• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Super Jet Filter

A 600-as verziot inkabb 60cms akvariumhoz erdemes.

Szuro ugyben meselek majd. A 180cms akvariumokat egy superjettel szurik a galeriaban. Igaz 20-as beszivoval de kiemelve a pipat iszonyat teljesitmeny volt.
Na erre kíváncsi vagyok nagyon;)
 
A 600-as verziot inkabb 60cms akvariumhoz erdemes.

Szuro ugyben meselek majd. A 180cms akvariumokat egy superjettel szurik a galeriaban. Igaz 20-as beszivoval de kiemelve a pipat iszonyat teljesitmeny volt.
Az ilyen és hasonló megfigyeléseknek szerintem kellene egy workshop, képekkel, történetekkel, élményekkel megfűszerezve.
Szerintem sok mindenkit érdekelne, beleértve engem is.;)
 
Az ilyen és hasonló megfigyeléseknek szerintem kellene egy workshop, képekkel, történetekkel, élményekkel megfűszerezve.
Szerintem sok mindenkit érdekelne, beleértve engem is.;)

(y) (y)
(y) (y)
(y) (y)
(y) (y)
 
Máris jelentkezem!

Viktor! Köszi a sok fotót és beszámolót! Így kicsit mi is ott vagyunk.
Cecska mester ötlete tényleg megérne egy misét!!!
 
90x45x45 182 literes akváriumhoz ha jól gondolom az EX-1200 lenne az ideális választás.
Amitől félek kicsit:
Nekem egy AM 1000 reaktorom van, amiről a szűkítést már lefűrészeltem, így a 13-as kifolyó csővel már nehézkes lenne összerakni. Ha felbővítem 17-re, akkor viszont a szűrőhöz járó lilyt nem fogom tudni használni. És még kérdéses, hogy mennyire folytja le a reaktor a szűrőt? Marad-e a reaktorral együtt elég vízforgatás?
@viktorlantos nektek van egy fent a galériában. Kíváncsi lennék a véleményedre.

Innentől OFF:
Elgondolkodtam azon is, hogy mi lenne, ha csináltatnék egy pontos másolatot a szűrőről és akkor meg lehetne spórolni a drága üveg szett árát. Ki-be folyóm amúgy is van már. Küldtem levelet 11 cégnek akik rozsdamentes termékekkel foglalkoznak. Összesen 5 helyről kaptam választ, ebből 3 elzavart. Egy darabot nem akarnak legyártani. Egy egyéni vállalkozó adott egy kissé fura ajánlatot: 165-190e Ft. Ez kicsit bűzlik nekem. Ilyenkor szokott az történni, hogy a fizetéskor közlik az emberrel, hogy voltak váratlan költségek is, ezért legyen inkább 200 ezer az ára:finger: (sajnos jártam már így). Ez ugye még csak a vödör és az Iwaki pumpa még kb. 50e Ft. Innen nézve már nem is olyan drága az eredeti ADA szűrő.
Vagy veszek egy Eheim 2080-at és 3-4 év után ugyanúgy elkezdek rettegni, mint a mostani Tetra szűrőmnél:confused:
 
Utoljára módosított:
90x45x45 182 literes akváriumhoz ha jól gondolom az EX-1200 lenne az ideális választás.
Amitől félek kicsit:

Nekem egy AM 1000 reaktorom van, amiről a szűkítést már lefűrészeltem, így a 13-as kifolyó csővel már nehézkes lenne összerakni. Ha felbővítem 17-re, akkor viszont a szűrőhöz járó lilyt nem fogom tudni használni. És még kérdéses, hogy mennyire folytja le a reaktor a szűrőt? Marad-e a reaktorral együtt elég vízforgatás?
@viktorlantos nektek van egy fent a galériában. Kíváncsi lennék a véleményedre.

Az emeleti 90x45x45L akvárium alatt az ES-1200 megy. Borzalmasan bika. Teljesen felesleges az EX erre az akváriumra.
Én megkockáztatom, hogy a sima 1200-as szűrő elvinné a 240-es akváriumainkat is.

Ott diffúzort használunk, nem reaktort. De reaktorral sem lenne gond. Szűkítőkkel megoldanád a csatlakozást. És megcsinálnám bypass-re. (2xT idom és 1 szimplacsap), mert az 1200 nagyon erős kár lenne elbukni a teljesítményt.
 
Jut eszembe át kellene tenni az egészet egy DYI fém szűrő topikba, mert ez a topik az eredeti terméknek lett létrehozva. Kérdések válaszok stb. Át is dobom pill.

Hát visszapörgettem a topikot. Óriási kavar van. Na mind1 de mivel elég sok bejegyzésetek 1 szálon fut ezért inkább külön topikot csinálok neki.

update: DIY Topik létrehozva... kérlek oda dobjátok az építés körüli mizériákat
 
Utoljára módosított:
Néha a fényképek nem adják át a valós méreteket :)

1489253_10202690549335857_1476153334_n.jpg
 
Back
Oldal tetejére