• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Super Jet Filter

@kuchi
Ne :poop: j be ha rossz hangja lesz a szűrőnek az elején. 1-1,5 nap és el fog múlni.
Jo,hogy szoltal!Elegge idegesitöen bug!
Az milyen,hogy semmi tapado korong nincs a szüröhöz?De meg semmi kikepzes sincs hova rögzitedhetnem az akvariumhoz!?
Te,hogy oldottad meg?
Ja mivel nekem a Spin _c plug van,vehetek hozza meg egy eheim dupla csapot!
 
Az milyen,hogy semmi tapado korong nincs a szüröhöz?De meg semmi kikepzes sincs hova rögzitedhetnem az akvariumhoz!?
Na ez kb olyan mint mikor egy autós műsorban azt taglalták, hogy az utolsó Trabantban is alapfelszeretség a hamutartó ezzel szemben meg a Mercikben extra.:eek:
 
Jo,hogy szoltal!Elegge idegesitöen bug!
Az milyen,hogy semmi tapado korong nincs a szüröhöz?De meg semmi kikepzes sincs hova rögzitedhetnem az akvariumhoz!?
Te,hogy oldottad meg?
Ja mivel nekem a Spin _c plug van,vehetek hozza meg egy eheim dupla csapot!
Nem kell hozzá tapadó korong. Csak felakasztod az üvegre és kész. Nagyon könnyű az egész, nincs vele gond. Én egy darabig dupla csap nélkül üzemeltettem, de meguntam. Vettem egy 10-es és egy 13-as csapot. Hibalehetőség ugyan, de azért csak kényelmesebb.
 
Nem kell hozzá tapadó korong. Csak felakasztod az üvegre és kész. Nagyon könnyű az egész, nincs vele gond. Én egy darabig dupla csap nélkül üzemeltettem, de meguntam. Vettem egy 10-es és egy 13-as csapot. Hibalehetőség ugyan, de azért csak kényelmesebb.
Meg mindig ugyan ugy bug,remelem egyszer csak lehalkul!!
 
Nem kell hozzá tapadó korong. Csak felakasztod az üvegre és kész. Nagyon könnyű az egész, nincs vele gond. .
Mondjuk nem ismerem az ehhez a szűrőhöz adott szettet, de ha jól tudom ADA üveget adnak hozzá. Nekem mondjuk GA-s lily-m van, amihez van tapadókorong, de annál se mindegy milyen, mert amit kaptam hozzá az kicsi volt és így felé emeli a kifolyót. Meg nekem folyton el akart fordulni, és olyankor csilingel a frontüvegen ( amásik meg hátul ), így nyomtattam hozzá egy kis elfordulásgátlót :D
 

Attachments

  • IMG_20181227_112330[1].jpg
    IMG_20181227_112330[1].jpg
    226.6 KB · Megtekintések: 40
  • IMG_20181227_112552[1].jpg
    IMG_20181227_112552[1].jpg
    134.1 KB · Megtekintések: 41
Meg mindig bug!!
Kicsereltem a szivacsok mentek felülre ala meg a karbon!5 napja megy es meg mindig zavaro!!!
@viktorlantos valami ötlet?
Indítás után én addig szoktam finoman döntögetni a szűrőt, míg az összes levegő ki nem jön belőle. Persze ésszel, le ne jöjjön a csövezés.
Elég sok levegő meg szokott szorulni. Ameddig az nem távozik mind, addig :poop: hangja lesz.
 
Sziasztok!

Jelenleg egy 60x40x40-es akváriumom van. Tervezem a nagyobbra váltást 90x45x45 méretre.
Van olyan szűrő az ADA kínálatában ami nem túl sok a jelenlegi akvárium méretemhez és jó lenne a későbbiekben a 90x45x45-ös mérethez is?
 
Sziasztok!

Jelenleg egy 60x40x40-es akváriumom van. Tervezem a nagyobbra váltást 90x45x45 méretre.
Van olyan szűrő az ADA kínálatában ami nem túl sok a jelenlegi akvárium méretemhez és jó lenne a későbbiekben a 90x45x45-ös mérethez is?
Szerintem nincs. A 90P- hez az ES-1200 való. De a 60 széles akváriumban szerintem cunamit csinálna. Fojtást úgy vettem észre nem szereti.
 
Mennyi a valoszinüsege,hogy kb 10 ev utan bedöglik egy iwaki pumpa?
A szabadsagrol hazaterve eszre vettem,hogy csak minimalis szinten folyik a Lily-pipeböl a viz!Szürötakaritas,mindent meg a szüröfejet is megtisztitottam,es semmi.
 
Mennyi a valoszinüsege,hogy kb 10 ev utan bedöglik egy iwaki pumpa?
A szabadsagrol hazaterve eszre vettem,hogy csak minimalis szinten folyik a Lily-pipeböl a viz!Szürötakaritas,mindent meg a szüröfejet is megtisztitottam,es semmi.
Kicsi, de előfordulhat. Kevés Iwaki pumpa fordult meg az országban, ezért nincs vele tapasztalatunk.
Ha még a régi 110V/220V átalakítós (Japán dugvilla), akkor akár az is tönkremehetett.
 
Utoljára módosított moderátor által:
Kicsi, de előfordulhat. Kevés Iwaki pumpa fordult meg az országban, ezért nincs vele tapasztalatunk.
Ha még a régi 110V/220V átalakítós (Japán dugvilla), akkor akár is is tönkremehetett.
Pont azert vettem ilyen draga szüröt,hogy ilyesmi ne forduljon elö!Lehetseges,hogy leegett a motor?
 
Mennyi a valoszinüsege,hogy kb 10 ev utan bedöglik egy iwaki pumpa?
A szabadsagrol hazaterve eszre vettem,hogy csak minimalis szinten folyik a Lily-pipeböl a viz!Szürötakaritas,mindent meg a szüröfejet is megtisztitottam,es semmi.

Ez melyik modell? 600 vagy 1200? 600-as esetén megnézném a rotort is hogy nem e tömítődött el a kis nyílás a rotorban
1200-nál ugyen nincs ilyen, ott tömör ez az alkatrész, ha jól rémlik

1659958632621.png
 
Ez melyik modell? 600 vagy 1200? 600-as esetén megnézném a rotort is hogy nem e tömítődött el a kis nyílás a rotorban
1200-nál ugyen nincs ilyen, ott tömör ez az alkatrész, ha jól rémlik
1200 es!Mindent megtisztitottam,sajna nem lett jobb!Nem gondoltam volna,hogy ilyesmi megtörtenhet ezzel a bika iwaki pumpäval!
Most vehetek egy Oase müanyag szüröt.Ha jol lätom a 320l-re meg a 850es is keves!
 
1200 es!Mindent megtisztitottam,sajna nem lett jobb!Nem gondoltam volna,hogy ilyesmi megtörtenhet ezzel a bika iwaki pumpäval!
Most vehetek egy Oase müanyag szüröt.Ha jol lätom a 320l-re meg a 850es is keves!

Próbáld meg egy másik tápegységgel.
Ha ez nem oldja meg és valóban mindent kitisztítottál, akkor tekercs csere a pumpán valószínűleg.
Sajna mivel ilyennel még mi sem találkoztunk, az alkatrészt japánból kell megrendelni valamelyik disztrinek.
De előbb próbáld ki a táp cserét. Nézd meg nincs e sérülés a mozgó alkatrészeken. Tengely, rotor.
Próbáld meg szűranyag nélkül is. Az is be tud tömörödni. Bár egy ilyen öreg motorosnak ezt valószínűleg nem kell említenem :)
 
Most vehetek egy Oase müanyag szüröt.Ha jol lätom a 320l-re meg a 850es is keves!
Ilyen helyzetben én nem látnék tisztán idegességemben. Remélem nem veszed rossz néven hozzászólásomat:
Legrosszabb esetben egy pumpát kell venned, nem egy szűrőt. Ha nem iwaki, akkor egy DC pumpa pl.
Ha SOS akkor egy kéznél lévő pumpa, ha az nem megy emersen akkor egy vödör vízbe merítve ideiglenesen

De bízom benne, hogy max a táp a gond, ahogy fenfebb írták.
 
Back
Oldal tetejére