• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA növénytápok

Helo
Van GA-s és ADA-s tápom is plusz EasyLifo-os vas meg foszfát. Szóval most indítottam az akváriumot mit ajánlanotok mivel kezdjek és mikor?

Látom tápból ki vagy tömve :)

Startnak GA és ADA is mehet. Gondolom CO2 és fény van.
Szóval kezdheted bármelyikkel. Egyszerre vagy felváltva viszont ne :)

Használd el az egyiket utána jöhet a másik.

Ebben az esetben pl ADA-val indítanám. És amikor elfogy, vagy a növények elkezdenek rákapcsolni akkor mehet a GA.

Foszfát vasat ne. Csak akkor ha tényleg szükség van rá. ADA mellé foszfátot az elején ne. Vasat se az első 1 hónapban. Később növénytől függ. Ha sápadtak a levelek mehet a vas (ada és ga mellé is). vagy ha sok a vörös növényed.
 
Látom tápból ki vagy tömve
Startnak GA és ADA is mehet. Gondolom CO2 és fény van.
Szóval kezdheted bármelyikkel. Egyszerre vagy felváltva viszont ne
Használd el az egyiket utána jöhet a másik.
Ebben az esetben pl ADA-val indítanám. És amikor elfogy, vagy a növények elkezdenek rákapcsolni akkor mehet a GA.
Foszfát vasat ne. Csak akkor ha tényleg szükség van rá. ADA mellé foszfátot az elején ne. Vasat se az első 1 hónapban. Később növénytől függ. Ha sápadtak a levelek mehet a vas (ada és ga mellé is). vagy ha sok a vörös növényed.

Köszönöm a kimerítő választ.(y)
 
Srácok szeretném kérni a segítségeteket. Egy ada tápozás hogyan néz ki? pl akvárium indításnál kell a step1 mit kell még mellé adagolni? van aki most is használja?
 
Sziasztok!
Szombaton indult az akim de a szűrő az már beállt akkor is naponta kell adagolni a green bactert?
Előre is köszi!
 
Sziasztok!
Szombaton indult az akim de a szűrő az már beállt akkor is naponta kell adagolni a green bactert?
Előre is köszi!
Nem árt, de jobban jártál volna, ha inkább a talajba tettél volna valamilyen por alapú baktérium indítót. ADA Bacter 100 vagy összetört Bacter Ball
 
ADA tápozás mellett esetleg használja valaki a Green Brighty Special termékek közül valamelyiket, vagy foszfátot adagoltok?

Én toltam a Special Lights-ot mellé, sokkal szebb volt minden főleg a mohák. Az alap tápokban elég kevés a nitrát és a foszfát is közel nulla ez a mohákon nagyon látszik. a Lights nem egy sima foszfát elég sok más anyag is van benne.
 
Én toltam a Special Lights-ot mellé, sokkal szebb volt minden főleg a mohák. Az alap tápokban elég kevés a nitrát és a foszfát is közel nulla ez a mohákon nagyon látszik. a Lights nem egy sima foszfát elég sok más anyag is van benne.
ADA tápokat használva, hogyan alakul az EI-nél szokásos vízcsere? Kell-e ugyanúgy, káros, szükségtelen?
 
ADA tápokat használva, hogyan alakul az EI-nél szokásos vízcsere? Kell-e ugyanúgy, káros, szükségtelen?

Heti vízcsere itt is van. Kb 30%
Ez szerintem minden sok fénnyel működő akvárium alapja. Tápozástól függetlenül.
Csak akkor tudsz eltekintetni tőle, ha leveszed a fényt.
 
Sziasztok,
lassan 1 hete ada tápozás megy az akváriumba(step2+brighty k), viszont most már nem én szeretném nyomkodni, hanem a tápadagolót beálltanám.
A GA-s tápok teteje nagyjából passzol az ADA üvegek tetejére ezért úgy döntöttem, hogy benne hagyom a gyári üvegbe és arra rakom a GA-s tetőt. Ezt ugye 2 helyen kifúrtam, egyiket szívja a tápot a másikon pedig a levegőt. Na most itt a kérdés. Mennyire baj az ha jut be levegő az üvegbe? Mármint azt értem, hogy mindenképp kell bele különben összeroppan az üveg, de emiatt nem fognak kiülni alkotórészek? :) köszönöm
 
Sziasztok,
lassan 1 hete ada tápozás megy az akváriumba(step2+brighty k), viszont most már nem én szeretném nyomkodni, hanem a tápadagolót beálltanám.
A GA-s tápok teteje nagyjából passzol az ADA üvegek tetejére ezért úgy döntöttem, hogy benne hagyom a gyári üvegbe és arra rakom a GA-s tetőt. Ezt ugye 2 helyen kifúrtam, egyiket szívja a tápot a másikon pedig a levegőt. Na most itt a kérdés. Mennyire baj az ha jut be levegő az üvegbe? Mármint azt értem, hogy mindenképp kell bele különben összeroppan az üveg, de emiatt nem fognak kiülni alkotórészek? :) köszönöm
Sztem azok nem olyan kiülősek. Sok oldattal foglalkozom, s nem jellemző
 
Sziasztok,
lassan 1 hete ada tápozás megy az akváriumba(step2+brighty k), viszont most már nem én szeretném nyomkodni, hanem a tápadagolót beálltanám.
A GA-s tápok teteje nagyjából passzol az ADA üvegek tetejére ezért úgy döntöttem, hogy benne hagyom a gyári üvegbe és arra rakom a GA-s tetőt. Ezt ugye 2 helyen kifúrtam, egyiket szívja a tápot a másikon pedig a levegőt. Na most itt a kérdés. Mennyire baj az ha jut be levegő az üvegbe? Mármint azt értem, hogy mindenképp kell bele különben összeroppan az üveg, de emiatt nem fognak kiülni alkotórészek? :) köszönöm

A kérdés teljesen jogos. Az oxigén semmilyen komplexnek nem tesz jót, de nem gondolom, hogy ártana neki. Ha tápadagolót használnék, akkor valószínűleg egyszerre csak 1-1 havi adagot tennék a tartályba, a többit elzártan tárolnám. Nem is a kémiai változás miatt, inkább a belejutó por, pára (vagy éppen távozó pára), stb. miatt. De egy tiszta lakásban ezek minimálisan befolyásolják csak a táp minőségét/összetételét, biztos vagyok benne :)
 
Sziasztok!
Van itthon ada bacter ball szeretnék rakni a szűrőbe. Lehet hogy hülye kérdés viszont ha a bacter ball benne van a szűrőbe, kell a vízcserekor is folyékony bacit adni?
 
Sziasztok!
Van itthon ada bacter ball szeretnék rakni a szűrőbe. Lehet hogy hülye kérdés viszont ha a bacter ball benne van a szűrőbe, kell a vízcserekor is folyékony bacit adni?
Én a talajba raktam. Állítólag nagyon lassan oldódik. Lehet rosszul emlékszem, tán @Etele posztolt erről, h szűrőbe rakta?
 
Én raktam szűrőbe meg talajba is dugdostam, kicsit többet mint a gyári ajánlás. :)
És tényleg baromi lassan oldódik fel, szóval látható helyre ne rakd mert csúnya. :D

És igen, én indításkor adtam folyékony baktériumkultúrát a vízhez is, biztos ami biztos alapon. Nem is volt egy szem barna algám se!
 
Én raktam szűrőbe meg talajba is dugdostam, kicsit többet mint a gyári ajánlás. :)
És tényleg baromi lassan oldódik fel, szóval látható helyre ne rakd mert csúnya. :D

És igen, én indításkor adtam folyékony baktériumkultúrát a vízhez is, biztos ami biztos alapon. Nem is volt egy szem barna algám se!

Jól emlékeztem. Érdemes naplót olvasni.
 
Back
Oldal tetejére