• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Super Jet Filter

A certificate számot keresem hátha megvan.A számla a szürőröl megvan.

A certificate szám a gyártási folyamatig visszavezethető ezért lenne érdekes. Mikori a szűrő?
Kerestem a levelezésben, netes rendelésben, de nem találtam. Lehet nem webes rendelés volt.

Ha gondolod folytathatjuk privátban is, de néhány dolgon végig kellene menni amiket írtam. Kell majd egy számla és egy dátum. Ha még garis a szűrő.
 
Melózom most.Holnap megnézem mikor vettem.De sztem kb tavaly februári rendelés volt.2 év a garancia?
 
@viktorlantos úgy néz ki megszűnt a szűrő morgásának kb 70-a!Újra szétkaptam,megtisztítottam a szűrő házat,a csöveket,szinte mindent.Es meg mindig nem volt az igazi,es támadt egy ötletem,a szűrő alatt lévő vastag szivacs alá kicsit srégen raktam egy mosogató szivacsot,es lás csodát megszűnt a kerregés!Persze nyitott ajtónál meg mindig hallani,de tényleg olyan mint kell lennie!Remélem!
 
Szerintem menet közben szimplán meleg (40 fok felett? meg fogom már mérni lezközelebb). De megfogható égési sérülés nélkül. Ha nagyon forró akkor nem kap hűtést. Ezért írtam fent a víz nélküli állapotot. Vagy esetleg vissza van véve egy csappal stb.
 
Ok annyival egészíteném ki, most hogy körbegugliztam, hogy függ attól is mennyire melegben van üzemeltetve és milyen folyadékot szállít.
Nálunk a boltban viszonylag hűvös van. 20 fok körül. A víz 22-23 fokos kb.

Az optimális üzemeltetési környezet ezekre a pumpákra. 0-40 fok között van.

Ambient temperature range: 32 - 104°F (0 – 40°C)

Ha melegebb folyadékot szállítana a rendszer valószínűleg melegebb lenne a pumpa. Erre a nagyobb társainál (ipari változatok) fel is hívják a figyelmet:

Avoid direct physical contact with the motor or pump during operation, as surface temperatures
may be extremely high due to operating conditions.
 
Akinél van bármelyik SJ és esetleg kézközelben van egy digit hőmérő, rámérhetne. A boltban én is megteszem majd és össze tudjuk hasonlítani.
 
Akinél van bármelyik SJ és esetleg kézközelben van egy digit hőmérő, rámérhetne. A boltban én is megteszem majd és össze tudjuk hasonlítani.
Ra raktam a kezem,es 4mp után mar égette!A víz 21°,kipróbáltam a gyerek lázmerőjével,hogy mennyi lehet a hőfok(kiakadt),de nem ezzel kellene merni,de tényleg nagyon forró!
 
Utoljára módosított:
Ra raktam a kezem,es 4mp után mar égette!A víz 25°,kipróbáltam a gyerek lázmerőjével,hogy mennyi lehet a hőfok(kiakadt),de nem ezzel kellene merni,de tényleg nagyon forró!
Hallgasd meg hogy nincsen valami súrlódás hangja. A rotor vagy a lapátok, mert egy szivattyúnak nem lenne szabad ennyire felmelegedni. Vagy esetleg beszorult egy kevés levegő, amit nem tud kihajtani. Ez a 3 dolog okozhatja a felmelegedést.
 
Ezt miként tudjuk megnézni!Nekem mindig ilyen forró volt!

A héten szabin vagyok, jövőhéten csinálok egy tesztet bent.

Mindig meleg volt, de valahogy sosem mértem. Normális, hogy meleg. A kérdés, hogy kinél mennyire.
A múltkor egy rossz mágnesszelepet mértem a sima digit hőmérőnkkel ott azt hiszem 80 fokig tudtam nézni. Ez sem lehet több 40-50 foknál. 70-80 fokos fém már olyan volt ami pillanatnyi érintésre égetett.
 
A múltkor egy rossz mágnesszelepet mértem a sima digit hőmérőnkkel ott azt hiszem 80 fokig tudtam nézni. Ez sem lehet több 40-50 foknál. 70-80 fokos fém már olyan volt ami pillanatnyi érintésre égetett.
Most hogy beleültetted a bogarat a fülembe, megmértem én is a mágnes szelepet (digi hőmérő)
A műanyag ház 33,9 C, a fém meg 35,9 C.
 
Nekem a 300-as van, simán rajta tudom tartani a kezem akármeddig. Duplacsapok vannak mindkét ágon, de csak takarításkor zárom, amúgy mindig nyitva van. Majd megpróbálom megmérni a hőfokát, de ahogy olvasom ez szinte hidegnek számít. A víz amit keringet 21-22 fokos.
 
Akkor lehet,hogy nem
A héten szabin vagyok, jövőhéten csinálok egy tesztet bent.

Mindig meleg volt, de valahogy sosem mértem. Normális, hogy meleg. A kérdés, hogy kinél mennyire.
A múltkor egy rossz mágnesszelepet mértem a sima digit hőmérőnkkel ott azt hiszem 80 fokig tudtam nézni. Ez sem lehet több 40-50 foknál. 70-80 fokos fém már olyan volt ami pillanatnyi érintésre égetett.
Akkor nálam van a hiba.de tényleg 4mp után már égeti a kezem.Lehet,hogy nem kapcsol be a hűtés?
 
Akkor lehet,hogy nem

Akkor nálam van a hiba.de tényleg 4mp után már égeti a kezem.Lehet,hogy nem kapcsol be a hűtés?
Ugyanezt erzem en is. En hasznaltam vettem igaz, de szetszedtem amit lehet es kitakaritottam. Az erejevel semmi baj, sot, tele kell raknom meg perlonnal, mert tul eros a sodras a 90es-hez
 
Back
Oldal tetejére