• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA növénytápok

hectorvti said:
Geris said:
Pedig biztos nem a spórolás miatt elnézve az aki többi paraméterét :D

Jah, megnézném a növénytáp és egyéb kiegészítő löttyök 1 havi költségvetését, de szerintem kb. annyi mint nekem egy fél évre :lol:
Akkor te sem költesz keveset! :lolno:
 
Hali!

Egy kicsit belekavarodtam a különböző ADA bacis termékekbe. Csak, hogy tisztán lássak, valaki erősítse már meg illetve egészítse ki amiket írok.

A Bacter Ball a lassabb, hosszú távú megoldás, a Bacter 100 a középút és ha nagyon hirtelen kell baci akkor Green Bacter. A Clear Super az hasonló, mint a Bacter 100, illetve miben más? :)

A másik, a tápanyag kiegészítők vagy nem is tudom hogy nevezzem őket. Ha jól értem a Green Gain-nek és az ECA-nak közös tulajdonsága, hogy segíti a növényeket a növekedésben különböző hormonokkal, de amíg a Green Gain egy kicsit "jobb ebben", addig az ECA-ban van még vas is. Na most ha az emberfia már használ Green Gain-t, akkor lehet, hogy elég a vörös növények alá bedugni egy rúd Iron Bottom-ot?
 
huh de sok kérdés ;) nah akkor sorban.

Bacter Ball, Bacter 100. Mindkettő tartós megoldás. Annyiban tér el, hogy a bacter 100 csak az akvárium indításnál használható megágyazásnak, a ball bármikor. Talajba, talajra és szűrőbe.

A Green Bacter egy folyékony baktérium amit bármikor adagolhatsz. Sokan köztük én is pl vízcserék után, szűrőtakarításkor is.

Clear Super ez szintén talaj alá kell megágyazásnak ha a teljes ADA rendszert használod. Ott ez a baktériumok gyorsabb elszaporodását segíti. Elviekben kaja a baktériumoknak.

Green Gain leginkább olyan termék amit nyírások után használnak amikor bestresszelnek a növények. Gyorsabban térnek magukhoz a nyírások után. Jobban fejlőnek.

ECA. Egy vasban erős cucc ami leginkább vörös növényekhez használatos, de a vason kívűl más hatóanyagok is vannak benne.

Iron Bottom. Egy vasban gazdag lassan kioldódó táprúd ami vas igényes növényeknek segít gyökéren keresztüli vasfelvételben.

Az ECA jól használható stem növények stb vörösítésére. A táp kapszula meg mondjuk a akkor kell amikor állandó erős vastápozásra van szükség egy egy növény vagy terület esetén.
 
Ok, köszi az infokat.

Green Gain-t most próbáltam ki, mert volt egy nagyobb nyírás, de amiket nem nyírtam meg növényeket azokon is sokkal több oldalhajtás jött szemmel láthatóan. Az ECA-n gondolkozok még erősen, mert van polysperma rosanervigem és egy kicsit fakó szegénykém. Arról olvastam, hogy az algák is szeretik, ha már van. Ez igaz a greeen gain-re is gondolom? Ha ezek használata után el kezd nőni az alga és egyébként semmin nem lett változtatva, akkor a heti adagolásukat érdemes beszüntetni.
 
FishAir said:
Ok, köszi az infokat.

Green Gain-t most próbáltam ki, mert volt egy nagyobb nyírás, de amiket nem nyírtam meg növényeket azokon is sokkal több oldalhajtás jött szemmel láthatóan. Az ECA-n gondolkozok még erősen, mert van polysperma rosanervigem és egy kicsit fakó szegénykém. Arról olvastam, hogy az algák is szeretik, ha már van. Ez igaz a greeen gain-re is gondolom? Ha ezek használata után el kezd nőni az alga és egyébként semmin nem lett változtatva, akkor a heti adagolásukat érdemes beszüntetni.

Green Gain-re nem tapasztaltam algásodást. Én minden vízcsere után adagolom.

ECA nagy akváriumnál nem, de kicsinél okozhat algásodást az erős vastartalom miatt. De ha beállt a rendszered ott is lehet használni. Amikor ecsetem volt teljesen leálltam róla. És csak akkor kezdtem újra adni vízcserekor amikor már minden rendben volt. A rotalámon nagyon látom hogy jót tesz neki. Előtte alig akart vörösödni.
Ugyanezt láttam a nagy akiban is amikor stem erdőm és lótuszom volt. Szép vörös szineket hoz ki azokból a növényekből amik valóban vörösödnek. Zöldből nem lesz vörös. ;)
 
Sziasztok!

Meg lehetne azt valahogy tudni, hogy a Brighty K 250ml-es vajon hány százalékban tartalmaz káliumot ? Azaz milyen "híg" ez a táp, illetve milyen anyagokból áll még?
 
hzshalas said:
Sziasztok!

Meg lehetne azt valahogy tudni, hogy a Brighty K 250ml-es vajon hány százalékban tartalmaz káliumot ? Azaz milyen "híg" ez a táp, illetve milyen anyagokból áll még?


Úgy tudom, hogy a Brighty K sima K2SO4 oldat.

Üdv. Igéző
 
Igéző said:
hzshalas said:
Sziasztok!

Meg lehetne azt valahogy tudni, hogy a Brighty K 250ml-es vajon hány százalékban tartalmaz káliumot ? Azaz milyen "híg" ez a táp, illetve milyen anyagokból áll még?


Úgy tudom, hogy a Brighty K sima K2SO4 oldat.

Üdv. Igéző

Erről régóta mennek a beszélgetések a neten. Az biztos, hogy nem csak ettől működik.
 
Sok mindennel, de főleg a tápokkal kapcsolatban gyakran elhangzik az a vélemény, hogy olyan gyártó olyan termékét használjuk csak ,(lehetőség szerint) amin feltüntetik az összetételt. Elvégre nem utolsó szempont, ha az ember tudja mit önt az akváriumba.
De ha jól látom az ADA nem hozza nyilvánosságra , hogy miből is áll pontosan a táp? Félreértés ne essék, semmi bajom az ADA tápokkal, csak hát a kíváncsiság... ;)
 
Két irány látható a gyártók részéről.

1. leírja mi van benne (Green Aqua, Tropica, Seachem)
2. elhisszük, hogy jó :p (Easy life,ADA stb)

Az ADA tápok összetételéhez hozzá lehet jutni a neten.... pénzért... ;)
 
Annak idején mikor a Green Aqua macro micro összeállt egyébként volt olyan tápszer ami alapul lett véve, és magyar vízviszonyok és egyebek miatt kalibrálva lett? Melyik márkából ha igen?
Ha a válasz(ok) titoktartási vagy egyéb jogokat sért akkor nem kell válaszolni. (Vagy Pü.-ben)
Üdv.: Egy nagy keverő :)
 
Micro Macro EI alapján készült átlagos magyar csapvizet figyelembe véve.
Természetesen megvizsgáltuk más gyártók tápjait is. De minden gyártó más tápozási módszerhez ajánl tápot. Az ADA az ADA szisztémához, az Easy Life a saját tápjaihoz stb stb. Ezért nem csak a tápot, de a teljes tápozási rendszerüket kell nézni.
 
Sziasztok.
Az akimban szeretnék új tápot kipróbálni,és mivel kevés fényem van,és co2 sincs,
ezért az ADA Green Brighty Special Shade tápot néztem ki,aminek a leírásában írják hogy gyengén megvilágitott akihoz ajánlják.
Ez a tápozás önmagában megfelelő,vagy kell még mellé valamit adagolni?

Üdv Robi.
 
Robi said:
Sziasztok.
Az akimban szeretnék új tápot kipróbálni,és mivel kevés fényem van,és co2 sincs,
ezért az ADA Green Brighty Special Shade tápot néztem ki,aminek a leírásában írják hogy gyengén megvilágitott akihoz ajánlják.
Ez a tápozás önmagában megfelelő,vagy kell még mellé valamit adagolni?

Üdv Robi.

Káliumot nem ártana. Ha ADA táp akkor Brighty K.
 
Hali,


Ha jól értem akkor az ADA Brighty K - az első héten kell használni
Majd utánna ehez párosul az ADA Green Brighty STEP 1 3 hónapig
utána a STEP 1 helyett jön az ADA Green Brighty STEP 2 3. hónaptól kezdve egy éven keresztül
majd a STEP 2 helyett jön az ADA Green Brighty STEP 3 egy év eltelte után x -időig persze mellette folyamatosan végig az ADA Brighty K.


Csak azért kérdezem mert ADA tápokkal szeretnék tápozni.

Gábor
 
Gabika said:
Hali,


Ha jól értem akkor az ADA Brighty K - az első héten kell használni
Majd utánna ehez párosul az ADA Green Brighty STEP 1 3 hónapig
utána a STEP 1 helyett jön az ADA Green Brighty STEP 2 3. hónaptól kezdve egy éven keresztül
majd a STEP 2 helyett jön az ADA Green Brighty STEP 3 egy év eltelte után x -időig persze mellette folyamatosan végig az ADA Brighty K.


Csak azért kérdezem mert ADA tápokkal szeretnék tápozni.

Gábor

Jól értetted. Plussz mellé jöhetnek a különféle tápok. Phiton Git, ECA, Green Bacter.
Az ADA tápozási szisztémának akkor van értelme ha ADA talajt és táptalajt használsz.
 
Back
Oldal tetejére