• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA növénytápok

Sziasztok!
Ada tápozásnál hogy alkulnak a heti vízcserék? Mehet az 50% vagy kevesebb?
Előre is köszi!
 

Mindkettő más célt szolgál. Csak akkor használd bármelyiket, ha az alap tápozás mellett egy picit többet szeretnél kedveskedni a fényt vagy árnyékot kedvelő növényeidnek.

A boltban K és Step 2 megy minden akváriumba. Alkalmanként ECA.
 
Mindkettő más célt szolgál. Csak akkor használd bármelyiket, ha az alap tápozás mellett egy picit többet szeretnél kedveskedni a fényt vagy árnyékot kedvelő növényeidnek.

A boltban K és Step 2 megy minden akváriumba. Alkalmanként ECA.
Rendben köszi!

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
Ez teljesen oldott ezért nincs értelme.
A 2000-es évek előtt kaktuszok és pozsgások voltak ládaszámra az udvaron. Akkoriban a hozzájuk itt kapható folyékony táp is oldott volt, mégis a flakon oldalán lerakódások sorakoztak. Azóta fejlődött a gyártástechnológia és bejöttek új dolgok. Nekem mégis természetes, hogy használat előtt néhányszor megkeverem. :)
 
Sziasztok!
Brighty K-t és Step 2-t használok CO2-vel, Aquasky 601-el, 60 literben. Valahogy a Fissidens nem olyan zöld, mint másoknál, talán egy kicsit vékonyabbak is a levelei. Inkább sárgás irányba tolódik a színe és szeretném ha olyan üde zöld lenne, mint egy forrás mellett :D Más tünetet nem látok.
Lehet valami baj a tápozásommal? Gondoltunk foszfát hiányra, de aztán utánaolvastam és a leírás szerint a Step2 tartalmaz foszfátot.
 
Sziasztok!
Brighty K-t és Step 2-t használok CO2-vel, Aquasky 601-el, 60 literben. Valahogy a Fissidens nem olyan zöld, mint másoknál, talán egy kicsit vékonyabbak is a levelei. Inkább sárgás irányba tolódik a színe és szeretném ha olyan üde zöld lenne, mint egy forrás mellett :D Más tünetet nem látok.
Lehet valami baj a tápozásommal? Gondoltunk foszfát hiányra, de aztán utánaolvastam és a leírás szerint a Step2 tartalmaz foszfátot.

Adagolj vasat. ECA napi/kétnapi 5 csepp. Egy flakonban 500 csepp van kb. Így több mint 3 hónapig elég.
A lámpa miatt kell a kiegészítő táp bent is ezt látjuk 1-2 akváriumon.
 
Sziasztok!
Brighty K-t és Step 2-t használok CO2-vel, Aquasky 601-el, 60 literben. Valahogy a Fissidens nem olyan zöld, mint másoknál, talán egy kicsit vékonyabbak is a levelei. Inkább sárgás irányba tolódik a színe és szeretném ha olyan üde zöld lenne, mint egy forrás mellett :D Más tünetet nem látok.
Lehet valami baj a tápozásommal? Gondoltunk foszfát hiányra, de aztán utánaolvastam és a leírás szerint a Step2 tartalmaz foszfátot.
Szia!
Én is mind a két tápot használom co2-vel és nekem is Aquasky 601-es van de én használom még ezt is:http://www.greenaqua.hu/hu/ada-green-brighty-special-lights-novenytap-250ml.html
plusz még ECA-t is. Kb. 1,5 hónapja használom a tápokat és szépen fejlődik minden. Egy pár kép az akváról ami már 1,5 éves!
9buus4ouv4uk7elz0mft.jpg

e818us5o3s1qacrm9ftc.jpg

aeka0kw0eq3i9xptevho.jpg
 
Adagolj vasat. ECA napi/kétnapi 5 csepp. Egy flakonban 500 csepp van kb. Így több mint 3 hónapig elég.
A lámpa miatt kell a kiegészítő táp bent is ezt látjuk 1-2 akváriumon.
ECA-t javasolsz inkább vagy az új szériás Iron-t a régi Brighty K és Step 2 mellé?
 
Csak parvula minivel beültetett, br. 90 literes akvában - ami lassan 4hónapos - amazónia talaj+tropica táptalaj esetén, Brighty Step/K -ra váltás esetén, ennek a növénynek lehet bármi más tápigénye? (ECA, Special, stb)
Köszi
 
Back
Oldal tetejére