• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Malaya

Kösz a választ.
De ha mondjuk az a helyzet, hogy egy meglévő akváriumot (beállt szűrővel, halakkal, garnikkal) szeretnék átalakítani, és a talajt szeretném lecserélni malayara, akkor is 2-3 hét? o_O
 
1-2 napot a biztonság kedvéért várj, ha tudod hova rakni az élőlényeket, ha nem akkor mehet bele, de óvatosan. Ammónia bumm nem lesz, az az Amazonia jellemzője.
 
Rendben, kösz. Max. vödörbe tudom tenni az élővilágot. Meg a szűrőt is járatni kellene... Na mindegy , ez még nem most lesz, még tervezési fázisban vagyok.
Annyi minden jár még a fejemben. De ez a része a legmacerásabb, hogy a jelenlegi akvárium csak a mozgásterem, meg egy pár vödör :rolleyes:
Remélem mondjuk 1 nap még belefér a halacskák, garnélák részéről.
 
Hétvégén indítottam ezzel a talajjal és egy bejáratott szűrővel az akváriumot plusz Ada bacterball még a talaj alá és a szűrőbe.
A kérdésem az lenne,hogy ebben az esetben is szükséges a napi vizcsere?
 
Hétvégén indítottam ezzel a talajjal és egy bejáratott szűrővel az akváriumot plusz Ada bacterball még a talaj alá és a szűrőbe.
A kérdésem az lenne,hogy ebben az esetben is szükséges a napi vizcsere?
igen, de ilyen technikával és gyakorlottsággal mehet 2 naponta is!!(y)
Majd a köv. héten 3 majd hetente.
Azért javaslom ezt a rugalmasságot, mert TE már belőttél mindent az előbbi akváriumodnál, áramlást, co2 mennyiséget, fényt stb., szóval neked ezekkel már nem kell foglalkoznod, de a sűrű vízcserét ne hanyagold el.;)
 
Kioldódó tápanyag miatt nem kell. De a sűrű vízcsere segít az egyéb bomlástermékek eltávolításában és sok növény nagyon szereti a friss vizet az indulóó időszakban. Pl HC.
 
Ammónia bumm nem lesz, az az Amazonia jellemzője.
Ezt lécci bővebben! Én pont azért vettem, mert állítólag ettől nincs jobb, aztán semmi nem változott (beállt szűrő folyamatosan, fény nem lett több, stb.) most mégis barna algával killódok mióta lecseréltem a manadot amazoniára (+alatta a basist tropicára)... o_O
 
igen, de ilyen technikával és gyakorlottsággal mehet 2 naponta is!!(y)
Majd a köv. héten 3 majd hetente.
Azért javaslom ezt a rugalmasságot, mert TE már belőttél mindent az előbbi akváriumodnál, áramlást, co2 mennyiséget, fényt stb., szóval neked ezekkel már nem kell foglalkoznod, de a sűrű vízcserét ne hanyagold el.;)
Köszi a segítséget!Egyedül a világítás időtartamának és magasságában változtattam.(5h magasabbról)
 
Ezt lécci bővebben! Én pont azért vettem, mert állítólag ettől nincs jobb, aztán semmi nem változott (beállt szűrő folyamatosan, fény nem lett több, stb.) most mégis barna algával killódok mióta lecseréltem a manadot amazoniára (+alatta a basist tropicára)... o_O
Ha jól tudom első pár hétben a kioldodó táp és egyébb anyagok kioldodása miatt ajánlatos a sürű vizcsere.
A felöl ne aggódj az egyik legjobbat vetted !:)De ha már rég túl vagy az említett pár héten akkor nem biztos,hogy a talaj minöségében keresendő a probléma.:)
 
Nem vagyok túl heteken mostanában csináltam jó 1 hete, de ugye a külső szűrőm (ami szerintem több, mint elég hozzá) már hossszú hónapok óta üzemel (zéró alga), visszakerült az akváriumvíz, igazából csak teljes talajcserém volt. Most már inkább 2 naponta cserélek vizet, mert az algának nem akarok teret adni, de mint korábban említettem a fényem sem változott semmit. Se kevesebb, se több nem lett... :unsure:
 
Azt hiszem ebben a fórum szálban én leszek az utolsó aki Malaya-t vett. Az utolsó 6 db 9 kg-os kiszerelésből 5-öt megrendeltem ma! Nagy várakozásom van fel, mert a színe miatt, jobbnak gondolom a hardscape-hez, illetve a leendő lakók, Diszkoszok, talán az alacsony ph értéke miatt, jobban alkalmazkodnak majd. Növényekben nem szeretném túl tolni, ebben az 540l-es (150x60x60) akiban microsoriumok, Anubiasok, bucephandrák és karácsonymohát tervezek, semmi többet. Amint meglesz a tapasztalat, bár kifutó széria majd leírom. Amúgy érdeklődnék felfelé, hogy többet nem is gyártja az ADA sem a Malayat sem az Africana-t?
 
Azt hiszem ebben a fórum szálban én leszek az utolsó aki Malaya-t vett. Az utolsó 6 db 9 kg-os kiszerelésből 5-öt megrendeltem ma! Nagy várakozásom van fel, mert a színe miatt, jobbnak gondolom a hardscape-hez, illetve a leendő lakók, Diszkoszok, talán az alacsony ph értéke miatt, jobban alkalmazkodnak majd. Növényekben nem szeretném túl tolni, ebben az 540l-es (150x60x60) akiban microsoriumok, Anubiasok, bucephandrák és karácsonymohát tervezek, semmi többet. Amint meglesz a tapasztalat, bár kifutó széria majd leírom. Amúgy érdeklődnék felfelé, hogy többet nem is gyártja az ADA sem a Malayat sem az Africana-t?
Szio.
Ezek már kifutott termékek.Ebből már nem igen találsz európában.
 
Back
Oldal tetejére