• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Solar I - 150W NAG Green lámpa

Élőben ez a lámpa nagyon kellemes. Lehet, hogy nehezen fotózható tőle az akvárium, de megéri az élményt :)

Amúgy lehet közelebb is a vízhez (mint 30-40 cm), ha azt kívánja a növényzet.
 
Élőben ez a lámpa nagyon kellemes. Lehet, hogy nehezen fotózható tőle az akvárium, de megéri az élményt :)
Amúgy lehet közelebb is a vízhez (mint 30-40 cm), ha azt kívánja a növényzet.

Nem tudom, biztos bennem van a hiba, de tegnap néztem Balázs versenyakváriumát a GA-ban (azt a nagyot :) ) , ami felett 3 darab ilyen lámpa világít, és valahogy nekem sötétnek tűnt így az akvárium, mintha zöld üvegen keresztül nézném , a zöld fény miatt,az akvárium minden elemében volt egy zöld árnyalat, én viszont szeretem ha több szín is jelen van az akváriumban, nem csak a zöld, és árnyalatai. Mintha UV kezelésért kiáltana :)
 
Ha jól tudom azzal a nagy akváriummal szemben van egy kisebb tank ilyen égővel. Az egy picit más.
 
Nem tudom, biztos bennem van a hiba, de tegnap néztem Balázs versenyakváriumát a GA-ban (azt a nagyot :) ) , ami felett 3 darab ilyen lámpa világít, és valahogy nekem sötétnek tűnt így az akvárium, mintha zöld üvegen keresztül nézném , a zöld fény miatt,az akvárium minden elemében volt egy zöld árnyalat, én viszont szeretem ha több szín is jelen van az akváriumban, nem csak a zöld, és árnyalatai. Mintha UV kezelésért kiáltana :)

Én úgy tudom hogy megy az UV alatta.
 
Nem tudom, biztos bennem van a hiba, de tegnap néztem Balázs versenyakváriumát a GA-ban (azt a nagyot :) ) , ami felett 3 darab ilyen lámpa világít, és valahogy nekem sötétnek tűnt így az akvárium, mintha zöld üvegen keresztül nézném , a zöld fény miatt,az akvárium minden elemében volt egy zöld árnyalat, én viszont szeretem ha több szín is jelen van az akváriumban, nem csak a zöld, és árnyalatai. Mintha UV kezelésért kiáltana :)

Nagyon érdekes, hogy minden más fény esetlenül zavaróan néz ki ezek mellett a lámpák mellett. A LED és a T5 technológia is zavaró. Csak a szem hamar alkalmazkodik hozzá.
Itt inkább az a hátrány, hogy a fényerőben elmarad egy komolyabb T5 lámpától (pl ATI). Ha egymás mellett vannak ezek a lámpák egyből látszik mi a szitu. De hosszan nézve nagyon nyugtató tud lenni.
 
Így van. Szerintem is nehezebb ezt fotózni (nem bírok egy normális képet csinálni mióta HQI-val világítok, bár nem ADA égőm van, de ez is zöldes árnyalatú kellemes színű), viszont élőben a tónusa, az árnyékok teljesen más hangulatot adnak.
 
Az Ada solar(nem green)alatt is nehez fotozni?Vagy csak a green-nel?

Igen ott is picit nehezebb, de nem annyira.

A fura az, hogy olyan környezetben, ahol csak ilyen lámpák vannak és a fényviszonyok is megfelelőek egész jó képek készíthetőek az akváriumokról

ADA Nature Aquarium Gallery by viktorlantos, on Flickr

ADA Nature Aquarium Gallery by viktorlantos, on Flickr

ADA Nature Aquarium Gallery by viktorlantos, on Flickr

De azért B akváriumát is szépre sikerült befotózni. Októberben felkerülnek a képek az építésről stb ott majd lehet látni.

:)
 
En meg az utolso elötti kepen a csävo melleti akit!Amugy köszi Vik ezeket a fotokat!
 
Back
Oldal tetejére