• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Super Jet Filter

Pici ADA zajcsökkentés.

Akváriumom alatt egy nyitott helyen van a szűrő (ES-600) és egy kicsit hangosnak éreztem,
tudom hogy az Iwaki pumpa magasabb fordulatszámon dolgozik mit az átlag pumpák.
Ezért a szivattyú alatti talapzatra ill a a szivattyút lefogó csavarfej alá 3mm gumilapot raktam
és finoman meghuztam.
Érezhetően halkabb lett.
 
Ami jó lenne az két darab fém duplacsap
Miért lenne jó?Hiányzik?

Az általam használt Eheim duplacsap komoly hiba lehetőség is egyben, szóval mindenki döntse el, hogy ez hátrány vagy előny
Most vettem Dupla csapot,amit a későbbi szűrömhöz(Amilyen a tied is,csak én 120-as akihoz tervezem),most az 2075-ös-höz vettem.Miért komoly a hiba lehetőség?
 
Miért komoly a hiba lehetőség?
A műanyag idővel elfárad és akkor elkezd folyni.
Vagy idővel eltörik a kar. Ilyet már láttam sajnos.
Illetve messze nem annyira határozottan fogja meg a csövet, mint a fém cső plusz fém bilincs kombináció.
 
A műanyag idővel elfárad és akkor elkezd folyni.
Vagy idővel eltörik a kar. Ilyet már láttam sajnos.
Illetve messze nem annyira határozottan fogja meg a csövet, mint a fém cső plusz fém bilincs kombináció.
Köszi.Értem.
További tapasztalatok a szűrővel?
 
További tapasztalatok a szűrővel?
Az ES-1200 -at egyszer nekiálltam kipucolni, úgy négy hónap után, mert már érezni lehetett egy kis nyomás csökkenést.
Csurig vízzel emeltem be a fürdőkádba és akkor reccs.....be is állt a derekam, mert kegyetlen súlya van a fémnek és víznek együtt.
Tanulság: a befolyócsövet lehajtva le lehet engedni a víz nagy részét (pl: egy vödörbe), mielőtt elkezdi eszetlenül emelgetni az ember.
Amúgy nincs vele semmi, csak működik és kész.
 
Az ES-1200 -at egyszer nekiálltam kipucolni, úgy négy hónap után, mert már érezni lehetett egy kis nyomás csökkenést.
Csurig vízzel emeltem be a fürdőkádba és akkor reccs.....be is állt a derekam, mert kegyetlen súlya van a fémnek és víznek együtt.
Tanulság: a befolyócsövet lehajtva le lehet engedni a víz nagy részét (pl: egy vödörbe), mielőtt elkezdi eszetlenül emelgetni az ember.
Amúgy nincs vele semmi, csak működik és kész.
En az új 120-as aki alá tervezem.Most egy 2071+2075 teszi a dolgát(bőven elegendő). De Ada az Ada!Ott nincs hiba!
 
A héten a bolti 60-as akváriumot bontottuk. Alatta egy 600-as Super Jet szűrő van, amit 2011 áprilisában üzemeltünk be.
Ha jól rémlik ezt még használtan vettük át, ez volt az első ilyen saját használatú szűrőnk.

Szóval volt előélete, de már nem emlékszem milyen.

Lényeg a lényeg......

Karbantartásként kb 5x kevesebbet kapott mint bármelyik más szűrő amit használunk. Nem volt benne perlon ezért nem kellett havonta megbontani. Csak bio rio semmi más.
Ennek ellenére tiszta volt a víz. Kb 2 évente kapott egy pici tisztítást.

A rotor nem tudott annyira elkoszolódni, hogy ne működjön. Most, hogy újraindult ennyi év után kapott egy új adag szűrőanyagot. Nem volt kedvem takarítani, de maradhatott volna a korábbi is.
A brutális tömítő gyűrűn semmi használati nyom nincs. Ahogy benne lévő rozsdamentes lemezek is makulátlanok.
Egy apró sérülést láttam rajta, az a motort tartó műanyag zárófedél ahol valószínűleg túl lett húzva korábban az egyik csavar. Mivel 5 csavarral van rögzítve ez sok problémát nem jelent.

Csendes, megy mint a gép. Semmi folyatás, idegesítő teljesítménycsökkenés. Hívhatnák terminátornak is, de valamiért Super Jet lett a neve :) :D

Erről jut eszembe az új ADA szállítmánnyal már európai pumpákat kaptunk a szűrőkkel. EU dugó, eu pumpa. Ezt is megéltük.

GA abszolút tartós teszt ötös (y)
6 liter új bio rio után 5.6-os pH..... nehéz dolga lesz a pH kontrollernek az első hónapokban :)
 
A héten a bolti 60-as akváriumot bontottuk. Alatta egy 600-as Super Jet szűrő van, amit 2011 áprilisában üzemeltünk be.
Ha jól rémlik ezt még használtan vettük át, ez volt az első ilyen saját használatú szűrőnk.

Szóval volt előélete, de már nem emlékszem milyen.

Lényeg a lényeg......

Karbantartásként kb 5x kevesebbet kapott mint bármelyik más szűrő amit használunk. Nem volt benne perlon ezért nem kellett havonta megbontani. Csak bio rio semmi más.
Ennek ellenére tiszta volt a víz. Kb 2 évente kapott egy pici tisztítást.

A rotor nem tudott annyira elkoszolódni, hogy ne működjön. Most, hogy újraindult ennyi év után kapott egy új adag szűrőanyagot. Nem volt kedvem takarítani, de maradhatott volna a korábbi is.
A brutális tömítő gyűrűn semmi használati nyom nincs. Ahogy benne lévő rozsdamentes lemezek is makulátlanok.
Egy apró sérülést láttam rajta, az a motort tartó műanyag zárófedél ahol valószínűleg túl lett húzva korábban az egyik csavar. Mivel 5 csavarral van rögzítve ez sok problémát nem jelent.

Csendes, megy mint a gép. Semmi folyatás, idegesítő teljesítménycsökkenés. Hívhatnák terminátornak is, de valamiért Super Jet lett a neve :) :D

Erről jut eszembe az új ADA szállítmánnyal már európai pumpákat kaptunk a szűrőkkel. EU dugó, eu pumpa. Ezt is megéltük.

GA abszolút tartós teszt ötös (y)
6 liter új bio rio után 5.6-os pH..... nehéz dolga lesz a pH kontrollernek az első hónapokban :)
Az elején azt vártam, hogy az utolsó mondat ez lesz: 5000-ért az első jelentkező viheti. :)
 
A héten a bolti 60-as akváriumot bontottuk. Alatta egy 600-as Super Jet szűrő van, amit 2011 áprilisában üzemeltünk be.
Ha jól rémlik ezt még használtan vettük át, ez volt az első ilyen saját használatú szűrőnk.

Szóval volt előélete, de már nem emlékszem milyen.

Lényeg a lényeg......

Karbantartásként kb 5x kevesebbet kapott mint bármelyik más szűrő amit használunk. Nem volt benne perlon ezért nem kellett havonta megbontani. Csak bio rio semmi más.
Ennek ellenére tiszta volt a víz. Kb 2 évente kapott egy pici tisztítást.

A rotor nem tudott annyira elkoszolódni, hogy ne működjön. Most, hogy újraindult ennyi év után kapott egy új adag szűrőanyagot. Nem volt kedvem takarítani, de maradhatott volna a korábbi is.
A brutális tömítő gyűrűn semmi használati nyom nincs. Ahogy benne lévő rozsdamentes lemezek is makulátlanok.
Egy apró sérülést láttam rajta, az a motort tartó műanyag zárófedél ahol valószínűleg túl lett húzva korábban az egyik csavar. Mivel 5 csavarral van rögzítve ez sok problémát nem jelent.

Csendes, megy mint a gép. Semmi folyatás, idegesítő teljesítménycsökkenés. Hívhatnák terminátornak is, de valamiért Super Jet lett a neve :) :D

Erről jut eszembe az új ADA szállítmánnyal már európai pumpákat kaptunk a szűrőkkel. EU dugó, eu pumpa. Ezt is megéltük.

GA abszolút tartós teszt ötös (y)
6 liter új bio rio után 5.6-os pH..... nehéz dolga lesz a pH kontrollernek az első hónapokban :)
Ez volt az utolsó lökés,eldöntöttem,a következő amit rendelek Super Jet 1200.A mostani két szűrömnek lassan lejár a garija(egynek már nincs),nem vacakolok az Eheimekkel(eddig megvoltam elégedve) a Solarok melle jöhet egy új szűrő is!
 
Ez volt az utolsó lökés,eldöntöttem,a következő amit rendelek Super Jet 1200.A mostani két szűrömnek lassan lejár a garija(egynek már nincs),nem vacakolok az Eheimekkel(eddig megvoltam elégedve) a Solarok melle jöhet egy új szűrő is!

@eMZé -nél jól pöfög :)
 
Most látom a szekrény belmagassága 64 cm,a szűrő magassága 61 cm!Befér nekem a szekrénybe?A GA oldalän meg ezt talältam:Méret: 220x510mm!Zoli lemerned nekem!
 
Back
Oldal tetejére