• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Adrianó

Mouset

Kertész szaki
Sziasztok!

Elérkezettnek látom, hogy elindítsak egy naplót a most indított akváriumomról.

Egy pár szót mondanék magamról...Egervári Krisztián vagyok, 32 éves, Budapesti büszke apuka.
clip_image001.png


6-7 éves koromban ismerkedtem meg először az akvarisztikával, akkor egy kis akvárium, sima sóderrel, szűrés nélkül, egy ciklon légpumpával ellátva. De már akkor beleszerettem ebbe a hobbiba.

Sajnos a fiatalság és a kamaszkor elvitt más irányba és felhagytam a hobbival egészen 2012-ig. Akkor a barátnőm vetette fel hogy mi lenne ha lenne egy akváriumunk. Támogattam az ötletet és alig 4 hónap múlva már 7 akvárium szörcsögött 34 nnm-en...
clip_image001.png
clip_image001.png
:-S :-D

Belekóstoltam a sügerezésbe, sima halas akvarisztikába. 2013-közepén megfogant a kisfiam, aki egyben a naplóm névadója is. De 2013 elején rábukkantam a fórumra és elkezdtem kacsingatni a növényes akvarisztika felé. Ahogy közeledett a kisfiam születése, addigra az akváriumok száma 1-re csökkent és 2 költözés után úgy döntöttem csinálok egy szép növényes akváriumot.
clip_image001.png


Rengeteget olvastam a fórumon és akkor indult az első növényes próbálkozásom 160 literben. De persze a lehető legtöbb hibát elkövettem amit lehetett és szép lassan ellepett az alga.
De ez nem szegte kedvemet, újra sok tanulás, olvasás és gyűjtögetés után 2014 októberében beszereztem egy 160 literes Opti akváriumot. Amit komoly technikával, high tech körülmények között indítottam és beért a sok tanulás, azóta is tökéletesen üzemel. Viszont hamarosan újra építem mert hát úgy sem nyugszom...:-D

No de a napló nem erről az akváriumról szól.
Szintén a high tech-ez közelítve tegnap elindult a kisebbik akvárium.
clip_image001.png


Adatok:
Akvárium: 60*40*40 GA sima üveg
Szűrés: Tetratec Ex 1200 (kerámia, substrat pro, bio rio, 100 ml Seachem Purigen), Üveg ki és befolyóval
CO2: 2 kg palack, hegesztéstechnikai reduktor, házi vízszűrős külső reaktor
Világítás: Odyssea Quad 4*24w Osram 6500K-es csövekkel (szerkesztettem rá 2 ventilátort a hűtéshez)
Napfelkeltét és naplementét szimuláló kék ledszalag
Eheim Skimmer
Üveg DC
Full RO
Táptalaj: JBL aquabasis 2,5l
Talaj: Ada amasonia 12 liter
Dekor: Megkövesedett fa
Növények: Montecarlo és GA Eleocharis acicularis

Igazából Iwagumi minimal stílusban terveztem, de nagyon a scapre nem tudtam sok időt szánni mert a kisfiam folyamatosan a slagot nyomkodta az akváriumhoz hogy töltsük már fel...
clip_image001.png
clip_image001.png
clip_image001.png


No most hogy már unjátok az olvasást teszek fel pár képet az építésről és az 1 napos állapotról.(Sajnos egyenlőre csak telefonos képeket tudok feltenni.)

20151212_164334_zpssvkwyu46.jpg

Feltöltés közben:
20151213_103706_zpshrqbwabk.jpg


Feltöltés után:
20151213_120123_zpshiknhzjm.jpg


Sajnos SOS Lily kifolyót kell cserélnem, mert nagyon a talajra nyomja a vizet és elkezdte átrendezni azt.
Csütörtökön kerül bele az új...:)
Szívesen fogadok minden hozzászólást. :)
 
A drop checkert vidd lejjebb, hogy a megfelelő magasságban dolgozzon. Lejjebb van a növényzeted, tehát inkább a középvonal környékén vagy kicsit lejjebb kéne lennie.
És én kivenném a fűtőt... ;) Ha nincs jelentősen hideg az akvárium környékén, akkor nem lesz semmi gondja. A világítás és a szűrő úgyis melegíti a vizet.
 
A drop checkert vidd lejjebb, hogy a megfelelő magasságban dolgozzon. Lejjebb van a növényzeted, tehát inkább a középvonal környékén vagy kicsit lejjebb kéne lennie.
És én kivenném a fűtőt... ;) Ha nincs jelentősen hideg az akvárium környékén, akkor nem lesz semmi gondja. A világítás és a szűrő úgyis melegíti a vizet.

Köszönöm az infót, erre nem is gondoltam. Lejjebb tolom mindenképp.
A fűtő egyenlőre szükséges, mert még nem megy csutira a fűtés. Fotózásnál igyekszem kivenni, mert tudom hogy nem esztétikus. Folyamatban van egy külső fűtő beszerzése.
 
Helló! A Quad lámpára barkácsolt ventikről nincs valami képed? :) Most vettem ilyen lámpát, de olvastam, hogy a ledek hamar elpusztulnak hűtés hiányában.
 
Szia! A Conradban vettem 2 db 4 cm*4 cm*1 cm- es ventilátort, 12V-ról mennek. Ekkora méretű venti esztétikusan elfér a ház végén. A szellőző nyílásra ragasztottam a sarkainál kétoldalu ragasztóval és rá egy ugyan ilyen méretű porszűrőt. Kb. 2500,-Ft volt és igen hatékony, tolja ki a meleget a másik oldalon lévő nyílásokon. Mindjárt csinálok képet is. És érezhetően kevesebb hő jőn a csövek alatt.
 
Nem is rossz, lehet megpróbálok valamit én is barkácsolni :D Olcsóbb, mint állandóan ledeket cserélni.

Bár már azon is gondolkodtam, hogy milyen hőszigetelős anyagot lehetne a ledek köré rakni.
[emoji6]
Én is gondolkodtam, de a hely szűkössége miatt nincs nagy mozgástér a csövek között. Mundjuk nálam nem üzemelnek azok a ledek. Külön működtetek egy kék ledszalagot egy napkelte-napnyugta vezérlővel.
 
Sziasztok! Kis helyzetjelentés...

Mennek a napi vízcserék és a tápozás.
Egyenlőre visszafogottan 2-2 ml micro-macro. Co2 már pöfög 1 bubi/sec
A világítást óvatosan indítottam. Jelenleg 4,5 óra 48W és 2 óra 96W és ezt majd emelem folyamatosan.
A monte carlo kezd magához térni, a Eleocharis acicularis-ért holnap délelőtt ki kellene szaladnom a GA-ba. :)
Kicseréltem az Üveg Lilyt, így már nem igazítja a víz a talajt, bár kicsit nagy a lily feje, de sebaj, majd ha a160-as akit szétszedem akkor az abban lévő lily-t pucolás után megcserélem az kisebb.
Ahogy @Spexxy javasolta lejjebb toltam a DC-t és a megfelelő színt produkálja...:)
Letisztult a víz, egyenlőre minden OK :)

És egy kép is:

20151218_165549_zpstwbgt3cc.jpg

Köszi hogy benéztél :);)
Krisztián
 
Sziasztok!

10 napos az akvárium, egyenlőre minden rendben. Bekerült néhány növény.
Eleocharis Acicularis a hátsó sorba és pár tő Cryptocoryne Petchii pink és Eleocharis Parvula "mini".
Ezeken kívül túl sok változás nem történt. Az MC fejlődik, terjeszkedik, várom hogy a frissen bekerült növények begyökerezzenek. :)
És egy kép a jelenleg állapotról.

20151224_210931_zpsyhbmlocy.jpg

Köszi hogy benéztél!
Boldog Karácsonyt minden Kedves Akvakertész társamnak. :);)
Krisztián
 
Egyenlőre semmi változás, szépen fejlődik az akvárium. Minimális fonál és ecset jelent meg, de azokat a flow visszavételével és a lakók behelyezésével megoldom...:)

És akkor szeretném az idei akváriumaimmal búcsúztatni az évet!

96l High Tech

20151231_183220_zpsjsn4ctoa.jpg

160l High Tech

DSC_0032_zpsaxwxjofc.jpg

60 l Nano Cube High Tech

DSC_0091_zpsqfp9orys.jpg

Ezúton szeretnék minden Kedves Akvakertész Társamnak, Akváriumokban Gazdag és Algamentes Boldog Új Évet Kívánni! :D:D:D
 
Back
Oldal tetejére