• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA VUPPA-I

Az úszókapcsoló, ami felel az alacsony vizszintnel való leallasert liftezik fel-le, emiatt kattog. Ha darabokra szeded és kiékeled akkor megszűnik a hang.
Egy pontosabb leírást tudsz adni az ékeléssel kapcsolatban? :) Jó lenne véget vetni ennek a hangnak, mert akkor nem csak éjszaka menne a cucc, (szerencsére nem hálószobában van). Az a fura, hogy az eheim skimet elég volt napi 1x 5 percet nyomatni és kristály tiszta volt a felszín. Az Vuppánál ez nem mondható el sajnos. De legalább szép :D
 
Egy pontosabb leírást tudsz adni az ékeléssel kapcsolatban? :) Jó lenne véget vetni ennek a hangnak, mert akkor nem csak éjszaka menne a cucc, (szerencsére nem hálószobában van). Az a fura, hogy az eheim skimet elég volt napi 1x 5 percet nyomatni és kristály tiszta volt a felszín. Az Vuppánál ez nem mondható el sajnos. De legalább szép :D
Nekem mind a 2 Vupa van,sajna nem ér fel egy csúnya eheimmel egyik se,csak kül alakban.Nekem az első szériás már 2 x leéget,motor csere után egy fél évig jól tette a dolgát.
 
Egy pontosabb leírást tudsz adni az ékeléssel kapcsolatban? :) Jó lenne véget vetni ennek a hangnak, mert akkor nem csak éjszaka menne a cucc, (szerencsére nem hálószobában van). Az a fura, hogy az eheim skimet elég volt napi 1x 5 percet nyomatni és kristály tiszta volt a felszín. Az Vuppánál ez nem mondható el sajnos. De legalább szép :D
A videón látni hogy kell szétszedni, annyi, hogy a tengelyre én egy hosszában elvágott levegő csövet húztam így nem tud mozogni az úszó.

És ha már ott vagy a pumpa rotor részét is nézd meg mennyire koszos.
 
.Nekem az első szériás már 2 x leéget,motor csere után egy fél évig jól tette a dolgát.

Ez mondjuk igen nagy blama egy 60-x ezres prémium berendezés esetében. Én is gondolkodtam a Vuppa II-n de azonnal dobtam az ötletet amikor külföldi fórumon olvastam a kattogásról, meg motor leégésről. Kéne 1 gyártó aki készít ilyet, csak mid range pricing-al. Simán adnék akár 30-40 ezret egy minőségi rozsdamentes skimmerért, ami megbízhatóan is működik.
 
Ez mondjuk igen nagy blama egy 60-x ezres prémium berendezés esetében. Én is gondolkodtam a Vuppa II-n de azonnal dobtam az ötletet amikor külföldi fórumon olvastam a kattogásról, meg motor leégésről. Kéne 1 gyártó aki készít ilyet, csak mid range pricing-al. Simán adnék akár 30-40 ezret egy minőségi rozsdamentes skimmerért, ami megbízhatóan is működik.
Igen, valóban nem ér fel egy Eheimhez. Nekem úgy is olajos a felszín ha egész éjszaka megy. Az eheimnél elég volt napi 1x 5percet menni és semmi gond nem volt. És nem az akvával van gond, mert kipróbáltam az eheimmel is úgy, hogy egy napra beraktam 5percre és fullra lepucolta. Az ADA a habot sem szedi le, persze szerencsére nagyon ritkán habos, max nyírás után. Olyankor inkább az eheimet rakom be.
 
A videón látni hogy kell szétszedni, annyi, hogy a tengelyre én egy hosszában elvágott levegő csövet húztam így nem tud mozogni az úszó.

És ha már ott vagy a pumpa rotor részét is nézd meg mennyire koszos.
És ez így biztonságos? Mi lenne, ha egy puha szivacs darabot ragasztanék az ütközéshez? Akkor tud járni szabadon az úszó, és talán a hang is megszűnik. Szerinted működhet?
 
És ez így biztonságos? Mi lenne, ha egy puha szivacs darabot ragasztanék az ütközéshez? Akkor tud járni szabadon az úszó, és talán a hang is megszűnik. Szerinted működhet?
Ki kell próbálni. :)
 
A habot az eheim is csak addig szedi le, amíg meg nem telik a skim. Erre ez sem alkalmas.
Ahogy az üveg skimmerek sem.
Nekem nem ez a tapasztalatom. Bár lehet nem volt még durván habos a felszínem, de azt a habmennyiséget amivel találkoztam, azt az eheim simán leszívja. Ennek ellenére a Vuppa magától is készít habot, amikor csak simán olajos a felszín. :)
 
Bocs ha hülyeséget mondok/kérdezek, de önmagában ezen skimmerek létjogosultságát nem értem. A szívóágra helyezett skimmer nem foglal helyet, nem zúg, nem kattog, nem habzik, 0-24 szűr és emellett még esztétikusabb is.
GA - glass

Esetleg van más előnye vagy funkciója egy ADA Vuppa-nak?
 
Bocs ha hülyeséget mondok/kérdezek, de önmagában ezen skimmerek létjogosultságát nem értem. A szívóágra helyezett skimmer nem foglal helyet, nem zúg, nem kattog, nem habzik, 0-24 szűr és emellett még esztétikusabb is.
GA - glass

Esetleg van más előnye vagy funkciója egy ADA Vuppa-nak?
Nem tudom, még nem használtam üveg skimmert. Én egy 60-as nanoban hajtom a Vuppát, és ahogy nézegettem az üveg skimmereket, túlságosan benyúlnak az akváriumban és talán hosszabbak is, így egy 60x30-as akváriumban számomra nem praktikus. Persze el tudom képzelni, hogy egy nagyobb akváriumban jó.
 
Így már világos, köszi.

Nálam a 80x30x35-ben van a nagyobbik (16/22) csövezéshez való üveg skimmer, de kisebb akvánál tényleg lehet gond a mérettel.
garnéla nálam is van, eddig csak egyszer fordult elő, hogy amanot találtam a szűrő ülepítőjében viháncolni, de simán lehet hogy takarításkor jutott le.
 
Bocs ha hülyeséget mondok/kérdezek, de önmagában ezen skimmerek létjogosultságát nem értem. A szívóágra helyezett skimmer nem foglal helyet, nem zúg, nem kattog, nem habzik, 0-24 szűr és emellett még esztétikusabb is.
GA - glass

Esetleg van más előnye vagy funkciója egy ADA Vuppa-nak?
Én mondjuk nem szeretem, ha minden kosz, levél a szűrőben köt ki is azt kell takaritanom.
 
Back
Oldal tetejére