• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA növénytápok

Segìtsèg az àt àllàsnàl... egyèrtelműen vizcsere utàn kezdem az Adat kèrdès kell e többet adni elsőre...? Azt màr olvastam hogy cserèk utàn nem kell visszatàpozni stb csak a szokàsos napi adagot... vavyis csere utàn kezdjem az adat ès ènnyi? Ill adagolàs 20 literenkent ban megadva de az enyem 72 literes akkor adhatok 4x1 ml hogy egyszerübb legyen ? Nem akarom tul adagolni sem de ez nem nagy eltèrès
..
 
Segìtsèg az àt àllàsnàl... egyèrtelműen vizcsere utàn kezdem az Adat kèrdès kell e többet adni elsőre...? Azt màr olvastam hogy cserèk utàn nem kell visszatàpozni stb csak a szokàsos napi adagot... vavyis csere utàn kezdjem az adat ès ènnyi? Ill adagolàs 20 literenkent ban megadva de az enyem 72 literes akkor adhatok 4x1 ml hogy egyszerübb legyen ? Nem akarom tul adagolni sem de ez nem nagy eltèrès
..
Nem erős táp, mehet a 4 ml. De, ha utolsóra félig nyomod le a pumpát, akkor közel jársz a tökéleteshez.
 
Töbször végigolvasva a a topikot azt szűrtem !e hogy sokan nem használnak lights ot... mert ugye a az ada min nit foszfát szintekkel dolgozik Ezt irta Viktor is... ugy döntöttem beteszem a csomagba ugy ahogy az eca t is de nem biztos hogy használom majd csak ha kell akkor adagolom... de iy kéznél van ha kell... egy mâsik nagyon fontos ? Valaki mért már vas szintet ada tápozás mellett az hogyan alakul vele... ? Ezzel tapasztalat ?
 
Vasat nem mertem soha, de Lights mellett sokkal szebb volt minden moham. A riccardian 2 nap alatt latni a változást.
 
Vasat nem mertem soha, de Lights mellett sokkal szebb volt minden moham. A riccardian 2 nap alatt latni a változást.
Köszi ha minden jól megy szombati vizcsere után már Ada csepeg bele :) nagyon kiváncsi vagyok bevallom... persze nem csak ezen múlik de már minden ki van hegyezve csak táp kellwne hozzá de végte ez is jó lesz
 
Sziasztok!
Már az ADA füzetekben is többféle nézőponttal találkozom :D Most akkor tápozunk az első héten vagy nem? Táptalaj és talaj is ADA.
 
Sziasztok!
Már az ADA füzetekben is többféle nézőponttal találkozom :D Most akkor tápozunk az első héten vagy nem? Táptalaj és talaj is ADA.

Zselés növények japánban csak az utóbbi időben jelentek meg.
Elsősorban ezért kell azonnal tápozni.
 
Ada step 2 vel picit tul adagolva 0 vas szintet mértem ! Nem vokt meglepi mert látszik a növényejen hogy komoly vas hiányban szenvednek...
 
Miert? Sehogy nem normalis a 0 vas sszin nem 0.2 0.1 hanem egy nagy nulla... az hogy elötte mivel hogy tàpoztam az más rendszer... ada golok step 2 őt kicsit többet mint a gyàri adag nem 0 vasra szàmítok... mit adjak vasat adahoz? Azèrt tértem erre hogy ne kelljen kutyulni...
 
Miert? Sehogy nem normalis a 0 vas sszin nem 0.2 0.1 hanem egy nagy nulla... az hogy elötte mivel hogy tàpoztam az más rendszer... ada golok step 2 őt kicsit többet mint a gyàri adag nem 0 vasra szàmítok... mit adjak vasat adahoz? Azèrt tértem erre hogy ne kelljen kutyulni...

Tök egyszerű miért.

Ha előtte adagoltál vasat extrába és tápot váltasz, de nem adagolsz, akkor lesz változás.
A korai ültetést azért kérdeztem, hogy kizárjuk az átalakulási mizériát.

Jobb lenne ha feltöltenél néhány fotót pontosan miről van szó.

Viszont ha előtte vasat is adagoltál és ugyanazt szeretnéd látni akkor kiegészítő vas kell itt is. Hogy ez most ADA (ECA) vagy más az mind1.

A boltban ad-hoc jelleggel kap 1-2 akvárium vasat. Semmi rendszeresség, semmi mérés.
A növények szépek. Ha vörös is van az akváriumban és nem elég a vörös szín akkor adunk a tápozás mellé vasat.

Gyepnél, zöld növénynél még nem láttunk kifehéredést.

Több napos tápkimaradásnál az érzékenyebb növények fakulhatnak.
 
Eddig nem adtam plusz vasat ami volt a tàpban ... 0.1.2 vas volt mindig... de ezek szerint az ada ban mèg kvesebb vas van nem fogom leplezni a mennyire csalódott vagyok! Többet vàrtam... az eca elvileg piros növenyekhez van nem ? Vagyis ha extra vas szintet akarunk ? De siman hoznia kellene a step2 is egy o.2 szerintem... vagyis elvàrhato lenne
 
Eddig nem adtam plusz vasat ami volt a tàpban ... 0.1.2 vas volt mindig... de ezek szerint az ada ban mèg kvesebb vas van nem fogom leplezni a mennyire csalódott vagyok! Többet vàrtam... az eca elvileg piros növenyekhez van nem ? Vagyis ha extra vas szintet akarunk ? De siman hoznia kellene a step2 is egy o.2 szerintem... vagyis elvàrhato lenne

Az ECA a kiegészítő vas. Ha extrém vöröset akarsz.

A tápanyagszinteket szerintem felejtsd el. Rossz beidegződés. Az ADA más rendszerben dolgozik mint a legtöbb tápos cég. A saját kutyulásokról nem beszélve.
Nulla foszfát, nulla vagy minimális nitrát az ő általuk megálmodott környezethez. Sok fény, CO2, lágy víz és megfelelő hőmérséklet.

Alap probléma, hogy fogunk egy kereskedelmi tápot és bizonyos tápanyagszinthez akarjuk igazítani. A gyártó kitalált egy adagolási módszert. Nem írja sehol, hogy ezzel x mennyiségű vasad lesz a vízben.

Azt mondja, hogy ha sok a vörös növényed és még élénkebb színt akarsz akkor adagolj ECA-t.

Pl egy magasabb nitrátos tápnál sosem lesznek olyan vörösek mint egy ADA tápnál. Pedig azokban általában több vas is van.
A vörös szín nem csak és kizárólag vas táp adagolásról szól.

ada-tap.jpg
 
Utoljára módosított:
Anélkül, hogy tudjuk eddig mennyi vasat vittél be és mekkora a növénymassza, milyen fényt használsz picit kevés az infó.

Ezért kérdeztem a tápról és az akváriumod fotójáról.
 
Annyit még saját tapasztalatból, hogy a vasat is túl lehet lőni. Ha a növények nem szipkázzák el, akkor gyönyörű ecset lesz mindenhol.
 
Back
Oldal tetejére