• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Super Jet Filter

Akit érdekel a műszaki leírása,működési elve, és hogy valójában mit is jelent az IWAKI pumpa ,annak itt:http://www.iwakipumps.jp/files/8113/3178/9015/MD-F_E0086_01.pdf

Én voltam olyan szerencsés, találkoztam IWAKI szivattyúval, bár nem akvarisztikai, hanem vegyipari területen, és láttam működés közben egy nagyobb darabot 1200L/perc szállítási kapacitású. Mit ne mondjak magáért beszél.

Üdv:w-rig!
 
Igen, ez is megérne egy témát, hogy miért elég itt "csak" egy ekkora teljesítmény, mikor ugye ezzel messze nincsen meg az ajánlott 10× forgatás.
mégiscsak a szűrőtartály méretén lenne a nagyobb hangsúly szűréskor?
Erről már volt szó a fórumon, de azért a 10-szeres vagy ennél nagyobb megforgatás, mert ha a szűrőanyag le is fojtaná a szűrőt, akkor is elég legyen a megforgatás az akváriumban!! Na ez az ADA szűrőkre nem vonatkozik, de azért ÉN egy 90-es vagy 120-as aki alá már nem tenném az ES-600-as szériát.
 
Hmm, akkor ezek az IWAKI pumpák tényleg nagyon durvák lehetnek.

Az biztos, amit ráírnak azt minden körülmények közt tudja teljesíteni, és azt jó pár tíz évig gond nélkül teszi. Hiába a német precizitás, a japók odavágnak mindennek.
 
A 8-10x megforgatás téma mondhatnám hogy a szűrőgyártók hanyagsága és blöffölése miatt született. A legtöbb szűrő kevesebbet forgat, mint ami a dobozra van írva.

Ha ehhez hozzáveszed, hogy az első 1 hónap után ez még vissza is esik akkor is ha nem tömöd meg anyagokkal, akkor picit közelebb kerülünk az ADA által használt gépekhez.
Ha a boltban megnézem kitakarított állapotban a Super Jet 600-at és az egyik 2075-öt. Esküszöm nincs is akkora eltérés. Lehet egy 1250-es szűrővel nincs partiban a Jet, de egy 1000 lph-s gépet simán hozza. A pumpa teljesítménye miatt pedig hosszabb távon is azonos teljesítményre képes.

Mivel többször is átestünk már Jet karbantartáson azt tudom mondani, hogy 2 dolog miatt esik le a teljesítmény idővel.
A szűrőanyag tömörödése miatt. Ezt a spec szűrőközegnek tudom be, mert hasonló tapasztalat volt NA Carbon használatával Eheim szűrőknél.

A másik, hogy itt nem a rotor persely koszolódik el, vagy az adapterek, hanem a forgó fehér rész henger palastján lévő kis rés tud eltömődni, ha véletlen valami növény darabka bele kerülne.

Nagyon ritkán kell karban tartanunk a szűrőt.

mainimg01.jpg
 
Akkor ha jól értem Viktor, az ES-600-as a maga 330lph névleges teljesitményével ugyan azt hozza mint például egy Eheim 1000lph szürö?
Egyébként nem tudom irtam-e hogy találtam itt spanyolban egy kiskert ami forgalmazza ezeket az Iwaki szivatyúkat,s ugyan az a modell ami az ES-2400-nak a lelke 190 euro + áfa, ha azt nézem hogy az Eheim Compact+ 2000-es szivatyumat anno 90 euro-ért vettem,szóval nem egy elérhetetlen dolog ( az ES-600 as szivatyúja ha jól emlékszem 95 euro + áfa),ami gond hogy nem ADA színekben árulják hanem hagyományos zöld... o_O

Az ES-2400-ban használt:

11645m.jpg


Az ES-600-ban használt:

11642m.jpg


Szóval már csak kinézetre is magáért beszél...
 
Lenne még egy kérdésem ami eszembe jutott, ezek a szivatyúk hogy viselik az áramlásszabájzást, ha mondjuk a szüröt egy sokkal kisebb,rövidebb akvárumra rakom a gyári ajánlásnál,lehet berakni csapokat az áramlás szabájzására,mert ugye a túlmagas áramlás sem jó?¿?
 
Lenne még egy kérdésem ami eszembe jutott, ezek a szivatyúk hogy viselik az áramlásszabájzást, ha mondjuk a szüröt egy sokkal kisebb,rövidebb akvárumra rakom a gyári ajánlásnál,lehet berakni csapokat az áramlás szabájzására,mert ugye a túlmagas áramlás sem jó?¿?
Szia!

Járókerekes szivattyúk, lehet fojtani őket egy bizonyos határon belül,/csak a nyomóágon!) de szerintem nem fog kelleni, max az elején, később a növények, meg a dekor sokat ront az akiban az áramláson, jól jön a plusz teljesítmény!
 
Nézegettem a korábban belinkelt leírást erről a szivattyúról, http://www.iwakipumps.jp/files/8113/3178/9015/MD-F_E0086_01.pdf , rotorra ránagyítva nekem a fűtésem szivattyúja jut eszembe, és van is aki ilyennel koppintotta az ADA szűrőjét:
Riport Böhler Krisztiánnal a 2011-es H.A.C. győztesével | Nigro Blogja
Bár kicsit megkérdőjelezem a szivattyú élettartamának hosszát, ilyen állított beszereléssel, mivel úgy tudom ezeket csakis vízszintes helyzetben szabad beépíteni, és itt most arra gondolok, hogy magának a motornak kell így lennie. Amúgy nagyon tetszik a megoldás, ez is azt bizonyítja, hogy nem kell annyira félni a fémektől az akvarisztikában, vagy tévedek?
 
Üdv. Midekinek!
Igaza volt Viktornak,nem egyszerü az alkatrésznkénti beszerzése ennek a szürönek,igyhát le mondtam róla... :cautious:
De akkor is lesz egy Iwaki szivatyús szüröm, rozsdamentes acél szerkezettel,igaz ezt majd egy DIY topikban részletesebben! ;)
Annyi lenne még a kérdésem hogy mivel ezeket a szüröket "ipari" szivatyúk müködtetik,menyire zajosak?
Remélem nem kell arra felkészülnöm hogy ki keljen hangszigetelnem belülröl az akváriumszekrényemet...
 
Hangtalanok. De gondolom amikor ezt az Iwaki az ADA-nak fejlesztette, akkor ez volt a fő megoldandó feladat.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A novemberi Practical Fiskeeping magazinban van egy teszt a Super Jet szűrőről. A helyi ADA disztri hozzávágott egy tesztpéldányt az újságírókhoz.... néhány idézet a cikkből...

"I have never wanted a filter so badly, and I know it will be the last filter I will ever buy"

"gimmick free and exquisitely crafted perfection"

"probably the most solid filter currently available"

És azt kell mondjam csak egyet tudok érteni. Ma nagy részben akit tartottam karban. Ezekkel az acélbödönökkel sosincs gond.
 
A 600-as verziot inkabb 60cms akvariumhoz erdemes.

Szuro ugyben meselek majd. A 180cms akvariumokat egy superjettel szurik a galeriaban. Igaz 20-as beszivoval de kiemelve a pipat iszonyat teljesitmeny volt.
 
Back
Oldal tetejére