• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Phyton Git algaölő

bitumen

Tapasztalt kertész
Gondoltam nyitok egy új topikot a terméknek, mert a keresőbe beirva nagyon kevés hozzászólás van róla. Pár hete vettem Phyton Git-et Amanó garnélák, sziámi algaevők és törpeharcsákkal egyetemben, tehát a több ismeretlenes egyenletet bővitettem, mely elvezet az algamentes menyországba. Jól haladok, de különösen érdekel ez a termék:

1. milyen anyag ez? Hihetetlen büdös "savas" szaga van!
2. Anubias leveleit lekenve vele, a régóta növögető zöld pontalga kétszeri kezelés után beadta a kulcsot. A használati utasitása kifejezetten nem javalja más növényen használni, de próbálta már valaki? Hazavág minden mást?

UI: Modik, ha nem kellett volna új témát nyitni, akkor mozgassátok át!
 
A termék természetes összetevői miatt nem káros a növényekre. Nem olyan mint a Carbo félék, amit nem szabad közvetlen növényre adagolni.
Ezt sokszorosan túladagoltam már több esetben több növényen is és nem roncsolja a növény szöveteit.

Kedvencem amikor vízcserénél az ecsetalgás kőre adagolod. Akkor füstölt szalonna szaga van ;)

De korábban használtuk úgy is, hogy leecseteltük vele a red moor fát mielőtt behelyeztük az új akiba. És nem jött elő rajta a penészedés.
 
Azaz füstölt hús, mindig megéhezek ha használom :lol: Nálam is hatásos és nagyon sokáig elég 70 literben átrendezéssel, új szűrőanyaggal is kitartott 8 hónapig, a mostaniban kevesebb van, szóval ha így nézzük hosszú távon nem drága. Közvetlen a növényre adagolva kis vízben feloldva nagyon hatásos, vízcserénél szoktam amikor töltöm vissza a vizet, először carbo vízben higítva és utána phiton git is.
 
mégis mi lehet a hatásmechanizmusa, ami eltér a többi algaírtótól, mert a másik témában arról írunk tapasztalatokat, hogy a többi algaírtó jól írtja a növényeket is!
 
bitumen said:
mégis mi lehet a hatásmechanizmusa, ami eltér a többi algaírtótól, mert a másik témában arról írunk tapasztalatokat, hogy a többi algaírtó jól írtja a növényeket is!

Szia!
A GA. Shop-ban olvasd el a termékleírást és ott le vagyon írva.
 
Sziasztok!

Sikerült ismét szereznem ezen terméket,de furcsa dolgot tapasztaltam.Lényegesen világosabb mint amit néhány éve használtam és darabok úszkálnak benne,gondolom leülepedett,kicsapódhatott,de felrázás után sem oldódnak vissza a darabkák.Tapasztalt valaki ilyesmit?Ugyanolyan hatásos lehet így is?:confused:

Válaszaitokat köszönöm előre is!
 
figyeljetek, ezt a cuccot mohára közvetlenül ugye azért nem adagoljuk? A @Cecska emlékszem régebben azt mondta, hogy kinyírja ez is, ha töményen megy rá
 
Ugyanúgy fel kell hígítani mint a carbo-t, akár fecskedőzől akár ecsetelsz, mert különben meg égnek a mohák, nekem annó egy ecsetelés után tönkre ment a féltve őrzött fissidensem, így meg is tanultam, hogy ezt nem szabad.
 
Próbálni kell, de én is amondó vagyok, hogy növény bajt nem láttam eddig. Az oka egyszerű. Ez nem vegyszer mint a Carbo.
Én mindig direktbe adagoltam mindenhova. Semmit nem égetett ki, de az ecset nagyon utálta.
 
Hol lehet ilyet kapni? Mert a Green Aqua termékei között nem látom.
Emlékeztem, hogy volt már korábban is kérdés, így kicsit keresgéltem, és ezt találtam:
Sajnos ezt sem lehet árulni a neten. Magyar jogszabályok... Szóval ez is olyan, mint a Superge személyesen vagy emailben.
The new Grayland - Teamwork | Page 11 | Magyar Akvakertész Fórum

Vagy ha személyesen nem megy, akkor még megrendelheted külföldről;)
 
Back
Oldal tetejére