben befolyásolná a mérést.

A pH mérés nem ennek a topicnak a témája, de ha már kérdezted... Abban lehet ráció, hogy nedvesen kell tartani, mert egészen más módon mér, de...
Nekem AD 12 van. Felvállalom a kijelentésem, ami szerint, ez egy hulladék! Tök mindegy, hogy szárazon vagy nedvesen tartod, a mérésnek köze nincs a valósághoz. Pontos mérésnek tartom (az én szintemen etalon) a JBL csepptesztet. Ahhoz képest 0,5-1,0 pH-t téved lefelé az AD 12. Több "sárga kínai"-val is összehasonlítottam, amelyek pár század pH-n belül azt mutatták, mint a cseppteszt. Szóval az ADWA... 👎
Egyébként már nem csak szürke sapkával szállítják, hanem egy szilikon kupakot is adnak hozzá, ami által a tároló folyadék állandóan a szenzorhoz ér. De... halottnak a csók...
Gondoltam, megtartom hőmérőnek, de abban is csal lefelé 1,5-2,0 °C-t. (Összehasonlítás 6db másik hőmérővel). Szerintem, ez a tévedés megengedhetetlen.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok. Szeretnek a 60 literes növenyesbe twinstar nano készüléket beszerezni. A beállitásához szükség van TDS méröre. Mennyire van szerintetek ennek értelme, ha az akvárium csapvizes, nem használok RO vizet. Milyen értéke lehet a csapvíznek?? Köszi a válaszokat.
 
AD31 EC/TDS mérő beállításához szeretnék segítséget kérni. Az EC/TDS átváltási tényező gyárilag 0,5-re van állítva. Ezzel foglalkozó oldalakon olvastam, hogy a víz mérése esetén 0,65-0,7 körüli értékre kell állítani. Különféle só oldatok esetén 0,5-re.

Szóval, akkor a gyári 0,5 az jó vagy nem?

A másik a hőmérsékleti együttható, ami gyárilag 1,9%. Erre azt írták, hogy a különösen tiszta víz esetén 4% körül jó, gyenge savas vagy lúgos oldatok esetén 1-2% között megfelelő.

A csapvíz esetében mi lehet a jó beállítás? Max 2,4%-ig lehet növelni ennél a típusnál.

Remélem van itt egy hozzáértő szaki, mert lehet, hogy nagyon sokan rossz beállításokkal használjuk.
 
Sziasztok!

Ok, hogy egy mérés nem mérés, de hogyan lehetne javítani szegény TDS mérőmön, vagy mit csinálok rosszul?
Áztattam enyhén citromsavas vízben, gyári oldatban lett újrakalibrálva, de nem lett jobb.
Jelenség: akváriumba vagy tál vízbe helyezve, picit körözve, majd várva, hogy a homokórajel eltűnjön, többszöri ismétlésre más értékeket ad.
1. mérés: 166
2.mérés:183
3.mérés: 267
4.+ mérés már rendre 260+t fog adni. (azt mondjuk nem tudom, nálam mitől ilyen magas, s hogy tud más ~120ppm-et tartani...)

TDS másolata.jpg
 
Sziasztok!

Ok, hogy egy mérés nem mérés, de hogyan lehetne javítani szegény TDS mérőmön, vagy mit csinálok rosszul?
Áztattam enyhén citromsavas vízben, gyári oldatban lett újrakalibrálva, de nem lett jobb.
Jelenség: akváriumba vagy tál vízbe helyezve, picit körözve, majd várva, hogy a homokórajel eltűnjön, többszöri ismétlésre más értékeket ad.
1. mérés: 166
2.mérés:183
3.mérés: 267
4.+ mérés már rendre 260+t fog adni. (azt mondjuk nem tudom, nálam mitől ilyen magas, s hogy tud más ~120ppm-et tartani...)

View attachment 170013
miért kellett citromsavas víz? használat előtt Ro vízben öblitsd le, mérj, ismét Ro víz és rá a zár, hogy ne száradjön ki, nem kell trükközni :)
 
miért kellett citromsavas víz? használat előtt Ro vízben öblitsd le, mérj, ismét Ro víz és rá a zár, hogy ne száradjön ki, nem kell trükközni :)
A ph mérő KCl folyadékkal töltött szilikon kupakban pihen.

A TDS mérőt a végén leoblitem, de utána egész nyugodtan kiszáradhat tudtommal. Citromsavval takarítottam csak, hátha vmi vízköves lerakodas zavar be.
 
A ph mérő KCl folyadékkal töltött szilikon kupakban pihen.

A TDS mérőt a végén leoblitem, de utána egész nyugodtan kiszáradhat tudtommal. Citromsavval takarítottam csak, hátha vmi vízköves lerakodas zavar be.
tudtommal az elektrodák nem száradhatnak ki, mert utána lehet újra kell kalibrálni. A citromsav simán tehet kárt bennük szerintem a maró hatás miatt, én nem erőltetném ezt a vonalat.
 
Back
Oldal tetejére