• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA növénytápok

Érdekelne,hogy az Ada Step2 es Brighty K adagolása mellet adok Eca-t is,lassan kiürül a flakon,lehet ezt az új ADA Green Brighty Iron nal helyettesíteni!
 
Utoljára módosított moderátor által:

Nincs még tapasztalat vele. Próbáld ki. Nagyon frissek a tápok eleve idén kerültek be a nagykerekhez és még később a kiskerekhez. A kertészek még ezek után jutottak hozzá. Jövőre egész biztosan több visszajelzés lesz már.
Gondolom ez a németeknél sincs másképp.

Bajt nem tudsz vele okozni.
 
Nincs még tapasztalat vele. Próbáld ki. Nagyon frissek a tápok eleve idén kerültek be a nagykerekhez és még később a kiskerekhez. A kertészek még ezek után jutottak hozzá. Jövőre egész biztosan több visszajelzés lesz már.
Gondolom ez a németeknél sincs másképp.

Bajt nem tudsz vele okozni.
Köszönöm.Akkor kipróbálom,és beszámolok a tapasztalataimról.
 
Az lenne a kérdésem az ADA tápot használókhoz, hogy Brighty step2 és Brighty k tápokat érdemes e indítástól használni? A leírásában a 3.hótól ajánlják.
 
Az lenne a kérdésem az ADA tápot használókhoz, hogy Brighty step2 és Brighty k tápokat érdemes e indítástól használni? A leírásában a 3.hótól ajánlják.

Boltban általában így használjuk. Step1-el picit lassabb a start.
 
Az lenne a kérdésem az ADA tápot használókhoz, hogy Brighty step2 és Brighty k tápokat érdemes e indítástól használni? A leírásában a 3.hótól ajánlják.
En eddig kb az utolsó 3 indításnál,egyből a Step 2 es a Brighty K val kezdtem.Most,hogy sikerült beszereznem 1 5l kaniszter step 1 et,kipróbálom 2-3 hónapig a Step 1,és utána a Step 2 vel folytatom+K+Schade.
 
Sziasztok!
Olvasgattam ezt a témát, mivel az új akva indításánál erősen gondolkodok ADA tápozáson. Eddig GA-t használtam.
Az akvában nem lesz túl sok talajba ültetős növény (Gratiola, HM), viszont több olyan lesz amit ragasztani illetve kötözni fogok (flame, fissi, christmas moss, pinnatifida, anubias, buce).
Talaj az ADA rendszer, fény meg Co2 van, amennyi szükséges.
Ti melyiket ajánlanátok? Maradjak a Green Aqua Micro Macro-carbo triónál, vagy váltsak az új ADA-ra és használjam a Bright K, Mineral kombinációt (ha jól tudom most ezek vannak a Step 1-2-3 helyett). A Step módszer csak azért nem erőltetném, mert nem tudom meddig lesz készleten elérhető, mennyire megy át a dolog az új tápok irányába az ADA-nál.

Üdv,
Péter
 
Sziasztok!
Olvasgattam ezt a témát, mivel az új akva indításánál erősen gondolkodok ADA tápozáson. Eddig GA-t használtam.
Az akvában nem lesz túl sok talajba ültetős növény (Gratiola, HM), viszont több olyan lesz amit ragasztani illetve kötözni fogok (flame, fissi, christmas moss, pinnatifida, anubias, buce).
Talaj az ADA rendszer, fény meg Co2 van, amennyi szükséges.
Ti melyiket ajánlanátok? Maradjak a Green Aqua Micro Macro-carbo triónál, vagy váltsak az új ADA-ra és használjam a Bright K, Mineral kombinációt (ha jól tudom most ezek vannak a Step 1-2-3 helyett). A Step módszer csak azért nem erőltetném, mert nem tudom meddig lesz készleten elérhető, mennyire megy át a dolog az új tápok irányába az ADA-nál.

Üdv,
Péter
Sztem felesleges a moháknak a drága Ada táp!A gratiolanak meg a hm-mek jó a bevált Ga táp!
 
Sziasztok,

Van valakinek tapasztalata a kizárólag Brighty K-val való tápozással? Vagy teljesen értelmetlen használni a Mineral nélkül?

Köszi,
Norbi
 
Sziasztok,

Van valakinek tapasztalata a kizárólag Brighty K-val való tápozással? Vagy teljesen értelmetlen használni a Mineral nélkül?

Köszi,
Norbi

A K, csak Kalium, Mineral meg a micro tap, szoval szerintem semmi ertelme.
 
" Nincsenek kőbe vésett dolgok" ;)
Mivel a zöld pont alga megszűnt az adagolása után, én úgy gondoltam hasznos és továbbra is nyomtam bele.

Nalam is megjelent ADA atpozas mellett a zold pont, kerdes az lenne hogy noveljem a Lightot (ami ugye elvileg foszfat es nitrogen), vagy csak adagoljak plusz foszfatot mas gyartotol? Gondolok itt arra hogy a foszfat nitrat szint gondolom a Lightban bevan love a megfelelo aranyba.
 
Back
Oldal tetejére