• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA View - Videók az ADA Galériából

Van olyan aki tervezi hajnak öttől nézni élőben a dolgot?:D Én lehet megpróbálok felkelni.
 
Ezek a háttérbe ültetett stem erdők.... félelmetes. Megpróbáltam én is sok stemből dolgozni, de ilyen sűrűn leszúrni még a legjobb csipesszel is kihívás. Elképesztő mivé alakul egy ilyen bokor 1.5 hónap alatt. Még akkor is ha víz alatti stem szárakat ültetnek. :clap: :thumbup:
 
Csinálok majd képet, milyen sűrűn sikerült most a rotalát leszúrni, egymást érik a szárak. remélem 1-2 héten belül felnő, és meglátjuk milyen lesz.
Egyébként az új fás dzsumbujok már meg is ihlettek! :D :D :D egy csodaszép piros-zöld stem erdőőőő :cool:
 
viktorlantos said:
Ezek a háttérbe ültetett stem erdők.... félelmetes. Megpróbáltam én is sok stemből dolgozni, de ilyen sűrűn leszúrni még a legjobb csipesszel is kihívás. Elképesztő mivé alakul egy ilyen bokor 1.5 hónap alatt. Még akkor is ha víz alatti stem szárakat ültetnek. :clap: :thumbup:

A hétvégi élő berendezős patyn lebuktak!! Ök nem ültetik ezeket az erdőket,
hanem valamiféle talajlabdára voltak növesztve kissebb bokrok! Amano mester meg csak
hanyagul beszòrta őket egymás mellé! Közvetítés közben is írtam hogy így könnyű!! Jò lenne tudni
pontosan hogy csinálják
 
talachi said:
viktorlantos said:
Ezek a háttérbe ültetett stem erdők.... félelmetes. Megpróbáltam én is sok stemből dolgozni, de ilyen sűrűn leszúrni még a legjobb csipesszel is kihívás. Elképesztő mivé alakul egy ilyen bokor 1.5 hónap alatt. Még akkor is ha víz alatti stem szárakat ültetnek. :clap: :thumbup:

A hétvégi élő berendezős patyn lebuktak!! Ök nem ültetik ezeket az erdőket,
hanem valamiféle talajlabdára voltak növesztve kissebb bokrok! Amano mester meg csak
hanyagul beszòrta őket egymás mellé! Közvetítés közben is írtam hogy így könnyű!! Jò lenne tudni
pontosan hogy csinálják

Ez csak az élőzés miatt volt. A bokros növényt wabi formában dobták be, hogy ne 1 napig tartson a közvetítés. ;) Vagy épp ne kelljen karbantartás miatt visszamenni 2 nap múlva.

De aki a szemináriumait nézi ott látható hogy mennek ezek az ültetések. Keményen szálanként viszont gyökerek nélkül egyformára vágva és emersen előnevelve.

Mai viszonyok szerint egy ilyen háttér, ami a vidin is van kb 40-50 cserép stemmel lenne megvalósítható.... persze előnevelve....

Nagyon nehéz így ültetni, mert iszonyat közel kell szórni és 15-20cms stem száraknál már nem tudod merre fésülni a növényeket, hogy láss is valamit. ;)
5 cm-s sávban még okés, de egy mély területen.... háááát.

Legközelebb nekiesek ;)

A galériában az új stemesben kb 20-25 cseréppel lehet, de ezt is két menetben ültettem a másodiknál már fel volt töltve az aki, hogy ne feküdjenek a szárak és lássuk a luksikat. ;)
 
Sziasztok!

Amano mester 1994-es könyvében láttam Utriculária gibbát.
A növénylistán nincs rajta, így gondolom gyomként kerül be más növényekkel!
A legutóbbi videón ismét feltűnik a háttérben, halványan, középen a 1,45-1,55 perc között!


Ezek szerint vagy a környékükön is él és valamelyik helyi növénnyel viszik be, vagy ahol a növényeket termesztik (víz alatt!), onnan. Esetleg direkt rakják az apró élőlények összefogdosására?

Minden esetre érdekes!
 
46-oson az Amanóéknak milyen szép kis tepszijük van! :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
45-ösön látható az új inspirációm :wave:
 
Tisztán érthető volt, ahogy a kis gésa azt mondja, hogy fogd a gombócokat, tedd a tepszibe és zsutty a sütőbe fél órára. :lol:
 
Azért azt most már kijelenthetjük, hogy a korábbi 3 hónapos szintidejüket az akvárium elkéeszítésével kapcsolatban alaposan lefaragták. A legtöbb akvárium ezek közül már kész van csak egy hajszál hiányzik a végső fotóhoz..... 1.5 hónap :shock: :p :thumbup:
 
Ez a wabi-kusa növénytéma betegesen jó. Kíváncsi leszek mikortól lehet mad kapni az EU-ban. Okosan kitalálták ezeket a labdacsokat.
 
Back
Oldal tetejére