• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADWA PH mérő kalibrálás

Fontos infó minden adwa ph mérő tulajnak, hogy nem szabad az elektródát se ioncserélt vízben, se desztilláltban tárolni, mert elromlik. Regeneráláshoz a 4.01-es folyadékba kell áztatni egy éjszakán át. A fejet néha cserélni kell, pláne ha sokáig ki volt száradva, vagy rossz vízben állt. Uff!
Hogy kell tárolni?
 
Hogy kell tárolni?

"Az adwashop weboldalon tud vásárolni tároló folyadékot (AD70300 – 230 ml) vagy ennek hiányában a pH 4.01 értékű kalibráló folyadék is megteszi."

Regenerálás:

"Azt javasoljuk, hogy tegye bele a műszert vagy pH 4.01-es folyadékba vagy sima csapvízbe minimum 2 óra hosszára úgy, hogy a folyadék az elektródát teljesen ellepje. Akár egy éjszakára is benne hagyhatja. Ez a folyamat segíti az elektródát a regenerálásban. Áztatás után kalibrálja a műszert a megfelelő kalibráló folyadékban és mérjen vele.

Amennyiben a mérések ezután sem pontosak, valószínű, hogy az elektródát cserélni kell (AD11P – az AD11-hez is és az AD12-höz)."

"Minden esetben használjon friss kalibráló oldatot, mert ez is befolyásolhatja a kalibrálás / mérések pontosságát.

Az elektróda karbantartásához elengedhetetlen a mérések utáni tisztítás és annak tárolása is. Ezen feladatok rendszeres elvégzésével tud hozzájárulni az elektróda élettartamának meghosszabításához.

Soha ne hagyja az elektródát kiszáradni!"

Plusz info:

"Szeretnénk megjegyezni, hogy folyamatos pH mérésre inkább az ECO209 termékünket ajánljuk, mely kimondottan ilyen jellegű megfigyelésre van tervezve (http://www.adwainstruments.com/continuous-monitors/88-ph-monitor/35-eco-209)."
 
sziasztok
Nem teljesen a témához kapcsolódik, de valami baj van a ph mérőmmel.
Ezt csinálja bekapcsolás után.Van valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a baj?

 
Utoljára módosított:
sziasztok
Nem teljesen a témához kapcsolódik, de valami baj van a ph mérőmmel.
Ezt csinálja bekapcsolás után.Van valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a baj?

Sajnos nem tudom mi lehet vele de a 17 ker-be van egy bolt 531utca ott foglaloznak javitással is ha jól tudom.
 
Nem találtam jobb helyet neki, szóval itt kérdezek.
Egy jó új, rendesen kalibrált ADWA pH mérő mennyire produkál korrekt mérési eredményeket, mennyire pontos? Érdemes beruházni rá? Rohadtul unom a cseppteszteket.
 
Nem találtam jobb helyet neki, szóval itt kérdezek.
Egy jó új, rendesen kalibrált ADWA pH mérő mennyire produkál korrekt mérési eredményeket, mennyire pontos? Érdemes beruházni rá? Rohadtul unom a cseppteszteket.

Amit én itthon mértem vele 7.54 pH volt, vízanalitikai műszer laborban pedig 7.5-öt mért. Ez elhanyagolható különbség szerintem, szóval elég pontos.
 
Tudom, az enyém nem Adwa, hanem valami occsó kínyai, de ajándékba kaptam, tehát örültem neki így is, viszont elemcsere után ugyan működik, de van valaki, aki esetleg segítene bekalibrálni?

ph-mérő.jpg
 
Back
Oldal tetejére