• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Super Jet Filter

Most látom a szekrény belmagassága 64 cm,a szűrő magassága 61 cm!Befér nekem a szekrénybe?A GA oldalän meg ezt talältam:Méret: 220x510mm!Zoli lemerned nekem!
Vasárnap este ha hazaértem lemérem.
 
Most látom a szekrény belmagassága 64 cm,a szűrő magassága 61 cm!Befér nekem a szekrénybe?A GA oldalän meg ezt talältam:Méret: 220x510mm!Zoli lemerned nekem!
Nem felfelé megy a nyomó ág, szóval be kell férnie. ;) De azért a mérés a tuti infó, bár képek alapján nem látszik parásnak. :)
 
Nem felfelé megy a nyomó ág, szóval be kell férnie.

Ö pedig itt aztán függőlegesen megy fel a cső. Mondjuk egy 90-es idommal el lehetne terelni, de ezeknél a szűrőknél hosszabb távon lehet elhajlítani a csövet pont a teljesen függőleges kivezetés miatt.
 
Ö pedig itt aztán függőlegesen megy fel a cső. Mondjuk egy 90-es idommal el lehetne terelni, de ezeknél a szűrőknél hosszabb távon lehet elhajlítani a csövet pont a teljesen függőleges kivezetés miatt.
És tényleg! Nem tudom, mivel kevertem, bocs! :/
 
Ö pedig itt aztán függőlegesen megy fel a cső. Mondjuk egy 90-es idommal el lehetne terelni, de ezeknél a szűrőknél hosszabb távon lehet elhajlítani a csövet pont a teljesen függőleges kivezetés miatt.
Bocs de ezt most nem ertem:confused:!
 
Ezt írtad:

Méret: 220x510mm!
Ez így is van. Tehát 51 cm magas a szűrő - lemértem tényleg annyi. Viszont felfelé áll a szivattyú kivezetése így legalább 5-6 centi kell még a 13-as cső meghajtásához. Szivacs alátét nélkül így minimum 56 centis belmagasságú szekrényre van szükség az ES-1200 szűrőnek.
 
Szivacs alátét nélkül így minimum 56 centis belmagasságú szekrényre van szükség az ES-1200 szűrőnek.
Köszi.Megmertem,57 cm a szűrő cső kivezeteseig a szekrényben .Elvileg működhet,de ha ki kell venni a szűrőt(márpedig ki kell)akkor elég nehézkes,de nem lehetetlen!
 
Sziasztok!

Gondolkozom egy 90x45x45-ös akvárium felállításán, és az olvasottak alapján ehhez egy ES-600EX-et néztem ki az ajánlása alapján.
Van azonban egy-két dolog amire nem találok nagyon választ (vagy legalábbis nem egyértelműt)

1) Teljesítmény. Van arról pontos infó, hogy a mi 50Hz-ön mekkora a teljesítményfelvétele a szűrőnek? Esetleg az egyel nagyobb modell telj.felvétele is releváns lehet nekem. Írtak már 18W körüli fogyasztásról, míg máshol 100W-okról beszélnek... Hivatalos adatlapot pedig nem találok.

2) Kompatibilitás a magyar hálózattal: Kell hozzá átalakító, vagy az ADA már Európai hálózathoz használható adatperrel küld ide árut? Sok helyen írták külföldi fórumokon még 3-4 éves hozzászólásokban, hogy az átalakító miatt a motorja nem képes ugyanolyan teljesítményre, esetleg pont emiatt hangosabb is...

3) Hang. Rengeteg fórumon írják, hogy aki Eheimhez szokott annak ez a szűrő hangos, még ha elviselhetően is. Itt is feljebb írtátok, hogy hangszigetelést csináltatok hozzá. Valóban ennyire észrevehető a hangja? Ahol lenne, ott bizony aludnánk mellette, így ez kritikus kérdés.

Afelől az olvasottak alapján nincs kétségem, hogy örökké tartó, meglepetéseket nem okozó szűrő lenne ez, de elég drága, így szeretnék pontos képet kapni arról, hogy miért is adom ki a pénzt.

Köszönöm előre is!
 
Szia.
A 50 Hz-n kevesebb lesz a teljesítménye mint a gyári érték ami meg van adva.Szerintem ekkora akihoz kevés.Hiába van a leírásban.A fogyasztása nem lesz több 25-45 wattnál. 50 Hz-n úgy gondolom nem teker többet 330, esetleg 450 liter / óra.
Azt hogy neked árban kinézetben mi a megfelelő ezt csak te tudhatod de ennek az árnak a 3/4-éért kapsz már nagyon jó eheimet ami halk. Nem akarom leértékelni ezt a szűrőt mert hatalmas háttér áll mögötte de sztem itt csak a szivattyú ami egy nagyon jó választás a többi ami alatta van hát mindenki döntse el.
Ez az egyéni véleményem. Inkább vennék ennyiből 6 db tetra ex 1200-at és életem végéig meg van oldva a szűrés. Vagy egy jó eheim prof 4-et.
Itt egy teszt a hangról:
 
Sziasztok!

Gondolkozom egy 90x45x45-ös akvárium felállításán, és az olvasottak alapján ehhez egy ES-600EX-et néztem ki az ajánlása alapján.
Van azonban egy-két dolog amire nem találok nagyon választ (vagy legalábbis nem egyértelműt)

1) Teljesítmény. Van arról pontos infó, hogy a mi 50Hz-ön mekkora a teljesítményfelvétele a szűrőnek? Esetleg az egyel nagyobb modell telj.felvétele is releváns lehet nekem. Írtak már 18W körüli fogyasztásról, míg máshol 100W-okról beszélnek... Hivatalos adatlapot pedig nem találok.

2) Kompatibilitás a magyar hálózattal: Kell hozzá átalakító, vagy az ADA már Európai hálózathoz használható adatperrel küld ide árut? Sok helyen írták külföldi fórumokon még 3-4 éves hozzászólásokban, hogy az átalakító miatt a motorja nem képes ugyanolyan teljesítményre, esetleg pont emiatt hangosabb is...

3) Hang. Rengeteg fórumon írják, hogy aki Eheimhez szokott annak ez a szűrő hangos, még ha elviselhetően is. Itt is feljebb írtátok, hogy hangszigetelést csináltatok hozzá. Valóban ennyire észrevehető a hangja? Ahol lenne, ott bizony aludnánk mellette, így ez kritikus kérdés.

Afelől az olvasottak alapján nincs kétségem, hogy örökké tartó, meglepetéseket nem okozó szűrő lenne ez, de elég drága, így szeretnék pontos képet kapni arról, hogy miért is adom ki a pénzt.

Köszönöm előre is!
Szia!Nekem egy super jet 1200-os van,kb 4m alszom tőle!Átalakító nem jár hozza,de a jó kereskedő(GA)ad hozza!En tökéletesen megvagyok elégedve vele!
 
1) Teljesítmény. Van arról pontos infó, hogy a mi 50Hz-ön mekkora a teljesítményfelvétele a szűrőnek? Esetleg az egyel nagyobb modell telj.felvétele is releváns lehet nekem. Írtak már 18W körüli fogyasztásról, míg máshol 100W-okról beszélnek... Hivatalos adatlapot pedig nem találok.

Erre nincs válaszom. De biztosan nagyobb mint a ma divatos Ecco Pro vagy Pro 3-4-es szűrőknek.

2) Kompatibilitás a magyar hálózattal: Kell hozzá átalakító, vagy az ADA már Európai hálózathoz használható adatperrel küld ide árut? Sok helyen írták külföldi fórumokon még 3-4 éves hozzászólásokban, hogy az átalakító miatt a motorja nem képes ugyanolyan teljesítményre, esetleg pont emiatt hangosabb is...

A múlt évben a 600-as széria tetejéig megoldották ezt.

Ilyen cikkszámokon keresd az új gépeket:
105-711 Super Jet Filter ES-600 (CE) for 36cm(H) tank
105-712 Super Jet Filter ES-600 (CE) for 45cm(H) tank
105-713 Super Jet Filter ES-600EX (CE) for 36cm(H) tank
105-714 Super Jet Filter ES-600EX (CE) for 45cm(H) tank
105-715 Super Jet Filter ES-600EX2 (CE) for 36cm(H) tank
105-716 Super Jet Filter ES-600EX2 (CE) for 45cm(H) tank


3) Hang. Rengeteg fórumon írják, hogy aki Eheimhez szokott annak ez a szűrő hangos, még ha elviselhetően is. Itt is feljebb írtátok, hogy hangszigetelést csináltatok hozzá. Valóban ennyire észrevehető a hangja? Ahol lenne, ott bizony aludnánk mellette, így ez kritikus kérdés.

Alap! Hálószobába akváriumot NE! :)
De most komolyan. Tökmind1 mit raksz be búgni fog. Amikor alszol azt is hallod ha a szakállszőröd megmozdul a párnán. Esélytelen hogy olyat találsz ami néma egy 180 literes akváriumhoz.
Az Eheim Experience sorozat halk, de erre az akvárium méretre a nagyobb modell sem lenne elég az meg már ott sem néma.

Gondolkozom egy 90x45x45-ös akvárium felállításán, és az olvasottak alapján ehhez egy ES-600EX-et néztem ki az ajánlása alapján.
Van azonban egy-két dolog amire nem találok nagyon választ (vagy legalábbis nem egyértelműt)

Erre az akvárium méretre az ES-1200 kell.
Ez még átalakítós jelenleg. A boltunkban üzemel egy meg tudod nézni ha gondolod működés közben.

A fenti videó elég félrevezető.
A pumpát a szűrőről levéve önmagában futtatva mindenféle zajcsillapítás nélkül. Az eheim meg rajta ül a szűrőn fullra pakolva ahol csak a szűrő súlya korrigálja a berezonálást.

Zajosabb mint egy eheim más a működése. De az is fix, hogy a műanyag eheim csodák hamarabb feladják majd a küzdelmet.
A boltban pl a sokadik compact pumpát cseréljük napi használat mellett. Elfáradnak.

Lehet csinálok már egy videót ami a valóságot mutatja. Hogy ne ilyen móricka dolgokkal legyen tele a net.
 
Ha már szűrőket hasonlítunk össze számoljuk már bele az ADA ES-1200 esetén a 8l M-es BioRio-t, 2x3m ADA szűrőcsövet, az P-6 és V-7 üveg szívó-, oldalt. Ez kb. 130 ezer forint plusz amit kapsz a szűrőhöz.
 
Back
Oldal tetejére