• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADWA PH mérő kalibrálás

ikiriki

Kertész szaki
Sziasztok!

Segítség kéne az új ADWA AD 12 PH mérő klaibrálásához.
Valamiért az első 7.1 es folyadék után mikor kéri a másodoik 4.1 es lötyit rövid gondolodás után a wrong felirat fogad...
Valakinek bármi ötelt?
A két kalibrálás között volt hogy lemostuk ro vizben a szondát, volt hogy nem..
Próbálkoztam az egy pontú kalibrálással is de akkor fals értéket mutat mind két irányba.

gcsabai

Kertész szaki
Sziasztok!

Valamiért az első 7.1 es folyadék után mikor kéri a másodoik 4.1 es lötyit rövid gondolodás után a wrong felirat fogad...
Valakinek bármi ötelt?
Próbálkoztam az egy pontú kalibrálással is de akkor fals értéket mutat mind két irányba.
Egy kis segítség:

Segítség kellene az Adwa műszeremhez...
Valami nem az igazi.
Hányszor lehet egymás után mérni vele?
Mérés után kell valami különlegeset csinálni vele elrakáskor?

Megmérem a vizet 162-t mutat. 1 perc múlva megint mérem odébb ott 560-at mutat. 2 perc múlva 770-et.
Most ilyenkor mivan :)?
Rosszul mérek? Nem az akváriumban kell?

inadsz

Sasszem =)
Admin
Moderátor
Legjobb napló
pH? 560? :eek: Tedd be egy pohár akváriumvízbe és hagyd benne, akváriumban nem fog olyan pontos értéket adni.

robert

Főkertész
Üdv!

Hogyan tárolod az elektródát? Lehet, hogy tönkrement az "érzékelő". A pufferek is tönkremehetnek, de ahogy a fentebbi vidiben láthatjuk, a valóságban remegő kézzel nem lehet pH-t mérni (a mérendő oldatnak és az elektródának nyugalomban kell lennie). Akár mérés, akár kalibrálások után az eletródát le kell (!) öblíteni ioncserélt/desztillált vízzel (erre egy ún. "spricc flaska" a legmegfelelőbb eszköz), majd eltárolni, ahogy a készülék leírása közli (pl. az enyémet d.vízben kell tárolni, de van olyan típus, amelynek 3 mólos (azaz mol/l) KCl-ben kell állnia.

Robi

inadsz

Sasszem =)
Admin
Moderátor
Legjobb napló
Üdv!

Hogyan tárolod az elektródát? Lehet, hogy tönkrement az "érzékelő". A pufferek is tönkremehetnek, de ahogy a fentebbi vidiben láthatjuk, a valóságban remegő kézzel nem lehet pH-t mérni (a mérendő oldatnak és az elektródának nyugalomban kell lennie). Akár mérés, akár kalibrálások után az eletródát le kell (!) öblíteni ioncserélt/desztillált vízzel (erre egy ún. "spricc flaska" a legmegfelelőbb eszköz), majd eltárolni, ahogy a készülék leírása közli (pl. az enyémet d.vízben kell tárolni, de van olyan típus, amelynek 3 mólos (azaz mol/l) KCl-ben kell állnia.

Robi
De rég hallottunk felőled. :)

samss

Tapasztalt kertész
Segítség kellene az Adwa műszeremhez...
Valami nem az igazi.
Hányszor lehet egymás után mérni vele?
Mérés után kell valami különlegeset csinálni vele elrakáskor?

Megmérem a vizet 162-t mutat. 1 perc múlva megint mérem odébb ott 560-at mutat. 2 perc múlva 770-et.
Most ilyenkor mivan :)?
Rosszul mérek? Nem az akváriumban kell?
Biztos pH mérőd van nem esetleg EC/TDS ? Ilyen értékeket pH mérő nem képes produkálni.
Egyébiránt a mérőműszerek érzékelőjét/elektródáját minden mérés után desztillált vagy RO vízzel le kell öblíteni, szárazra kell törölni és eszköztől függően tárolófolyadékban (pH mérő) vagy száraz állapotban (EC/TDS mérő) kell elrakni.

Biztos pH mérőd van nem esetleg EC/TDS ? Ilyen értékeket pH mérő nem képes produkálni.
Egyébiránt a mérőműszerek érzékelőjét/elektródáját minden mérés után desztillált vagy RO vízzel le kell öblíteni, szárazra kell törölni és eszköztől függően tárolófolyadékban (pH mérő) vagy száraz állapotban (EC/TDS mérő) kell elrakni.
Tényleg bocsi benéztem :) TDS mérőm van :)

Dino71

Kertész szaki
Sziasztok!

Valakinek bármi ötelt?
Neked mi lett a megoldás a feliratra??? Ugyan ezt műveli nekem is. Egy éves múlt a Ph mérőm .vettem tök új kalibráló folyadékot és azzal is ezt csinálja. :(

Sziasztok,Sziasztok,
megérkezett az ADWA AD12 PH mérőm.
A mellékelt kalibráló folyadékon különböző hőmérsékletekhez különböző PH van megadva.

Ez mit jelent pontosan? figyelnem kell a folyadék hőmérsékletét is kalibráláskor?
Illetve a kalibrálási folyamat a következő? :
1.hosszan nyomom az on/off gombot amíg CAL feliratotra nem vállt
2.először belarkom a pH 7.01 puffer folyadékba
3.utána ha megjelenik a pH 4.01 USE akkor a ph4-01-es folyadékba rakom bele
4.Ha végzett kiírja, hogy OK ---> készen van
Kell a videón szereplő víz leöblítésre vagy elég ha csak lerázom az az elektródáról a folyadékot, ha kell akkor mi legyen az öblítőfolyadék? ozmó vagy sima víz?
Mindent jól írtam?
köszönöm a segítséget

Szia,

igen, ezek a lépések, lényegében követed azt amit kiir.
Illetve én ezután nem használom fel újra a kalibráló folyadékot.

Mindig ozmoval öblítem le, bár úgytudom létezik valami "spec folyadék" hozzá, illetve ahol én vettem ott tettek a kupakba egy kis szivacskockát, hogy mindig párássan tartsa. Valaki azt mondta, hogy fontos, hogy ne száradjon ki.

Fontos infó minden adwa ph mérő tulajnak, hogy nem szabad az elektródát se ioncserélt vízben, se desztilláltban tárolni, mert elromlik. Regeneráláshoz a 4.01-es folyadékba kell áztatni egy éjszakán át. A fejet néha cserélni kell, pláne ha sokáig ki volt száradva, vagy rossz vízben állt. Uff!

Oldal tetejére