• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Super Jet Filter

Most hogy beleültetted a bogarat a fülembe, megmértem én is a mágnes szelepet (digi hőmérő)
A műanyag ház 33,9 C, a fém meg 35,9 C.

Ez rendben van.

Nekem a 300-as van, simán rajta tudom tartani a kezem akármeddig. Duplacsapok vannak mindkét ágon, de csak takarításkor zárom, amúgy mindig nyitva van. Majd megpróbálom megmérni a hőfokát, de ahogy olvasom ez szinte hidegnek számít. A víz amit keringet 21-22 fokos.

Ezen másfajta a pumpa konstrukció, mint a nagyobb testvéreken.

Akkor nálam van a hiba.de tényleg 4mp után már égeti a kezem.Lehet,hogy nem kapcsol be a hűtés?

Nincs mi bekapcsoljon rajta. A víz hűti, amit keringet, a többit leadja a környezetének.
 
Oké.Akkor miért ilyen forró?

Kérlek olvasd el amit fent írtam.

Ez nem egy műanyag vacak. A pumpa nem vízben áll és valahol le kell adnia a hőt, amit a víz nem tud megoldani.
Abban nem voltunk közös nevezőn, hogy kinél mennyire meleg. Én erre írtam, hogy nekem azért nem kell elkapnom a kezem a bolti gépeken.

Jegelem a témát, szabin vagyok. Ha visszaértem rámérek csak kíváncsiságból.

Az Iwaki elég sok adatot publikál a pumpáiról. Lehet egy pár perc google után meg is lenne milyen meleg egy ilyen ipari cucc. Esetleg keress rá te is.
 
Tévedtem 10 másodperc volt megkeresni:

5. Why is the motor surface temperature so hot?

In TENV motors all of the heat generated radiates from the motor surface. You can place your hand on the motor, but it becomes uncomfortable after a shot period of time. For TEFC motors the motor surface is cooler because the fan is blowing air across the motor to cool it.
http://www.iwakiaquarium.com/FAQs.htm#Q5

A TENV pedig ennek a rövidítése: Totally Enclosed, Not Ventilated (azaz zárt, hűtés nélküli motorok)
 
Utoljára módosított:
Mérési Eredmények

ES-600 (3éves GA-ból) 40fok
ES-600 (Első szériás lehet,két felirat van még a henger oldalán használtan vettem) 44Fok
 
Kicsit utána olvastam, sokan írták az Iwaki szivattyúkra, hogy nagyon meleg vagy forró üzem közben.
Tengeris fórumokat találtam....
Volt aki azt írta, hogy 5 éve üzemel olyan forrón.
Volt aki azt írta vmelyik modellre, hogy csak a környezeti levegő hűti.
Volt aki azt írta, hogy kipucolta préslevegővel, utána nem melegedett annyira.
Többeknek nem melegedett, többeknek igen.
Volt aki ventivel hűtötte...
 
Kicsit utána olvastam, sokan írták az Iwaki szivattyúkra, hogy nagyon meleg vagy forró üzem közben.
Tengeris fórumokat találtam....
Volt aki azt írta, hogy 5 éve üzemel olyan forrón.
Volt aki azt írta vmelyik modellre, hogy csak a környezeti levegő hűti.
Volt aki azt írta, hogy kipucolta préslevegővel, utána nem melegedett annyira.
Többeknek nem melegedett, többeknek igen.
Volt aki ventivel hűtötte...

Jaja, de azok a pumpák 2-3x ekkorák legalább, ha megnézed.
 
Jaja, de azok a pumpák 2-3x ekkorák legalább, ha megnézed.
Voltak típusszámok is, de nem jegyeztem fel őket.
Gondolom a működési elvük ugyanaz vagy hasonló, már amelyik nem víz alá merítve üzemel.
Az extrém melegedés szerintem se normális, de többen írták, hogy ez nem kirívó.
 
Csak a nagyon eltérő teljesítmények miatt jegyeztem meg:

https://www.bulkreefsupply.com/iwaki-md-20rxt-japanese-motor-540-gph.html

Ezek itt többségében 4000lph feletti darabok.
A Superjet ES 1200 1100lph körül van. A 600-as 360lph

Ezért valószínűleg a hőtermelésük is más. De mint jelenség az iwaki pumpáknál hasonló. Gondolom a fenti hűtés nélküli motor alkalmazása miatt.
A nagy böszméket is aki ventivel használja azt mondja megoldódott a probléma.

De a fenti 40-44 fokos ES-600-as üzem kb az amit én a boltban is érzek.
 
Na szetszedtem ma ujra, teljesen tiszta volt a rotor. Minden patika, hangtalan. Viszont ugyanolyan forro, max 3-4mp amit bir a kezem rajta.
 
Csak a nagyon eltérő teljesítmények miatt jegyeztem meg:

https://www.bulkreefsupply.com/iwaki-md-20rxt-japanese-motor-540-gph.html

Ezek itt többségében 4000lph feletti darabok.
A Superjet ES 1200 1100lph körül van. A 600-as 360lph

Ezért valószínűleg a hőtermelésük is más. De mint jelenség az iwaki pumpáknál hasonló. Gondolom a fenti hűtés nélküli motor alkalmazása miatt.
A nagy böszméket is aki ventivel használja azt mondja megoldódott a probléma.

De a fenti 40-44 fokos ES-600-as üzem kb az amit én a boltban is érzek.
Hat ha a 600-as 40 fokos akkor az 1200-as kb 100 fokos!Akkor reális!
 
Sziasztok!
Mennyire normalis, h a motor olyan meleg h nem igazan birom megfogni? @kuchi v @eMZé esetleg megtudnatok mondani?
Az ES-1200-nál teljesen normális.
Az Iwaki pumpa úgy van kitalálva, hogy a motor háza fém, de a vízpumpa háza műanyag, így a motor hőjét nem viszi el a víz. Ezt a hőt a motor házának kell leadnia a levegőnek. Gyanítom, hogy valamilyen nagyon jó hőleadású ötvözetet használnak, ami tényleg nagyon jól le tudja adni a hőt. Ezért nem bírja a kezünk.
 
Az ES-1200-nál teljesen normális.
Az Iwaki pumpa úgy van kitalálva, hogy a motor háza fém, de a vízpumpa háza műanyag, így a motor hőjét nem viszi el a víz. Ezt a hőt a motor házának kell leadnia a levegőnek. Gyanítom, hogy valamilyen nagyon jó hőleadású ötvözetet használnak, ami tényleg nagyon jól le tudja adni a hőt. Ezért nem bírja a kezünk.
És még valami:
Egy tipikus 1200 liter/órás kamu szűrő fogyasztása 16-20 Watt között szokott lenni. Az Iwaki tényleg tudja az 1200 liter/órát. Cserébe 36 Watt a fogyasztása, aminek természetesen a veszteséghője is magasabb.
 
Az ES-1200-nál teljesen normális.
Az Iwaki pumpa úgy van kitalálva, hogy a motor háza fém, de a vízpumpa háza műanyag, így a motor hőjét nem viszi el a víz. Ezt a hőt a motor házának kell leadnia a levegőnek. Gyanítom, hogy valamilyen nagyon jó hőleadású ötvözetet használnak, ami tényleg nagyon jól le tudja adni a hőt. Ezért nem bírja a kezünk.
Akkor nem parazok, koszi az infot!
 
Szeretnek a Nano alá is egy Ada Super Jet szűrőt!A Nano 45x27x30 as 36l!Elég lenne a es150 es,vagy a es300 as?Nincs nagy ár különbség!Mert a mostani Jbl 401 es elég gyenge!
 
Szeretnek a Nano alá is egy Ada Super Jet szűrőt!A Nano 45x27x30 as 36l!Elég lenne a es150 es,vagy a es300 as?Nincs nagy ár különbség!Mert a mostani Jbl 401 es elég gyenge!
Ada táblázata szerint ehhez a mérethez a 300 van pariban. Nekem is egy es300-as szűri ezt a 45p-t és sose jutott eszembe hogy nagy lenne hozzá. Én mindenképpen az es300-at választanám.
 
Back
Oldal tetejére