• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA növénytápok

Viktor köszi a sok ssegutseget! Adok vasat aztan rendelek ecat aztan kiderül... a megmondom a staumnak szedje össze magàt mert a 0.5 vas nem kell neki az áda szerint ugyhogy feljtse el èa kezdjen nőni! Bocs nem offfolni akarok megint savanyúan nèzem az akit mert ez se működik rendesen... ez is kevès neki ... nagyon tele tököm.. csak azert irtam le higy ne offnak vagy sèrtèsnek vegyètekk!
 
Azt tapasztaltam en is.. de most 0 rol beszelünk 0.2 vel szèp eredmènyeim voktak amugy

Lehet neked picit több vas kell.
De a tápváltásnál érdemes várni egy 2-3 hetet, hogy a növények alkalmazkodjanak.
Addig az érzékenyebb növények akár levelet is válthatnak.

Ebbe pl nem ment vas Stau és a többi is szép volt:
https://www.flickr.com/photos/viktorlantos/12799206145/in/album-72157640526362344/

Ebbe sem adagoltunk: - itt pedig a fény is sokkal több volt. Jobban volt pörgetve az akvárium. A blyxa vörösebb lett volna extra vassal.
https://www.flickr.com/photos/viktorlantos/17979897490/in/album-72157631863627600/

Zöld növényeknél eddig sosem kellett vasat adni külön. Nem tapasztatluk a kifehéredést.
Akkor adunk csak ha ilyet akarunk elérni:
https://www.flickr.com/photos/viktorlantos/11259561185/in/datetaken/
 
Mindegy töröld a hszeket legyszi ne offfoljak... majd ha lemegy a 3 honap mire elfogynak a tàpok veszek ecat is es akkor mondok vèlemènyt...köszi a segitséget
 
Mindegy töröld a hszeket legyszi ne offfoljak... majd ha lemegy a 3 honap mire elfogynak a tàpok veszek ecat is es akkor mondok vèlemènyt...köszi a segitséget

Nem volt benne olyan ami miatt törölni kellene. Ezért is próbáltam választ adni a kérdésre.
Kíváncsi vagyok mi lesz a tapasztalatod az első 4-6 hét után.
 
Megjött az eca is vègre kèrdès az adagolàs 3 naponta 1 csepp vagy 20 literenent egy csepp? E mellè kell mèga green gain vagy sem ?
 
Megjött az eca is vègre kèrdès az adagolàs 3 naponta 1 csepp vagy 20 literenent egy csepp? E mellè kell mèga green gain vagy sem ?
Heti 3x 20 literenként 1 csepp :)
Green Gain ADA ajánlás szerint metszéseknél és ültetésnél kell. Különben nagyon hamar elfogyna 3csepp/10liter adagolással.
 
Az hogy milyen hamar fogy el az nem szempont... annyi kell amennyi... a füzet szerint. Eca.. napi 1 csepp 20 literenkent... az 3_4 csepp naponta... igy is elèg marha sokáig mert elvileg 24 csepp 1 ml 50 ml van a flakonban... a kèrdès az ki hogy hasznalja.. mik a tapasztalatok... milyen vas szintet mèrtek step gyàri adagolàssal es pàr csepp eca val.. napi cseppel nagyon szépek a gazok sápatság teljesen megszünt.. de vas szint tovàbbra is alacsony alig mèrhető... teszt is lehet hibáEca green gaint lehet vbesze majd mert legutolsó nyìràs utàn nehezen indul.meg... lehet mèg szolja az uj tàpot... de nem bizom a veletlenre onkabb veszek... Köszi!
 
Ada tàpokról. Lassan 2 honapja megy... eleinte nehezen àllt àt pàr növèny van ami most is mêg szenved picit... step 2 br k es lights ment először... de a nagy vàltozàst az eca hozta... de nyíràs utàn nem indult meg a gyep ugyhogy kellett a green gain is.. igy most minden megvan ès szèpen alakul... igaz lejjebb kellett vegyek minden tàpbol kicsit mert tul adagolàs tünetek voltak.. igy q gyàri ajanlàs 80% val megy most.. ada pumpàk se pontosak.. .mind a 3 màst nyom
 
A mai nappal én is kipróbálom. Egy hónapos az akvárium, GA táppal indultam, de nem volt zökkenőmentes a dolog, úgyhogy még az elején váltok. Pénteken megjött a step 1 és br k. Ma karbantartás + vízcsere és reménykedés :)
 
Miben reménykedsz?
Így lesz egy kiegyensúlyozott tápozásod!Ami nem olcsó egy nagyobb akváriumban!De meg éri váltani!

182 literes az akvárium. Eddig a GA és TF tápot használtam, de kompromisszumokkal. ADA-t egyedül a magas ára miatt nem választottam eddig, de most kipróbálom. Szeretnék egy olyan "tiszta" akváriumot, mint amilyenek a boltban vannak.

Végül is havi kb. 9000 Ft-ra jön ki a költsége, ha 500 ml kiszerelést veszek. GA Tápok (mic+mac+carbo) ennek kb. a fele 4500 körül van wellnes csomagban.
 
@viktorlantos, van már infód, mikor érkezik a következő generáció?... és ha már itt tartunk, elgondolkodtatok már egy nem EI szemléletű GA tápcsalád megalkotásán? Biztos vagyok benne, hogy jópáran örülnének neki. :)
 
Szeretnék egy olyan "tiszta" akváriumot, mint amilyenek a boltban vannak.

Szerintem bármilyen tápot választanál attól nem lesz tisztább. A boltban GA és ADA is megy és "tisztaságban" nincs különbség köztük.
Tiszta a rendesen karbantartott szűrőtől, akváriumtól, purigentől és a lágy víztől lesz. Utóbbi a vízkő miatt ami tök idegesítő ha csapvizet használsz.

ADA tápokkal is lesz algás akvárium, ahogy GA-val is lesz teljesen algamentes.
Egyensúlyt kell megtalálni, algaevőkkel, CO2-vel, fénnyel, karbantartásokkal.

Mondok egy példát. A növénytárolónk általában patent tiszta. De egy CO2 elapadás vagy szűrő koszolódás miatt 2 napon belül bezöldül az üveg és jön a többi probléma.Itt GA tápok mennek. A nagy növényvándorlás és növénymassza miatt szerintem kevés lenne az ADA.

Próbáld ki a tápot, de adj neki 3 hónapot és utána vond le a következtetéseket.
Nézd meg @Luigi13 -ék akváriumait, ők valószínűleg napi szinten tudnak beavatkozni, ha bármi történik, de a gondoskodás miatt a tömény tápok is tökéletesen működnek. Az akváriumaik gyönyörűek.
 
Sziasztok!
Szeretném kipróbálni az ada tápokat amik meg is jöttek. Mi a tendő mielött használni kezdem?

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére