• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA növénytápok

Az első 2 hétben ugyebár 50%-os vízcserék mennek ekkor vissza kell tápozni vízcsere után.
A gyárilag ajánlott tápozást emelni kell az 50% -os vízcserék mellett az ADA tápoknál?
Mert a Green Aqua Macro Micro tápoknál többet kell tápozni az előirtnál, de gondolom ez függ a növénymennyiségtől is.



Üdv. Gábor
 
Az EI táp elmélet azon alapul, hogy állandóan maximális tápanyag mennyiség legyen a vízben. Ezért javasolt őrült módon visszatápozni.

Az ADA filozófia nem ezen a gondolaton alapul. Ezért ott nem kell variálni. A gyakori vízcserék is inkább az első 2 hétben javasoltak főleg ha Amazoniát használsz, de a többi aljzatnál sem árt.
 
viktorlantos said:
Az EI táp elmélet azon alapul, hogy állandóan maximális tápanyag mennyiség legyen a vízben. Ezért javasolt őrült módon visszatápozni.

Az ADA filozófia nem ezen a gondolaton alapul. Ezért ott nem kell variálni. A gyakori vízcserék is inkább az első 2 hétben javasoltak főleg ha Amazoniát használsz, de a többi aljzatnál sem árt.


Rendben.
Akkor az ADA tápoknál nem kell vízcsere után visszatápozni?

Bocsánat a sok buta kérdésért, de most fogok először ADA tápokat használni és szeretném jól használni.
 
Köszi V. :) Leszívtam a vizet a wabitálból és kicsit nagyon szívtam bele. Boldog 9500.-ik hozzászólást. :clown:
 
Sziasztok!

Nincs CO2-m és olyan sok fényem sincs (0,48 w/l), ezért Attila azt javasolta vásárláskor, hogy heti 3x adagoljam a Step-2-öt és a Brighty-K-t. 100 L-es az akváriumom ezért ez napi 5-5 nyomást jelent. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek érdemes e megpróbálni a minden napi adagolást, de az egyik nap 2-2, míg a következő nap 3-3 (2-2) nyomást? Ekkor összességében véve körülbelül ugyan ott vagyok (kicsit többet/kevesebbet adagolok), mintha heti 3x adagolnék 5-5 nyomást. Így folyamatosan adagolnám a tápot, és az egyszerre benyomott adag nem olyan koncentrált (így a halakat, garnélákat nem érinti olyan érzékenyen). Vagy inkább tartsam magam az előíráshoz? :)

Előre is köszönöm a segítségetek!
 
Sziasztok!

Nincs CO2-m és olyan sok fényem sincs (0,48 w/l), ezért Attila azt javasolta vásárláskor, hogy heti 3x adagoljam a Step-2-öt és a Brighty-K-t. 100 L-es az akváriumom ezért ez napi 5-5 nyomást jelent. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek érdemes e megpróbálni a minden napi adagolást, de az egyik nap 2-2, míg a következő nap 3-3 (2-2) nyomást? Ekkor összességében véve körülbelül ugyan ott vagyok (kicsit többet/kevesebbet adagolok), mintha heti 3x adagolnék 5-5 nyomást. Így folyamatosan adagolnám a tápot, és az egyszerre benyomott adag nem olyan koncentrált (így a halakat, garnélákat nem érinti olyan érzékenyen). Vagy inkább tartsam magam az előíráshoz? :)

Előre is köszönöm a segítségetek!

Ha ez működik akkor szerintem ne variálj vele. Még a végén megkavarodsz, hogy melyik nap mennyit kell adagolni.
 
Kérdezném, hogy az ADA Multi Botton és az Iron Buttom között mi a különbség?
Az én feltételezésem szerint mindkettő tartalmaz minden szükséges tápanyagot , csak az Iron-ban sokkal több vas van.
 
Jól érted, az Iron Bottom vassal van bevonva és leginkább akkor amikor látod, hogy a Glosso, Echino sárgásabb, sápadt leveleket hoz. A Multi egy általános rúd, minden akihoz lehet használni.
 
Akkor tolok még a Parvula alá, mert így elnézve a GA-s akvákat nálam még mindig tápanyag hiány van. Pedig már majdnem egy egész doboz Multi bekerült a talajba.
megjegyzés: nálam nincs táptalaj csak a Manado
 
Inkább azt mondom én hogy tápozok:
Brighty K - naponta 1 ml/20 liter (12-13 nyomás)
Step 2 - naponta 1 ml/20 liter (12-13 nyomás)
ECA - naponta 1 csepp / 20 liter (12 csepp)
ECA akkor kell ha olyan stem növényeid vannak ahol szeretnéd a színüket a legjobb formába hozni, illeve ha vashiányos állapotokat látsz. Esetleg megelőzés jelleggel, ha vasigényes növényeid vannak.
Pl néhány talajlakó növény esetén.

Szia Viktor!

Észrevettem hogy a tápozásodban nem használsz ADA Special Ligths és ADA Special Shade kiegészítő tápokat.Az útmutatóban viszont négy összetevőt ajánl az ADA
mint például:• Brighty-K (naponta)
• Green Brighty Step 1-2-3 egyike (naponta)
• ECA (naponta - 1 csepp!)
• Green Brighty Special Lights vagy Shade (naponta)
Esetleg tapasztalataid alapján kevésbé tartod fontosnak ezt a két kiegészítőt?
Egy Iwagumi stílusú akváriumba szerinted érdemes adagolni Specal Lights,természetesen ADA tápozás mellett?
 
A Lights olyan növények számára ajánlott amiknek nagy a foszfát igénye. Példának említi a Ricciat és a Glossot is. Én adagoltam ADA tápozás mellett Lights-ot a mostani akimba és szebbek voltak a növények, a kövek is kevésbé algásodtak. Most ugyanezt figyeltem meg, hogy ha EI mellé adagolok por formában foszfátot akkor kevésbé zöldül a kő és szebb a riccia.
 
Köszi Inadsz a gyors reagálást!Esetleg ha többségében HC és Parvula mini gyepet szeretnék akkor hatásos volna szerinted?
 
Foszfát mindig jó, ha van külön. Érdemes 1ppm körül tartani a szintet, egy iwagumi akiban kevésbé algásodnak a kövek már csak ezért s megéri. A foszfát alap növénytáp és az aktív talajok esetében gyakran alacsony a szintje, ezért ajánlott.
 
Az ADA tápozási szisztémája szerint a foszfát nem jó. A nitrátot sem emelik az egekbe. Persze a teljes rendszerüket kell nézni amikor ezt olvasod. Szóval Power Sand Spec, Amazonia alapozás és ADA tápok.

Szinte minden esetben Brighty K és Step 1-2-t adagolnak.
A többi növénytáp növény és akvárium függő. Azaz kivételt tesznek a növény miatt.

Pl ECA elég sok esetben van használva, ha ránézésre halványabbak a növények, vagy a vörösöket szeretnék tolni.
Lights, Shade szintén csak akkor van használva, ha a növényzet indokolja.

Ők tényleg nem adagolnak 1mg/l foszfátot és a növénytápozásban is teljesen más a felfogásuk mint az EI.

A megfelelő alapozás, sok fény, remek diffúzor porlasztás és jó szűrőanyagaik mellett ez a rendszer jól működik.

Én csak 1 féle mohát láttam kint. A szokásos ADA mohát :)
Ez az akváriumok egy részében szebb is lehetett volna kis foszfát rásegítéssel, de nem használták. Lehet, hogy kicsit faragjanak a karbantartáson.

Szóval ADA szerint minimál vagy nulla foszfát a jó foszfát.
 
Back
Oldal tetejére