• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Super Jet Filter

Hasonlón vaciláltam én is és nekem az Urak a 45p-hez a 300-ast javasolták 150 helyett, főleg a dupla töltet miatt (3l vs 1.5l). Nem bántam meg. Spinnel 300 a tökéletes ada 45p-hez szerintem.
 
Nálam fel sem merült a 150-es a 45P-hez. Teljesen jó a 300-as a 45P-hez, sőt még nagyobb akvával is elbír. Én most 60x30x30-ra váltottam.
 
Nálam fel sem merült a 150-es a 45P-hez. Teljesen jó a 300-as a 45P-hez, sőt még nagyobb akvával is elbír. Én most 60x30x30-ra váltottam.
Most akartam rendelni,de kiderült,hogy csak lilys van.Azzal nem lenne túl erös a flow?
 
Most akartam rendelni,de kiderült,hogy csak lilys van.Azzal nem lenne túl erös a flow?
De igen, szerintem sok lenne.
Ha nem lennél olyan messze, akkor mondanám, hogy vedd meg és cseréljünk. Én adnám a spint, te meg a lilyt.
Vagy netán a GA-ból vennéd?
 
De igen, szerintem sok lenne.
Ha nem lennél olyan messze, akkor mondanám, hogy vedd meg és cseréljünk. Én adnám a spint, te meg a lilyt.
Vagy netán a GA-ból vennéd?
Nem a Ga-bol rendelem!De elcserelhetjük!
Mert ez gyarilag van hozza,ezert nem ertem,hogy miert lenne erös!Kiprobalom,es ha gondolod elcsereljük!Szeptemberbe megyek haza!
 
Nálam fel sem merült a 150-es a 45P-hez. Teljesen jó a 300-as a 45P-hez, sőt még nagyobb akvával is elbír. Én most 60x30x30-ra váltottam.
Vegül is nem rendeltem meg a szüröt!Da a mul heten Lengyelorszagban voltam,es Adam Paszchelaval beszelgettem a galeriaban a szürökröl!Ö azt mondta,hogy ez vegül is egy Ada szürö kinai pumpaval,meg is mutatta.Iwaki csak a 600-as modeltol van,ö (Adam)nincs elragadtatva a szürötöl,ö inkabb a 600as modelt ajanlotta(???)kicsit sok lenne az egy 36l-be!Gyakran kell tisztitani szerinte!
 
Vegül is nem rendeltem meg a szüröt!Da a mul heten Lengyelorszagban voltam,es Adam Paszchelaval beszelgettem a galeriaban a szürökröl!Ö azt mondta,hogy ez vegül is egy Ada szürö kinai pumpaval,meg is mutatta.Iwaki csak a 600-as modeltol van,ö (Adam)nincs elragadtatva a szürötöl,ö inkabb a 600as modelt ajanlotta(???)kicsit sok lenne az egy 36l-be!Gyakran kell tisztitani szerinte!

Érdekes amit írsz, de van benne ráció. kívülről is máshogy néz ki, viszont ettől függetlenül elég jól bírja a 300-ason levő pumpa is, gagyinak nem mondanám (Eheim prof 3e szériához képest se). Hogy a 600-as jó lenne-e hozzá? a vízforgatás nem nagyobb a 600-nál a 300-hoz képest és kapsz 6 liternyi helyet benne. 600-as tisztításáról nem tudok nyilatkozni, de nekem a 300-ason leginkább a cső koszolódik. Az egészben csak a legtetején van perlon, alatta mind matrix és előbb jön a belső késztetés hogy pucoljam mintsem hogy csökkenjen a vízhozam.

ADA oldaláról:
ES-300 Flow Rate 6.0L/min Maximum Pump Head 1.5m

ES-600 Flow Rate 5.5L/min (50Hz), 6.0L/min (60Hz)
Maximum Pump Head 2.1m (50Hz), 2.7m (60Hz)
 
Vegül is nem rendeltem meg a szüröt!Da a mul heten Lengyelorszagban voltam,es Adam Paszchelaval beszelgettem a galeriaban a szürökröl!Ö azt mondta,hogy ez vegül is egy Ada szürö kinai pumpaval,meg is mutatta.Iwaki csak a 600-as modeltol van,ö (Adam)nincs elragadtatva a szürötöl,ö inkabb a 600as modelt ajanlotta(???)kicsit sok lenne az egy 36l-be!Gyakran kell tisztitani szerinte!
Gyakran tisztítani?
Mármint melyiket?
Az emelési magasságban azért csak van különbség, szerintem az a vízhozamban is jelentkezni fog.
 
Na ma kibontottam az uj 300-as modelt!:whistle:
Black friday alkalmaval vettem,mit mondjak jo sokaig birtam,de ez is gyöngyszem!Remelem a Dry Start jol sikerült,es akkor kb karacsonykor be is üzemelhetem az uj szüröt!Sajna nem adtak bio riot hozza!
De lenne egy kerdesem! @eMZé kollegahoz!Te mikent csinaltad?Elöször az Aktívszén szivacs 2 liter, ADA Bio Cube 1 liter ment bele együtt,es kb 1 honap utan a Bio rio?
 
Na ma kibontottam az uj 300-as modelt!:whistle:
Black friday alkalmaval vettem,mit mondjak jo sokaig birtam,de ez is gyöngyszem!Remelem a Dry Start jol sikerült,es akkor kb karacsonykor be is üzemelhetem az uj szüröt!Sajna nem adtak bio riot hozza!
De lenne egy kerdesem! @eMZé kollegahoz!Te mikent csinaltad?Elöször az Aktívszén szivacs 2 liter, ADA Bio Cube 1 liter ment bele együtt,es kb 1 honap utan a Bio rio?
valahol olvastam hogy a bio cube is teljessen jó biológiai szürésnek miután kimerül(y)
 
Na ma kibontottam az uj 300-as modelt!:whistle:
Black friday alkalmaval vettem,mit mondjak jo sokaig birtam,de ez is gyöngyszem!Remelem a Dry Start jol sikerült,es akkor kb karacsonykor be is üzemelhetem az uj szüröt!Sajna nem adtak bio riot hozza!
De lenne egy kerdesem! @eMZé kollegahoz!Te mikent csinaltad?Elöször az Aktívszén szivacs 2 liter, ADA Bio Cube 1 liter ment bele együtt,es kb 1 honap utan a Bio rio?
Én az előző szűrőből átraktam 2 liter bejáratott Bioriot + 1 liter Matrixot. Azóta is úgy van.
A szenet elraktam tartaléknak.
 
Back
Oldal tetejére