• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Solar I - 150W NAG Green lámpa

viktorlantos

Alapító
Admin
Sokszor kapom a kérdést, hogy egy kis 150W-os ADA Solar lámpa (http://www.greenaqua.hu/ada-solari-150- ... lapma.html), ami alapvetően 60cm széles akváriumokhoz készült, mennyire használható egy 90cms akváriumhoz? Az angol fórumon többen hasznáják ezt jelenleg és azt kell mondanom simán bevilágítja a 90-es akváriumot.

img3173g.jpg


forrás: http://ukaps.org/forum/viewtopic.php?f= ... &start=110

Sokan dícsérik az ADA green izzóját összehasonlítva bármivel ami eddig használatban volt. Sajnos nekem még nem adatott meg, hogy használjam, de rendelésre már hoztunk ilyen lámpát és jelenleg is rendelés alatt van. Reméljük megosztják majd velünk tapasztalataikat.

Mindenesetre 60-90-es akihoz 1 lámpa bőven elég. 120cm széleshez viszont 2 lámpa az ajánlott.
 
De hát a 60-as akik általában 60*30*36-osak vagyis 64 liter körüliek, ha jól értettem ehhez a mérethez való a lámpa, na de ez már tényleg egy kicsit sok :) Azért jó kis lámpa tetszik ;)
 
inadsz said:
De hát a 60-as akik általában 60*30*36-osak vagyis 64 liter körüliek, ha jól értettem ehhez a mérethez való a lámpa, na de ez már tényleg egy kicsit sok :) Azért jó kis lámpa tetszik ;)

Természetesen van 45 magas aki is. És ha az aki mélységében nagyobb akkor is tökéletesen bevilágítja. Míg T5-tel meglehetősen sokat kellene tökölni, hogy 4-6 csöves legyen stb.

De a post nem is erről szól inkább a szórását akartam megmutatni.
 
Viktor!
Az izzót milyen időközönként kellene cserélni,és mennyibe kerülne?
 
gelo said:
Viktor!
Az izzót milyen időközönként kellene cserélni,és mennyibe kerülne?

5000 üzemórára vanak tervezve. de ez is olyan mint a múltkor a T5 élettartam amiről beszéltünk.
Használattól függően sokat veszít a fényéből idővel. Úgy tudom ezeket is cserélik 1-1.5 évente. 105 Euro az ADA ajánlott kereskedelmi ára Európában, ami árfolyamtól függően most éppen 28.500Ft kb.
 
A szett egyébként izzóval jön. Az élettartamnak utána nézek. Malájoknál azt olvastam, hogy strapabíróbbak ezek a lámpák mint a hagyományos fémhalogének, de megpróbálok több infót gyűjteni.
 
Viktor!

Lehetne bővebbet megtudni (technikai adatok, esetleg beszerzése) erről a green halogén izzóról? A google-n még hasonlót sem találtam

...a választ előre is köszi.

jó papp

ui: A fényét (szórás) tekintve nézeted szerint milyen hosszig használható?
 
jó papp said:
Viktor!

Lehetne bővebbet megtudni (technikai adatok, esetleg beszerzése) erről a green halogén izzóról? A google-n még hasonlót sem találtam

...a választ előre is köszi.

jó papp

ui: A fényét (szórás) tekintve nézeted szerint milyen hosszig használható?

szia, ezt az izzót csak ADA kereskedőtől tudod megvenni. az ADA-nak gyártják. femhalogén izzóból dunát lehet rekeszteni a neten, de ezt eddig sehol máshol nem láttam. ha ilyet szeretnél ezt az ADA hivatalos csatornáin tudod megejteni. mondjuk tőlünk. sajnos borsos az ára.

egy ilyen lámpa 90cm széles akváriumig használható. Ha ennél szélesebb az aki akkor több ilyen lámpát kell felakasztani.
 
A Terraplazan be volt üzemelve egy ilyen lámpa. Jó volt élőben látni működés közben még akkor is ha az akvárium nem volt feltöltve. 10-15 perces bemelegedés után brutál fényereje volt. Rendesen ontotta a meleget is.
Tegnap a kiállításon egész nap ment. Reggel 8:30-tól kb délután 5-ig. A lámpa is de a trafó is rendesen bemelegedett. Kellett neki egy fél óra legalább hogy visszahűljön ;)

Viszont a 90cm széles akváriumot szépen bevilágította a kütyü.
 
A ledes világításnál már elmondtam, de itt elismétlem, hogy eszméletlen szép fénye van a lámpának és külseje is nagyon vonzó. Nekem a legnagyobb meglepetést az okozta, amikor beizzítottátok és az általunk berendezett aki felett elkezdett világítani. Hihetetlen módon kiemeli a színeket és elkezdett az aki élni. Nem tudom, hogy ti mit láttatok Viktor, de nekem úgy tűnt, hogy szinte minden látogató először a fás akira pillantott, utána nézegették az iwagumit is. De gyanítom, hogy ennek többek közt a világítás volt az oka.
 
CKPeter said:
A ledes világításnál már elmondtam, de itt elismétlem, hogy eszméletlen szép fénye van a lámpának és külseje is nagyon vonzó. Nekem a legnagyobb meglepetést az okozta, amikor beizzítottátok és az általunk berendezett aki felett elkezdett világítani. Hihetetlen módon kiemeli a színeket és elkezdett az aki élni. Nem tudom, hogy ti mit láttatok Viktor, de nekem úgy tűnt, hogy szinte minden látogató először a fás akira pillantott, utána nézegették az iwagumit is. De gyanítom, hogy ennek többek közt a világítás volt az oka.

Én megmondom őszintén az akváriumoktól észre sem vettem a lámpákat ;)
Persze mindenki másra figyel, de az akik pazarul sikerültek. Lehet a lámpásoknak meg ez a szerepük. Észrevétlenül megvilágítani és kiemelni a lényeget.

Legszívesebben mindkét akit hazahoztam volna befejezni ;)
 
És nem tetted meg? :)
Fogadjunk már otthon figyelnek a nappalidban :)
Amúgy a ledesnél engem az alkalmazott felfüggesztés zsenialitása fogott meg a legjobban :lol: :lol: :lol:
 
CKPeter said:
És nem tetted meg?
Fogadjunk már otthon figyelnek a nappalidban

Sajnos nem pedig megérdemelték volna a befejezést.

CKPeter said:
Amúgy a ledesnél engem az alkalmazott felfüggesztés zsenialitása fogott meg a legjobban

Jaaaaaaj ;) Ez volt a gyenge láncszem. ;)
 
Gabika said:
Egy ilyet lehet használni egy 60x30x36 -os akvárium felett?

Az ADA eredetileg 60-as akváriumokhoz ajánlja ezt a lámpát. Illetve 60 és 90 széles akváriumokhoz.
A lámpa kiképzése miatt 60-as akváriumot full fénnyel képes bevilágítani. 90-es akváriumnál a szélső 5-5cm már gyengébben világított terület.

Úgyhogy a válaszom Igen! ;)
 
Back
Oldal tetejére