• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Ádám első "akvakertész" próbálkozása :)

Maxipotzak

Kertész tanonc
Sziasztok!

Ma elérkezettnek láttam az időt arra, hogy kikérjem a véleményeteket, az akváriumomról!
A részletek:
Akvárium: 30x20x50 30 literes egyedi készítésű "torony" :D
Szűrő: Belső szűrő szivacs betéttel (nem találtam meg a dobozát így pontos márkát ill. típust egyelőre nem tudok adni)
Aljzat: Dunakavics átlag 3cm vastagságban
Dekorfa: Ismeretlen eredetű, egy barátom nagynénjének a kertjében találtam, és nagyon megtetszett a formája
Növények: Karácsonymoha - Christmas moss illetve Amazonasi törpe kardfű - Echinodorus magdalenensis (10-12tő) illetve, egy számomra ismeretlen növény (szívesen venném ha valaki meghatározná nekem:) )
Élőlényeim: Endler (Törpe) guppi - Poecilia wingei hadsereg :) illetve néhány tányércsiga amiktől próbálok szabadulni kissebb-nagyobb sikerrel.
Növénytáp: Neptun növénytápsó
Halkaja: Sera Goldy aranyhaltáp (így jár az aki elküldi vmelyik családtagját a kisállat kereskedésbe, mert lusta Ő menni :D )
Co2: tablettával adagolom (2 naponta 1 tabi)
Világítás: Asztali Ikeás lámpa

Eredetileg úgy terveztem, hogy mivel ennyi helyem volt a viszonylag kicsi szobámban (alapterületre), így gondoltam csináltatok egy magas akváriumot, mert az szépen fog kinézni, hát igazából annyira nem vagyok oda érte, hogy ilyen magas, inkább hosszabb kellene, de már itt sorakozik egy régi akváriumom is amit újra akarok majd ragasztatni az 50literes, de sajnos a guppijaim szaporodási sebessége miatt kénytelen leszek minnél hamarabb elkészíteni az új helyüket, mert egész egyszerűen az 5db halam (3 nőstény 2 hím) összesen június óta (úgy, hogy 1x minden kishalamat kinyírtam figyelmetlenségből egy takarítás alkalmával) 38db kishalacskát hoztak nekem össze, szóval ha nagyon nem fogok tudni már mit kezdeni velük, akkor felteszem ide, hogy ingyen elviheti aki szeretne ilyet! :)
A növényeket félig internetről félig pedig akvaristáktól vásároltam ill. kaptam, úgy érzem, ill. úgy LÁTOM :), hogy a karácsony moha, mióta kapják a Co tabit robbanásszerűen növekszik, reményeim szerint be tudom futtatni az egész fát vele kívül-belül, bár a fa sajnos fél év ázás után is festi a vizem, így lehet le kell majd cserélnem vasfára, ill. mangrove-ra.
A vízcsere az akváriumban 2 hetente történik 50%-nyi cserével, és általában (mivel látom a guppijaimon, hogy bírják) friss csapvízzel töltöm vissza, amibe teszek általában klóranti nevezetü vízelőkészítő szert.
Egyelőre ennyi jutott eszembe, remélem minnél többen kinyílvánítjátok a véleményeteket, akár negatív akár pozitív, mert hát a hibáiból tanul az ember! :)


Köszönöm előre is, és íme a kép amit egyelőre, csak telefonnal tudtam csinálni. :)
http://www.flickr.com/photos/maxipotzak ... otostream/
 
Hali!

Te kérted! ;)

A torony nem szerencsés, jobb lenne ha "fekvő" lenne.( látom, hogy Te sem vagy megelégedve vele)

A halaknak nagyon kicsi a kiúszó tér, inkább passzold el őket jobb lenne ha csak garnis lenne.Az is lehet gyönyörű.
A talaj vastagság kevés (3 cm.) és nagyon durva, leül benne a szmötyi, jobb lenne alul táptalaj 1-2 cm, és valami normális talaj rá, pl manado.

A magasság miatt ezzel a szerencsétlen IKEA lámpával nem tudsz a talajra kellő fényt biztosítani, ezt csak T5 csövekkel tudnád.
A lenti növények szinte halálra vannak ítélve.

A CO2 tabi nem túl jó ötlet, az ingadozó CO2 szint miatt algásodás lehet a vége.Egy élesztőssel többre mennél.A Neptun táp helyett majd nézzél valami jobb
komplex tápot.
A heti vízcsere is jobb lenne.
A szűrésed lehet, hogy elég egyenlőre, de igyekezz valami jobb külső szűrőt beszerezni.
 
Igen most azon vagyok, hogy ezt az akváriumot 'kivonjam' a forgalomból majd, csak hát úgy, hogy egyetemre járok és csak néha-néha van meló, így sajnos általában nem tudok összerakni 20-25e ft-ot egy külső szűrőre, és van egy régi 50literes aksim, azt szeretném, majd hadrendbe állítani. Az
élesztős megoldás sajnos nem fér el sehol, mert egy éjjeli szekrényen van most az akvárium, és mellette ágy balra, jobbra meg az íróasztalom =(.

Hal: Hát azért lett ez a halfajta választva eredetileg, mert az egyik haltenyésztő akitől vettem ezeket ajánlotta v. a neonokat, de ez jobban tetszett.
Igazából nem nagyon volt elhullás a halak közül, de majd megpróbálom lepasszolni őket, mert a 'nagy'ba majd szeretnék boraras brigittae-t vagy galaxy razborákat.

A talajt is ki szeretném cserélni, de sajnos minden nem megy 1x-re. :) Én is tudom, hogy nem igazán jó ez így!
Heti vízcserénél 30-50%ot gondolsz, vagy elég csak 20-30%?
Melyik komplex tápoldat jó a halaknak, ami nem ilyen 50ml 2500ft körül mozog :)?
 
Maxipotzak said:
Igen most azon vagyok, hogy ezt az akváriumot 'kivonjam' a forgalomból majd, csak hát úgy, hogy egyetemre járok és csak néha-néha van meló, így sajnos általában nem tudok összerakni 20-25e ft-ot egy külső szűrőre, és van egy régi 50literes aksim, azt szeretném, majd hadrendbe állítani. Az
élesztős megoldás sajnos nem fér el sehol, mert egy éjjeli szekrényen van most az akvárium, és mellette ágy balra, jobbra meg az íróasztalom =(.

Hal: Hát azért lett ez a halfajta választva eredetileg, mert az egyik haltenyésztő akitől vettem ezeket ajánlotta v. a neonokat, de ez jobban tetszett.
Igazából nem nagyon volt elhullás a halak közül, de majd megpróbálom lepasszolni őket, mert a 'nagy'ba majd szeretnék boraras brigittae-t vagy galaxy razborákat.

A talajt is ki szeretném cserélni, de sajnos minden nem megy 1x-re. :) Én is tudom, hogy nem igazán jó ez így!
Heti vízcserénél 30-50%ot gondolsz, vagy elég csak 20-30%?
Melyik komplex tápoldat jó a halaknak, ami nem ilyen 50ml 2500ft körül mozog :)?

Üdv!
Vízcserének minimum 30%-ot mondanék, tápnak pedig ajánlanám a Green Aqua Micro, Macro és Easy Crabo triót. Mindegyikből 300 ml a legkissebb csomagolás amit kapni. A Microból és a Macroból 20l/1ml-es mennyiséget kellene használni (50L-re napi 2-3 ml), az Easy Carboból pedig 50L/1ml-t. Mindezeket naponta kéne adagolni. Ha az élesztősnek nincs helyed akkor a Carbo jó alternatíva.
Egyébként ismerős cipőben járok az akvárium összehozása terén. Én is főiskolára járok és csak alkalmanként van munkám és már az se sokáig sajnos. Nem vagyok eleresztve anyagilag. De ezek a tápok úgy negyed évente 8000HUF körül mozognak nekem. szerintem egyáltalán nem sok. Legfeljebb nem költök annyit nassolnivalókra (nagyon édesszájú vagyok :oops: ).

Remélem tudtam segíteni. :oops:
Sok sikert és türelmet kívánok!
 
Ez így nem lesz működőképes :!: .... Ha valóban érdekel az akvakertészet, tanulmányozd az "Oktatóanyagok, cikkek" fórumot.
Ha kevés a pénz, darabonként rakosgasd el a a növényes akvarisztikához minimálisan szükséges eszközöket.
Türelem.... ;)
 
Igyekezni fogok, mert nagyon érdekel a téma! :)
Meg szeretnék tényleg, egy dísztárgyat csinálni az aksimból.
Az 50lityóhoz úgy néz ki, hogy kapok egy ingyen 2 v 5kgos palackot :)!
juhéé
 
Emperor_ said:
bár a fa sajnos fél év ázás után is festi a vizem, így lehet le kell majd cserélnem vasfára, ill. mangrove-ra.

Azok is színezik a vizet :D cseberből vederbe kerülnél.

A vasfa valóban nagyon színezi a vizet (málam 4 év után is erősen színezte, pedig előtte sokat áztattam és ki is főztem), viszont a mangrove egyáltalán nem szinez.
Nekem egy mangrovém és egy red moor fám van (külön akiban), és meglepődtem, hogy áztatásnál a red moor színezte a vizet (enyhén), a magrove pedig egyáltalán nem. Már az első áztató víz is teljesen tiszta volt.
 
na megszereztem a DIY külső szűrőkhöz a "tartályokat" :) szóval egy kb. 1 méter magas 20cm átmérőjű cső, Proci mestert fogom követni valószínüleg! :)
 
Nekem az ajzatodon akadt fenn a szemem :shock:
Dunakavics :roll: :clap: Személy szerint én is inkább mellette teszem le a voksomat, mint a Francia drazsé mellett. :p
A víz színezése nálam is elég jelentős volt,de akkor még meleg fényben jól is nézett ki.Két hete Seachem Purigen van bennt és azóta nem tapasztalok szineződést.Csak ajánlani tudom.
 
Back
Oldal tetejére