• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADWA TDS mérő beállítása

SMAdrián

Kertész bálvány

Victor

VIP kertész
1 µS/cm megfelel TDS-ben 0,5 mg/l =0,5 ppm= 500 µg/l .

Én csak erre gondoltam :rolleyes:
Vagyis ha a műszer tudja a microsiemenst, akkor mérjünk abban és osszuk kettővel és megvan a ppm. Az Adwa 31-esem legalábbis ezt igazolja.

inadsz

Sasszem =)
Admin
Moderátor
Legjobb napló
Én csak erre gondoltam :rolleyes:
Vagyis ha a műszer tudja a microsiemenst, akkor mérjünk abban és osszuk kettővel és megvan a ppm. Az Adwa 31-esem legalábbis ezt igazolja.

Nem. Az ADWA meron annyit allitasz be valtoszamnak amennyit akarsz. Lehet 1.5x, 2.5x, de 10x is a valtoszam. Ez sajnos nem olyan mint a gallon/liter vagy láb/cm.

malor

VIP kertész
Lemerült az ADWA AD 31 jó néhány év után. Nem is használtam az elmúlt másfél évben. Most, hogy újra szükség lett rá, kicseréltem az elemeket alig egy hete. Már az első bekapcsoláskor láttam, hogy a "battery" nem annyit mutat, mint egy új elem. De nem nagyon érdekelt. Azzal sem foglalkoztam, amikor mostanában kb. 20x bekapcsoltam, hogy folyamatosan más értéket ír ki a "battery". Erre ma el is kezdett villogni, hogy bizony ideje elemet cserélni. Csak egyféleképpen lehet összerakni. Megnéztem újból. Szétkaptam. Elemeket kivettem, újra beraktam. Szorosan állnak benne. Gondolom, ha eleve nem jól érintkezne, akkor nem kapcsolna be egyáltalán. Amúgy nem segített rajta. Alacsony töltöttséget mutat.

Most az ember vagy olyan szerencsés, hogy 4db gyárilag alultöltött Duracell gombelembe fut bele, vagy az ADWA-nak lehet valami baja? Tapasztalt már bárki ilyesmit vagy ehhez hasonlót?

Megjegyzés: Más baja nincs, szerintem továbbra is jól mér. Nem mutatja "zavarodottság" jeleit. Szóval esélyes az elem. Csak elég fura, hogy a gyári elemekkel kb. 7 évig használtam, az új elemekkel meg egy hétig...

malor

VIP kertész
Megjegyzés: Más baja nincs, szerintem továbbra is jól mér. Nem mutatja "zavarodottság" jeleit. Szóval esélyes az elem. Csak elég fura, hogy a gyári elemekkel kb. 7 évig használtam, az új elemekkel meg egy hétig...

Az elem volt. Lecseréltem az egy hétig használt új Duracell elemeket Aldis elemekre és azokkal 100%-ot mutat már majdnem két hete.

Oldal tetejére