• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA szűrők

raggacs

Tapasztalt kertész
Re: Egyéb kérdések, kérések

Olyan kíváncsi lennék egy ADA külső szűrő tulajdonságaira (felépítés, teljesítmény stb.), mert olyan egyszerűnek néz ki mint egy Eheim Classic és mégis azért nem egy algakupacot szűrnek vele...
 
Re: Egyéb kérdések, kérések

raggacs said:
Olyan kíváncsi lennék egy ADA külső szűrő tulajdonságaira (felépítés, teljesítmény stb.), mert olyan egyszerűnek néz ki mint egy Eheim Classic és mégis azért nem egy algakupacot szűrnek vele...

Az ADA szűrők megérdemelnének egy külön topikot, mert egy kicsit más szemléletben készültek mint a hagyományos szűrők amit használunk. Felépítésben más, felhasznált anyagokban más, pumpa technológiában más és a szűrő közeg is teljesen más mint amit használunk.
Persze iszonyat drágák, egy EHEIM pro 3-al a legtöbb esetben jobban járnál, kivétel ha a látványra törekedsz (a szűrő nem szekrényben van). Mert sajnos még egy EHEIM pro 3-as látványa sem fogható ezekhez az ADA szűrőkhöz.

De nézzük sorban:
A szűrők háza nemesacél. A szépség mellett a funkciója hogy a rajta áthaladó vizet folyamatosan hűti. A fém hőelvezetési tulajdonságainak köszönhetően.
A szűrőházban semmi nincs. Nincsenek kis fiókok és ugye a pumpa is a házon kívülre került. A szűrő alján van a beszívó ág így nincsenek fölösleges körök. A vizet egyből átszikázza a rendszer a szűrőközegen.

A pumpa a világ egyik legjobb pumpa gyártójától származik direkt az ADA részére tervezték. (japán cég egyébként) Ez a cég borzalmas erős pumpákat és berendezéseket gyárt ipari felhasználásra. Így minden ADA szűrő kapott egy ilyen erős pumpát a szűrőházon kívül.

A szűrőkben általában 1 vagy 2 szűrőközeget használnak együtt. Viszont a teljes házat a szűrőközeg tölti ki. A kis szűrők alapesetben 2 közeggel jönnek. Mindkettő az indulásban segít. Egy aktív szén szűrő ami az első 1 hónapban kell. És bio cube ami a baktériumok gyors megtelepedését segíti. Az első 1 hónap után az aktív szén ki helyére Bio Rio közeg amiben lassabban telepednek meg a baktériumok. A következő 1 hónapban a korábbi gyorstelepítő bio cube ki és helyére is Bio Rio kerül. Így a teljes szűrő Bio Rio közeggel működik. A nagy szűrők alapból ezzek a bio rio közeggel jönnek. Szoktak még a közeg aljára tenni Palm Net-et ami ilyen pálma rostokból (természetes anyagból) készül. A durva szennyeződést ezzzel fogatják fel a szűrő alján. Ezek mellett sok más közeg van de ezeket használják a leggyakrabban. Van például NA Carbon aktív szén szűrő ami a gyár szerint kb. 20* hatékonyabb mint az akvarisztikában használatos általános aktiv szén szűrők ez segít a sárgás víz megszüntetésében.
Csak természetes anyagok vannak a szűrőben az indulási időszak után, azt hiszem ebben is mások mint az általában használatos szűrők. Se peron se szivacs...

A szűrő felépítése a szűröközegek és a bika erős pumpa miatt ritkább karbantartást igényelnek ezek a szűrők. A pumpa még erősen eltömödött szűrő esetén sem csökkenti a flow-t, így viszonylag hosszú ideig megőrzi a teljesítményt. A szűrő közeget nem kell cserélgetni nagyon hosszú ideig. Csak átmosni kell idönként.

Teljesítményre ők nem szállnak bea flow versenybe. a kis szűrők 5.5 liter/percet tolnak a közepesek 16liter-t a nagyok 27litert percenként.
Szűrőtartályban 6-9-12-18-24-36-48 literesek. Az ADA a 60-90-120-180cm-s akváriumaihoz javasolja őket elsősorban.

A szűrést mint a legtöbb ADA terméket más ADA termékekkel való használatra tervezték elsősorban. Aquasoil aljaztok stb. A gyár a megadott adatokat és javasolt bejáratást ezekhez a berendezésekhez méretezte. Például ammónia csúcsok megszüntetése stb...

A szűrőkhöz alapból jár egyébként vagy az üveg csövezés lily és beszívó.

Azoknak ajánlott akik elsősorban megengedhetik maguknak a prémium terméket, másodsorban a szűrőt elöl szeretnék tartani pl az ADA fém akvárium állványa vagy az üveg állvány mellett. Eddig 1 ilyen szűrőt hoztunk az országba az elmúlt közel 3 hónapban. Az is egy ADA állvány mellett végzi a dolgát egy 90*45*45-ös aki mellett. Tulajdonosa szerint nagyon csendes, nagyon jól műxik, de később biztos látjátok majd az akváriumát itt a fórumon is.

Remélem sikerült válaszolnom ;) ha bármi kérdés van szivesen segítek.
 
A szűrők kidolgozottsága engem a gépiparra emlékeztet (szóval inkább funkcionális mint cicomás), ezért elég meggyőző szerintem.
 
raggacs said:
A szűrők kidolgozottsága engem a gépiparra emlékeztet (szóval inkább funkcionális mint cicomás), ezért elég meggyőző szerintem.
Igen, nekem is ez jött le legelőször a képek láttán. Egyszerű kialakítás, a csatlakoztatások száma minimális , talán össz. 1 tömítés van benne. Így elég acsony a hibafaktor. A szivattyú pedig ránézésre is izmos darab:)
 
Sisztok Először is szeretnék köszönetet mondani a Green Aqua-nak és külön Viktornak a gyors és pontos szállításért. És most a z első két hét tapasztalatát szeretném röviden ismertetni az ADA ES600 szűrővel. Mikor megérkezett a csomag egy egyszerű barna karton doboz ADA felirat, és semmi csicsa kábítás (1500l/óra) külömböző ilusztrációk és színes képek, csak a sima karton doboz. Amikor kibontottam elő tűnt a vára várt szűrő és a hozzá tartozó üveg ki és befolyó ágak és az átlátszó műanyag cső. Magába a tartályba volt benne az inditó szűrő töltet NA CARBON (aktív szén) 4l,BIO CUBE 2l .Találtam még a dobozban egy rejtélyes kis átlátszo cacskót fehér porral és 3 db gyors bilincset a csövek csatlakoztatásához.Sajna a fehér por használatára nem jöttem rá,mert csak Japán tájékoztató volt hozzá,még Angol sem.Hozzá fogtam és neki láttam az összeszerelésnek.Szürő fedél a szivattyúval lekaptam,bele a tartályba a 4cm magas szűrő rács rá a bio cube utána a háloban lévő aktív szén tetejére a másik szűrő rács,tömítő gyűrű tető vissza a 4db speciális csatival leszorítva.A műanyag csövet méretre vágva gyors bilincs rá és bekapcsolás.Majd döbbent arcal állok az aki elött és nézem ahogy a szűrő tele nyomja az akit egy furcsaszínű barna lével.Úgy nézett ki mint a Rio Negró egy kiadós hurrikán után. Viszont volt egy előnye is mégpedig láttam hogy tökéletessen és egyenletesen áramlik a tiszta vizbe a barna lé.Az aki minden sarkában meg mozgatta a vizet. A tanulság hogy, az ADA szűrő anygot is át kell öblíteni legalább egyszer. Reggelre viszont tökéletes és kristálytiszta víz keringett az akiban. Maga a szűrő egyáltalán nem ad semmiféle zajt sem pedig szabadon ál az álvány alatt.Pozitiv tulajdonsága még hogy,pontosan 2 fokkal hidegebb víz van az akiban mint mikor az EHEIM szűrőt használtam. Ez az acél háznak köszönhető.Az egyetlen negatívum amit idáig tapasztaltam az az hogy,a szivattyú túl forrónak tűnik. Persze ahhoz kéne tudni a pontos üzemi hőmérsékletét hogy véleményezni lehessen.A vissza folyó ágba beiktattam egy külsö (CAL) Co2 diffusort és semi féle teljesítmény csökkenést nem tapasztaltam. Hát kb ennyi 2 hét után.
 
Ikaruga said:
Sisztok Először is szeretnék köszönetet mondani a Green Aqua-nak és külön Viktornak a gyors és pontos szállításért. És most a z első két hét tapasztalatát szeretném röviden ismertetni az ADA ES600 szűrővel. Mikor megérkezett a csomag egy egyszerű barna karton doboz ADA felirat, és semmi csicsa kábítás (1500l/óra) külömböző ilusztrációk és színes képek, csak a sima karton doboz. Amikor kibontottam elő tűnt a vára várt szűrő és a hozzá tartozó üveg ki és befolyó ágak és az átlátszó műanyag cső. Magába a tartályba volt benne az inditó szűrő töltet NA CARBON (aktív szén) 4l,BIO CUBE 2l .Találtam még a dobozban egy rejtélyes kis átlátszo cacskót fehér porral és 3 db gyors bilincset a csövek csatlakoztatásához.Sajna a fehér por használatára nem jöttem rá,mert csak Japán tájékoztató volt hozzá,még Angol sem.Hozzá fogtam és neki láttam az összeszerelésnek.Szürő fedél a szivattyúval lekaptam,bele a tartályba a 4cm magas szűrő rács rá a bio cube utána a háloban lévő aktív szén tetejére a másik szűrő rács,tömítő gyűrű tető vissza a 4db speciális csatival leszorítva.A műanyag csövet méretre vágva gyors bilincs rá és bekapcsolás.Majd döbbent arcal állok az aki elött és nézem ahogy a szűrő tele nyomja az akit egy furcsaszínű barna lével.Úgy nézett ki mint a Rio Negró egy kiadós hurrikán után. Viszont volt egy előnye is mégpedig láttam hogy tökéletessen és egyenletesen áramlik a tiszta vizbe a barna lé.Az aki minden sarkában meg mozgatta a vizet. A tanulság hogy, az ADA szűrő anygot is át kell öblíteni legalább egyszer. Reggelre viszont tökéletes és kristálytiszta víz keringett az akiban. Maga a szűrő egyáltalán nem ad semmiféle zajt sem pedig szabadon ál az álvány alatt.Pozitiv tulajdonsága még hogy,pontosan 2 fokkal hidegebb víz van az akiban mint mikor az EHEIM szűrőt használtam. Ez az acél háznak köszönhető.Az egyetlen negatívum amit idáig tapasztaltam az az hogy,a szivattyú túl forrónak tűnik. Persze ahhoz kéne tudni a pontos üzemi hőmérsékletét hogy véleményezni lehessen.A vissza folyó ágba beiktattam egy külsö (CAL) Co2 diffusort és semi féle teljesítmény csökkenést nem tapasztaltam. Hát kb ennyi 2 hét után.

Köszi Zsolti, jó volt olvasni a beszámolód. Végre hazai tapasztalatot is lehet olvasni ezekről a termékekről. Szűrő témában egyébként is kevés infót találni európai oldalakon. Remélem több hasonlóan érdekes beszámoló is lesz, így egy kicsit mi is bővíthetjük a tudástárunkat. :lol:

A motor melegedését el tudom képzelni hogy az okozhatja, hogy a pumpát amerikai és japán hálózatra tervezték. (A trafó miatt lehet európában használni.) Lehet a trafó kicserélésével orvosolható lenne. ...Mint amit a hegesztős mágnesszelepnél írtak a srácok.

De azt is el tudom képzelni hogy ez az üzemi hőmérséklet. És pl ezért írják, hogy szárazon ne használd mert hamar tönkremenne....

Viszont ezek szerint tényleg nem csak duma hogy a speckó acél ház miatt hűti az aki vizét a szűrő.
Kicsit marketing fogásnak éreztem, így jó volt hallani tőled a megerősítést. Sokan örülnénk annak a 2 foknak azt hiszem.

Akváriumot mikor láthatjuk tőled? ;)
 
Hát az az igazság hogy ,vasárnap megyek a családdal 10 napra nyaralni. Augusztus elején ha minden jól megy akkor csinálok egy pár képet és össze dobok valami kis bemutató cikket.
 
Ikaruga said:
Hát az az igazság hogy ,vasárnap megyek a családdal 10 napra nyaralni. Augusztus elején ha minden jól megy akkor csinálok egy pár képet és össze dobok valami kis bemutató cikket.

izgatottan várjuk ;) jó pihit és nyaralást.
 
Back
Oldal tetejére