• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Power Sand és Power Sand Special

Ha a Power s special tartalmazza ezeket,akkor csak a Penac P es W +Tourmaline kell a tökeletes talajhoz(Termeszetesen Amazoniäval)?

Ha Ga-s täpkat hasznälok akkor en nem ADa szisztemät hasznälok?Tehät nekem nincs szüksegem ezekre az adalekanyagokra?Vagy vmit rosszul ertelmeztem?Välaszokat elöre is köszönöm.A cel a legmegfelelöbb täptalaj es talaj letre hozäsa!
Valaki tudna segiteni pär megnyugtato välasszal?
 
Valaki tudna segiteni pär megnyugtato välasszal?

Ha ki akarod próbálni ők hogyan csinálják, használd a tápjaikat az aljzatokhoz. Aztán majd levonod a következtetéseket.
A GA táp nem ADA. Más módon közelíti meg a problémát.

Egyszer mindenképp érdemes kipróbálni.
 
Ha ki akarod próbálni ők hogyan csinálják, használd a tápjaikat az aljzatokhoz. Aztán majd levonod a következtetéseket.
A GA táp nem ADA. Más módon közelíti meg a problémát.

Egyszer mindenképp érdemes kipróbálni.
Nem nem.En be vagyok tärazva kb az ev vegeig Ga-s täpokkal.En tökeletesen meg vagyok elegedve vele,en az Ga täpokat hasznälva szeretnek akit müködtetni.De a kerdesem a talaj felepitese!Ada power sand special tartalmaz clear supert,es bacter 100-at.Tehät ha Power sand speciält hasznälok akkor csak a Tourmalin,penac c es w kell az ideälis talajhoz?
 
csak a Tourmalin,penac c es w kell az ideälis talajhoz?

Elvileg igen :) De Baci kultúrából sose elég, szerintem nem árt ha a Power Sand Spec. meg van még bolondítva egy kis extrával (Bacter 100, Bacter Ball)
 
Tehät ha Power sand speciält hasznälok akkor csak a Tourmalin,penac c es w kell az ideälis talajhoz?

Igen. Bár az ideális talaj helyett az ADA által ajánlott talaj felépítést mondanám. :)
 
Nem okoz gondot, ha a Special-hoz külön adok Bacter 100, Clear Super-t?
Tudom, hogy van benne, csak az extra tartalom miatt kérdezem.
 
Utoljára módosított:
Helló.
Esetleg tudja-e vki a választ ,Power Sand Specialnak (természetesen bontatlanul, gyári csomagolásában) van-e szav.ideje?
Gondolok itt a bacikra?
Elfelejtettem, hogy már vettem, és dupláztam. [emoji47] Így van 2 csomagom....de egyre van csak szükségem.
Köszönöm
Üdv.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
 
Helló.
Esetleg tudja-e vki a választ ,Power Sand Specialnak (természetesen bontatlanul, gyári csomagolásában) van-e szav.ideje?
Gondolok itt a bacikra?
Elfelejtettem, hogy már vettem, és dupláztam. [emoji47] Így van 2 csomagom....de egyre van csak szükségem.
Köszönöm
Üdv.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk
Nincs semmi szav ideje(sztem).Evek óta használok ilyet,és gyakran előre vásárolok,sose volt belőle gondom.
 
Helló.
Esetleg tudja-e vki a választ ,Power Sand Specialnak (természetesen bontatlanul, gyári csomagolásában) van-e szav.ideje?
Gondolok itt a bacikra?
Elfelejtettem, hogy már vettem, és dupláztam. [emoji47] Így van 2 csomagom....de egyre van csak szükségem.
Köszönöm
Üdv.

Sent from my HTC One mini using Tapatalk

Ezek a talajok vastagabb zacskóban vannak mint az Amazonia. Nem szellőzik. Így az állaguk is változatlan.
A baktériumok száraz állapotban vannak a talajban, de azért évekig ne tartogasd.
 
Szeretném megosztani Amazonia talaj meglepő tapasztalatom. Kerestem de nem találtam ilyen infót .
Egy csavar beesett minap a 200l akiba és mivel nem volt kedvem hónaljig vizes lenni ezért fogtam egy kis szuper-mágnest és belógattam ,hogy majd azzal kipecázom.
Meglepődve tapasztaltam , hogy a csavar mellé egy kupac Amazonia is rátapadt a mágnesre. Gondoltam biztos a csigák nyálkájától ragadhatott rá de mivel eléggé ragaszkodott hozzá elkezdtem kísérletezni.
Elő az új zacsi Amazónia meg a szupermágnes és belelógattam a száraz talajba, az eredmény dupla adag amazónia a mágnesen.
Konklúzió : az Amazonia igen vastartalmú de a növényeim meg a garnélák imádják ;)
Azóta a homokba keveredett Amazóniát sokkal könnyebben szedem össze.
 
Utoljára módosított:
Szeretném megosztani Amazonia talaj meglepő tapasztalatom. Kerestem de nem találtam ilyen infót .
Egy csavar beesett minap a 200l akiba és mivel nem volt kedvem hónaljig vizes lenni ezért fogtam egy kis szuper-mágnest és belógattam ,hogy majd azzal kipecázom.
Meglepődve tapasztaltam , hogy a csavar mellé egy kupac Amazonia is rátapadt a mágnesre. Gondoltam biztos a csigák nyálkájától ragadhatott rá de mivel eléggé ragaszkodott hozzá elkezdtem kísérletezni.
Elő az új zacsi Amazónia meg a szupermágnes és belelógattam a száraz talajba, az eredmény dupla adag amazónia a mágnesen.
Konklúzió : az Amazonia igen vastartalmú de a növényeim meg a garnélák imádják ;)
Azóta a homokba keveredett Amazóniát sokkal könnyebben szedem össze.
Valaki letesztelné a leírottakat, hogy nem csak nálam történt X Aktás eset ?
Abba már bele sem merek gondolni, hogy a vasfa is mágnesezhető... :alien: :hilarious:
 
Valoban vonzza.... De kiprobaltam a Monado-t, az is vonzza.... Ugy latszik a vastartalmu talaj alap ezeknel

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Valoban vonzza.... De kiprobaltam a Monado-t, az is vonzza.... Ugy latszik a vastartalmu talaj alap ezeknel

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

He-he. Sosem gondoltam volna, hogy ennyi vasat beletesznek. Azt tudtam, hogy talajban (értsd: sima föld) arányaiban nagyon sok vas lehet (hiszen ez egy mikro elem) és azt is, hogy növények szeretik ezt az elemet a gyökereiken felvenni a vízoszlophoz képest (Alacsony redox segít ebben).
Ráadásul a Power Sand talajnál szerepel az "organic nutrients" összetétel, ami magyarul kb. azt jelenti, hogy szerves anyag található benne, amiben N, P stb található. Ez Low-Techben nagyon jól jöhet.
Egyszer mindenképpen kipróbálom ezt a talajt, hátha nőnek benne a növények olyan jól, mint sima földben. (Low-Tech esetén!)
Még a Dennerle deponitmix professional 9 in 1 szerepel a Low-Tech teszt listámon, leírásában itt is említik a szerves anyagokat. (humusz, tőzeg).
 
Utoljára módosított:
He-he. Sosem gondoltam volna, hogy ennyi vasat beletesznek. Azt tudtam, hogy talajban (értsd: sima föld) arányaiban nagyon sok vas lehet (hiszen ez egy mikro elem) és azt is, hogy növények szeretik ezt az elemet a gyökereiken felvenni a vízoszlophoz képest (Alacsony redox segít ebben).
Ráadásul a Power Sand talajnál szerepel az "organic nutrients" összetétel, ami magyarul kb. azt jelenti, hogy szerves anyag található benne, amiben N, P stb található. Ez Low-Techben nagyon jól jöhet.
Egyszer mindenképpen kipróbálom ezt a talajt, hátha nőnek benne a növények olyan jól, mint sima földben. (Low-Tech esetén!)
Még a Dennerle deponitmix professional 9 in 1 szerepel a Low-Tech teszt listámon, leírásában itt is említik a szerves anyagokat. (humusz, tőzeg).

Szerintem nem teszik bele, ezeket a talajokat bányásszák, természetes úton van bennük a vas, valamilyen vegyületben.

Az "organic nutrients" lehet tőzeg is, az is szerves, de tápanyagot alig tartalmaz. Ami perdöntő lenne, hogy beáztatsz egy ilyen táptalajt, és megmérni a vízoszlopban mennyi nitrát és foszfát van. És ezt megcsinálni egy tuti NPK-s talajjal is.
 
Sziasztok,
1,5 évig ment 60L-ben 2 kg Power Sand Special, most, hogy újra indítom, újat kell, hogy vegyek, vagy fel tudom tuningolni valamivel, hogy ezt a 2 kiló kőzetet, ne kelljen "kidobjam"?
 
Sziasztok,
1,5 évig ment 60L-ben 2 kg Power Sand Special, most, hogy újra indítom, újat kell, hogy vegyek, vagy fel tudom tuningolni valamivel, hogy ezt a 2 kiló kőzetet, ne kelljen "kidobjam"?

Használhatod, de csak mint talaj fog funkcionálni. Tápanyag már nincs benne
 
Back
Oldal tetejére