• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA VUPPA-I

Nem limitalt peldany is van? Mert erdekelne!

Sajna nincs. Most még csak a Titan verzióból van néhány darab.

Avenlux - Avenlux | Vuppa-I Review
Közben egy review a spanyol ADA-tól.

VUPPA, mint belsőszűrő kis akikhoz, alapból BioCube szűrőanyaggal, de kicserélheted másra is.
Skimmer ami percek alatt ledarálja az olajos, habos réteget az akidról.
És a nyírások után összegyűjti a levágott leveleket.

Ma a boltban is ráeresztettem az egyik 60-as akira ahol garnélák vannak. Szépen működött ott is. Ha felénk jártok és meg akarjátok nézni működés közben kérdezzetek rá. A legtöbben észre sem veszik a bemutató akikban :)
 
Megjött a konkurencia az EHEIM-től: EHEIM skim 350

Interzoo-n láttuk kíváncsi vagyok rá. Reméljük hozza is azt amit kell.

VUPPA közben éles tesztben megy már a Terra óta. Gyakorlatilag 10 perc alatt a legnagyobb akváriumokat is ledarálja. A boltban ha elfelejtettünk levegőztetni, vagy épp kimarad pár nap mint most a hétvégén volt akkor kincs lehet. Egy lily-nek egy fél éjszaka kell, hogy látványos eredményt érjen el. Ezzel szemben itt néhány perc. És tőkmind1, hogy baktérium film, hab, olajfilm vagy egy döglött madár úszik a felszínen. Pár perc múlva tuti nem lesz ott :D
 
A döglött madáron hangosan felröhögtem, köszi ;)
Japánban szerintem már minden fürdőkádban ezzel fölözik a fürdőhabot. :)
Ázsián kívül nem hiszem, hogy máshol nagy számban vennék. Ez a réteghobby rétegterméke az olajos réteg ellen...
 
A döglött madáron hangosan felröhögtem, köszi ;)
Japánban szerintem már minden fürdőkádban ezzel fölözik a fürdőhabot. :)
Ázsián kívül nem hiszem, hogy máshol nagy számban vennék. Ez a réteghobby rétegterméke az olajos réteg ellen...

Az a vicces, hogy amikor megjelent nem értettem mi a túrót keres egy ilyen cucc egy full tiszta növényesben ahol az üveg csöveken és a co2 motyón kívül semmi nem rongálja a látványt. De élőben tök más. Okosan kitalálták ezt is ahogy a legtöbb dolgukat. Egyszerűen egy baromi jól működő kütyü. Nyílván nem lesz minden akváriumban ilyen és nem használ mostantól mindenki ilyesmit, csak most már én is máshogy látom kicsit a terméket. Totálisan megfér ezekben a patent növényesekben. Mert egyszerűen pár perc után kiveszed, ha már nincs értelme működnie. És addig sem zavar.

Az egyetlen szívás akkor lehet, ha túlságosan lecsökken a vízszint. Mert nem lebegő a betét mint sok skimmernél
 
Sajna nem tudom a magyar importőr mikor hozza, de ha lesz azonnal lesz nálunk is.

Kis akváriumokhoz simán jó vízforgatónak is.
 
Sajna nem tudom a magyar importőr mikor hozza, de ha lesz azonnal lesz nálunk is.
Kis akváriumokhoz simán jó vízforgatónak is.
Gondolom szóltok itt a fórumon azonnal, ha majd elérhető lesz. :)
Nálam a lily pipa elöl van, de hátul a rotala erdő megfogja a horizontálisan körbeforduló vizet. Az akvárium ellenkező oldalára hátra gondoltam felrakni egy ilyen készüléket, ami plusz rásegítene a rotalák miatt szinte nullára csökkenő hátsó oldali flowra.
 
Gondolom szóltok itt a fórumon azonnal, ha majd elérhető lesz. :)
Nálam a lily pipa elöl van, de hátul a rotala erdő megfogja a horizontálisan körbeforduló vizet. Az akvárium ellenkező oldalára hátra gondoltam felrakni egy ilyen készüléket, ami plusz rásegítene a rotalák miatt szinte nullára csökkenő hátsó oldali flowra.

Igen, de toljuk ezt inkább egy másik topikba ami arról a termékről szól. :)
 
Az elsö szerias Vuppa,par napja beadta a kulcsot,szerencsere kb 1 eve vettem egy csere rotort(Motort?),nem volt tetel anno 15 euro,ma volt idöm kicserelni,es nagyon hangos.Nem tudom mi miatt,de eddig sose hallotam müködes közben,most meg egyszerüen zajos!Vagy csak bejaratos?
Nem hiszem,hogy roszul raktam össze!Nem egy bonyolult dolog!3x szetszedtem,es meg mindig hangos!
@viktorlantos volt valami hasonlo problema aGa-ban?
 
Az elsö szerias Vuppa,par napja beadta a kulcsot,szerencsere kb 1 eve vettem egy csere rotort(Motort?),nem volt tetel anno 15 euro,ma volt idöm kicserelni,es nagyon hangos.Nem tudom mi miatt,de eddig sose hallotam müködes közben,most meg egyszerüen zajos!Vagy csak bejaratos?
Nem hiszem,hogy roszul raktam össze!Nem egy bonyolult dolog!3x szetszedtem,es meg mindig hangos!
@viktorlantos volt valami hasonlo problema aGa-ban?

Ha kerreg, akkor valami nincs jól összerakva. Hagyd az akváriumba 1 napot és próbáld utána. Lehet a víz nem jut el a pumpáig? Ezeknél a beszívás még máshogy működik.
1 motor hibás vuppánk volt mióta megjelent. Ezt nemrég cseréltük. Inkább az adaptereknél hibásodott meg. Tipikusan a gyenge minőségű itthon vásárolt konverterek miatt.
 
Sziasztok. Vuppa II-vel kapcsolatban írok. Gondoltam nyitok neki egy topikot, de igazábol itt is jó lesz szerintem. Nos a tapasztalatom az, hogy kattog. Nézegettem videókat róla és úgy hallottam, másnak is hasónló hangokat produkál. Ez jellemző mindegyikre?
 
Sziasztok. Vuppa II-vel kapcsolatban írok. Gondoltam nyitok neki egy topikot, de igazábol itt is jó lesz szerintem. Nos a tapasztalatom az, hogy kattog. Nézegettem videókat róla és úgy hallottam, másnak is hasónló hangokat produkál. Ez jellemző mindegyikre?
Az úszókapcsoló, ami felel az alacsony vizszintnel való leallasert liftezik fel-le, emiatt kattog. Ha darabokra szeded és kiékeled akkor megszűnik a hang.
 
Az úszókapcsoló, ami felel az alacsony vizszintnel való leallasert liftezik fel-le, emiatt kattog. Ha darabokra szeded és kiékeled akkor megszűnik a hang.
Na oke,de ennyi penzert nem akarok monyakolni!!
 
Back
Oldal tetejére