• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA növénytápok

inadsz

Sasszem =)
Admin
Moderátor
Legjobb napló
Sziasztok!
Elsősorban azoktól kérdezném akik használnak ADA tápokat.

Szerintetek lesz-e belőle valami baj abból, ha adagolok a vízbe ADA ECA-t, de nem ADA tápokat használok vagy simán adagolhatom a vízbe??

És ugyan ez a kérdés az ADA Green Grain-nel kapcsolatban.
Itt is ugyan az a helyzet hogy nem ADA-val tápozok (és nem is fogok),de lenne-e belőle baj, ha használnám :?:

Green Aqua Micro és Macro tápokat fogok használni Easy Carbo-val kiegészítve.

A válaszokat előre is köszönöm.
 
Van egy olyan nézet, mely szerint a vas (ADA ECA) adagagolásával például a piros növények pirosabbak lesznek. Egy másik nézet szerint a megfelelően tápozott akváriumban a fény növelésével is pirosabbak lesznek a növények. A gyakorlatban nem sikerült Barr-nak bizonyítania egyiket sem. Ettől függetlenül nagyon kíváncsi vagyok, hogy egy beállt GA tápozás mellé az ECA adagolása mit csinál. Ki fogom próbálni, de javulást nem várok tőle. ;)

Az ECA útmutatója szerint a "sápadt növényeket a vashiány okozza". A Green Aqua Micro normális adagolása mellett azonban elképzelhetetlen ez a helyzet. (ADA tápok adagolásával elképzelhető - nem azért mert rossz a táp, hanem mert más személeletű tápozás).
 
Baj nem lesz Dániel, csak az ADA termékeket ADA tápra tervezték, és én meg ültem már Yamahán papucsban, azt se össze tervezték még se lett baj ;) Nem jó hasonlat, de kb ennyi a sztori... :D ;)
 
A hasonlat tökéletes :) Ésszel túladagolni valamit mindig lehet, kérdés, hogy látszik-e az akin.
 
László! :) Nyugodtam hívj Daninak ;)

Key
Én úgy gondoltam, hogy csak akkor veszem meg az ECA-t, ha én úgy látom, hogy nem elég pirosak a növényeim :)
A világítás erős lesz, 5WPG körül és vas is lesz a vízben a GA tápok miatt.
Én is úgy gondolom, hogy inkább az ADA mellé ajánlott.

És a green-grain-nel mi a helyzet, az nem igazán növénytáp, de mégis az :lol:
Az szerintem kipróbálom majd egyszer :)
 
lacee13 said:
Baj nem lesz Dániel, csak az ADA termékeket ADA tápra tervezték, és én meg ültem már Yamahán papucsban, azt se össze tervezték még se lett baj ;) Nem jó hasonlat, de kb ennyi a sztori... :D ;)

Yamahán papucsban.... :lol: Bearanyoztad a napomat ;)
ezen tényleg jót vigyorogtam

A kérdésre is válaszolva én nem kevertem a tápozásokat. Ahogy Key is írja az EI szerinti módszer egész más. Én azt vettem észre hogy ADA-ról EI-re váltva és ECA elhagyása után zöldebbek lettek a növényeim. EI-ről ADA-ra váltva ismét vörösebbek. De hogy EI mellé meg extra vasat adni?
Ki kell próbálni. A halakra nincs káros hatással. Úgy tudom a vas túlzott adagolása zöld vízhez vezet... de kísérletet nem néztem erről.

Green Gain egy más termék. Nem is igazán nevezném tápnak. Az ADA-nak sok olyan terméke van ami természetes anyagokból, aminó savakból mindenféle sejtgyógyító anyagokból van. Az ö szemléletük az hogy ha vágsz a növényeiden "kezeld le a sebet" mert így gyorsabban regenerálódnak a növények kevesebb támadási felületet adnak az algáknak stb.

Bármilyen kiegészítőt vásárolsz a tápozásod mellé olyan csodát ne várj mint mondjuk egy gyenge és egy jobb tápozásra váltásnál tapasztalható. De egy szint után pont ezek a finom kis kiegészítők segítenek hozzá egy tökéletesebb akvárium képéhez.

Az ECA mivel napi adagolású viszonylag gyorsan fogy. főleg nagy akiban. A Green Gain csak vízcseréknél használatos ezért sokáig elég. Ha kisérletező alkat vagy, márpedig miért ne lennél az próbáld ki az egyiket és oszd meg velünk mit tapasztalsz. Minden kombinációt úgyis képtelenség megfigyelni és kipróbálni.
 
Viktor
A GreenGrain-t nem nyíránál kell használni, mert a webshopban az van írva, gondolom nem lesz baj, ha használom vízcseréknél, de gyorsabban fogy és nem egy olcsó cucc. De tudom, az lenne a legjobb ha full ADA tápoznék :)
De sajnos nem lopom a pénzt :mrgreen:
De azt ATM vontatás megfordult a fejemben :D

UI: hogy-hogy van ékezeted?? :D
 
inadsz said:
Viktor
A GreenGrain-t nem nyíránál kell használni, mert a webshopban az van írva, gondolom nem lesz baj, ha használom vízcseréknél, de gyorsabban fogy és nem egy olcsó cucc. De tudom, az lenne a legjobb ha full ADA tápoznék :)
De sajnos nem lopom a pénzt :mrgreen:
De azt ATM vontatás megfordult a fejemben :D

UI: hogy-hogy van ékezeted?? :D

A GreenGaint nyírásnál mondják leginkább, de egy normális növényesben ez is hetente van a vízcserékkel. Így gyakorlatilag azonos időpontra rakja az ADA.
Tényleg baromi sokáig elég 1 doboz. Nálam kb. 4-6 hónap volt állandó adagolással a nagy 240-be.

az ékezetekkel még bírkózom... :D
 
Az is igaz, hogy hetente nyírod a növényeket, mikor vízcsere van főleg ha a GA tápokat használod :D
szerintem az ECA-t hagyom egy ideig, de a Green Graint megrendelem valamikor ;)
 
Kipróbálom az EI-hez az ECA-t meglátjuk milessz.
Viszont én adagolásban heti 2* adagolnék 100l/5 cseppet
A tulzott vas zöld vizet okoz?
DE ha tényleg ez van akkor a vas pótlás elhagyása után visszaál, ugye?
 
Cecska said:
Kipróbálom az EI-hez az ECA-t meglátjuk milessz.
Viszont én adagolásban heti 2* adagolnék 100l/5 cseppet
A tulzott vas zöld vizet okoz?
DE ha tényleg ez van akkor a vas pótlás elhagyása után visszaál, ugye?

Ha bezöldül a víz akkor abba kell hagyni. És lassan de kitisztul a dolog.
Viszont ha adagolsz akkor érdemes naponta adagolni az EI mellé. Napi 5 csepp csak az alap adagolása.
És elég sokáig tart így is a kiszerelés
 
Sziasztok,

Most hogy nincs problámám a növényeimmel, mivel nincs egy sem:), kicsit számolgattam. A GA mikro-makro vs. ADA-tápok mérlegén valahogy az jött ki, hogy az ADA heti 3 adagolása vs. a GA mikro/makro napija 200L-re kb ugyanaz a havi összeg.

-A heti 3x tápozást összehasonlítva a napival ADA tápok esetén mennyivel szembetűnőbb a különség?
-Akvárium indítása esetén a GA elég gazdaságtalan a napi vízcserékkel és újratápozásokkal. ADA mit mond a start-ról?A vízcserékről, az újratápozásról? És a tapapasztalat?
-Háttér és ugye alga jelenléte esetén (amiktól egyiktől sem fogok végleg megszabadulni), az akvárium indítás GA-tápokkal elég drasztikus lépés a gázpedálon az algáknak is.
Az ADA Step-3 indítási folyamat kicsit Bentley-sebb a GA-tápok Porsche-hatásához képest. Azt saccolom, ha az ADA-tápokkal végzem az indítást, talán az alga nem éled fel annyira.

Vélemény?
 
Most hogy nincs problámám a növényeimmel, mivel nincs egy sem:), kicsit számolgattam. A GA mikro-makro vs. ADA-tápok mérlegén valahogy az jött ki, hogy az ADA heti 3 adagolása vs. a GA mikro/makro napija 200L-re kb ugyanaz a havi összeg.

Nem vágom hogy jött ki a számítás, de valahol nem jó az biztos. A GA Mikro Marko napi tápozásához napi ADA tápozást illik nézni. Egyébként is a napi tápozást javaslom ADA tápokkal.

Mondok neked egy példát. A 240 literes akváriumom 1 hónap alatt a fenti módszerekkel elfogyaszt Fél liter Mikro Makrot vagy fél liter Step x-et és Brighty K-t.
GA Mikro és Makro 6780 lenne nem akcióban. ADA fél literes táppal 18400 lenne ugyanez. Kb harmada árban van a GA táp. Én a Step és Brighty K mellé a legtöbb esetben alkalmaztam más tápot is (ECA) így a tápozásom még drágább volt. De a fenti összehasonlítás nagyjából megfelel a valóságnak.

-A heti 3x tápozást összehasonlítva a napival ADA tápok esetén mennyivel szembetűnőbb a különség?

nem javaslom a heti 3 tápozást. napi tápozással egyenletesebb a tápanyagfelvétel. jobb az eredmény.

-Akvárium indítása esetén a GA elég gazdaságtalan a napi vízcserékkel és újratápozásokkal.

Az indításnál sajnos a vízcserék elkerülhetetlenek.

ADA mit mond a start-ról?A vízcserékről, az újratápozásról? És a tapapasztalat?

Abban az esetben ha az ADA talajait, táptalajait használod a saját telepítési elmélete szerint az első 2 hétben csak Brighty K-t adagolnak a vízhez.
Ha 2 heti tápozás GA-val 3390 forint a fenti példa alapján ugyanerre az időszakra elnyomnál 4600 forintnyi Brighty K-t... árban még mindig a GA a jobb.

-Háttér és ugye alga jelenléte esetén (amiktól egyiktől sem fogok végleg megszabadulni), az akvárium indítás GA-tápokkal elég drasztikus lépés a gázpedálon az algáknak is. Az ADA Step-3 indítási folyamat kicsit Bentley-sebb a GA-tápok Porsche-hatásához képest. Azt saccolom, ha az ADA-tápokkal végzem az indítást, talán az alga nem éled fel annyira.

Sajnos a háttered nem a tápozástól fog algásodni. Úgyhogy ebből a szempontból nincs értelme hasonlítani. Bármelyik tápozás mellett teszed le a voksod, az algásodás mint jelenség azonnal megjelenik ha valami nem megfelelően működik az akiban.
 
Viktor,

A költségszámításom alapja mindenképpen az volt, hogy heti 3x tápozok az ADA-val a GA napijával szemben. Úgy kijön.
Ellenben abban igazat adok szó nélkül, hogy a 3 napi tápozás ingadozóbb tápanyagszintet jelent és ez a fluktuáció vezethet algainvázióhoz legvégül.

Az ADA heti 3x-ira egyébként van saját kellemetlen tapasztalatod, vagy csak alapból a legjobbat adod a növényeknek?

Köszi.
 
pataslo said:
Viktor,

A költségszámításom alapja mindenképpen az volt, hogy heti 3x tápozok az ADA-val a GA napijával szemben. Úgy kijön.
Ellenben abban igazat adok szó nélkül, hogy a 3 napi tápozás ingadozóbb tápanyagszintet jelent és ez a fluktuáció vezethet algainvázióhoz legvégül.

Az ADA heti 3x-ira egyébként van saját kellemetlen tapasztalatod, vagy csak alapból a legjobbat adod a növényeknek?

Köszi.

Eredményességre mindenképp a napi tápozást a napival hasonlítanám. Egyébként is kevesebb tápot adagolsz még így is az ADA-val, de heti 3-nál töredékét adnád. Aminek hiánytünet lenne a vége.

A tápozás gyakoriságánál a legegyszerűbb adagolás az EI féle. Ott napi szinten adod hetente cserélsz vizet.
Nem mondják azt ha több növényed van adj többet, hiszen maximumot ad mindenből az EI. A legtöbb kereskedelmi tápnál túladagolást javasolnak betelepített akiknál.

Az ADA tápoknál is le van írva, hogy napi 1ml 20 literenként az alap adagolás, de ahogy a növényeid igénylik a tápozást arányosan növelni kell. Tehát lehet hogy egy túltelepített akiban a gyári ajánlás is kevés. Megjegyzem én az erősen telepített akimban is boldogan elvoltam a gyári ajánlással.
 
Sziasztok!

Lenne 1 elvetemült kérdésem. Kell-e algásodással számolni,ha GA-s tápokról átállok ADA tápokra? Viktor blogján olvastam az ellenkező esetet,de ezzel a verzióval még nem találkoztam részletes "leírásban". A lényeg: jelenleg napi 2ml Green Aqua Micro,macro + 1ml easy carbot adagolok 13l-be. Ezt a tápozást szeretném lecserélni 1ml ADA Brighty-K,Green Brighty step-2,Green Brighty Special lights tápokra.(Természetesen napi adagolásban és a carbo használata mellett.)
Szerintetek?
Előre is köszi a segítséget!
 
Blasio said:
Sziasztok!

Lenne 1 elvetemült kérdésem. Kell-e algásodással számolni,ha GA-s tápokról átállok ADA tápokra? Viktor blogján olvastam az ellenkező esetet,de ezzel a verzióval még nem találkoztam részletes "leírásban". A lényeg: jelenleg napi 2ml Green Aqua Micro,macro + 1ml easy carbot adagolok 13l-be. Ezt a tápozást szeretném lecserélni 1ml ADA Brighty-K,Green Brighty step-2,Green Brighty Special lights tápokra.(Természetesen napi adagolásban és a carbo használata mellett.)
Szerintetek?
Előre is köszi a segítséget!

Szerintem elégséges lenne a Brighty K és a Step 2. A Spec lights miatt ilyen kis közegben algásodás lenne a vége.
Egyébként úgy vettem észre, hogy ADA-ról GA-ra váltva minimális algásodás volt, visszafele már nem. De egy 240-es aki egész más.
Szóval ha algásodásod is lesz az nem a táptól, inkább a túl sok világítástól, túl kevés szűréstől vagy kevés co2-től. Nanómat ugyanezzel tápozom az indulás óta. Amióta belőttem a világítást, a co2-t nincs gondom.
 
Köszönöm a gyors választ!
Ez megnyugtató,mert akkor,belefér a keretbe a difi is. Közben rájöttem,ha minimálisan algásodik is,nem bánom,mert legalább alaposan megtanulom a leckét. :lol:
 
Érdeklődnék,hogy vízcsere után kell-e az ADA tápokból többet adagolni,mint az előírt? Konkrétan a "visszatápozásra" gondolok.
 
Blasio said:
Érdeklődnék,hogy vízcsere után kell-e az ADA tápokból többet adagolni,mint az előírt? Konkrétan a "visszatápozásra" gondolok.

Én idestova 1.5 éve nem csináltam ilyet az ADA tápozás mellett. Lehet, de nem szükséges.
Mondjuk nálam reggel van tápozás este vízcsere.
 
Back
Oldal tetejére