• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Fuji - lávakő

Ecetsav bázisú sima sziloplaszt is megfelelő lehet?
Én végül sima ragasztópisztollyal ragasztottam a köveket össze. Mivel elég üreges a felszíne a köveknek, jól egymáshoz tudnak így tapadni. Olcsóbb és egyszerűbb megoldás. Élőlényekre nincs káros hatással, növények szépen növekednek, alga csak a szokásos.
 
Én végül sima ragasztópisztollyal ragasztottam a köveket össze. Mivel elég üreges a felszíne a köveknek, jól egymáshoz tudnak így tapadni. Olcsóbb és egyszerűbb megoldás. Élőlényekre nincs káros hatással, növények szépen növekednek, alga csak a szokásos.

Én azzal csináltam előzőleg, és most is, nem volt gond eddig.
Köszi a válaszokat! :)
 
Hogyan érdemes törni a lávakövet, hogy nagyjából a kívánt formát kapjam, de ne legyenek rajta látszó sérülések, nyomok?
 
Sziasztok! Iwagumi stílushoz mennyire passzol a lávakő? Nemsok ilyen megoldást láttam eddig. Személyes tapasztalatok, fotók valakinek? :)
 
Vannak sokkal részlet gazdagabb kövek ez biztos. Valami olyat keresek ami nem keményíti a vizet és elérhető árban van egyszerű halandóknak is :) Valószínű a lávakő lesz a nyertes, még ha nem is hozható létre belőle klasszikus iwagumi.
Ti milyen módszerrel "aprítanátok" fel ezt a fajta követ?
Köszi az eddigi válaszokat! :)
 
Vannak sokkal részlet gazdagabb kövek ez biztos. Valami olyat keresek ami nem keményíti a vizet és elérhető árban van egyszerű halandóknak is :) Valószínű a lávakő lesz a nyertes, még ha nem is hozható létre belőle klasszikus iwagumi.
Ti milyen módszerrel "aprítanátok" fel ezt a fajta követ?
Köszi az eddigi válaszokat! :)
Nálam véső, nagy kalapács oldotta meg a "problémát". Plusz rátettem egy síndarabra a követ úgy ütöttem.;)
Lehet béna voltam, de nem mindig ott tört el ahol szerettem volna. Szilánkok is repkedtek ám. (védőszemüveg javasolt):)
 
Sziasztok! Iwagumi stílushoz mennyire passzol a lávakő? Nemsok ilyen megoldást láttam eddig. Személyes tapasztalatok, fotók valakinek? :)
Iwagumi Contest 2015
19185564553_83e40365b9_c.jpgIwagumi Contest 2015 by Viktor Lantos, on Flickr
19780273746_ba6fb6a762_c.jpgIwagumi Contest 2015 by Viktor Lantos, on Flickr
19618451818_9e3e28b676_c.jpgIwagumi Contest 2015 by Viktor Lantos, on Flickr
19780275246_daa756f64a_c.jpgIwagumi Contest 2015 by Viktor Lantos, on Flickr

ami pedig nagyon hasznos:
IWAGUMI hat felvonásban

Iwagumit lehet lávakőből is építeni, viszont a homogenitása miatt leginkább a kopár hegycsúcsok és az original scapekhez alkalmas

Törni nem túl könnyű, össze vissza tud törni, vésővel talán lehet irányítani de ez sem sikerül max 20 %ban.

CopyGumiBlackSand06.jpg
 
Iwagumi Contest 2015
View attachment 3843Iwagumi Contest 2015 by Viktor Lantos, on Flickr
View attachment 3844Iwagumi Contest 2015 by Viktor Lantos, on Flickr
View attachment 3845Iwagumi Contest 2015 by Viktor Lantos, on Flickr
View attachment 3846Iwagumi Contest 2015 by Viktor Lantos, on Flickr

ami pedig nagyon hasznos:
IWAGUMI hat felvonásban

Iwagumit lehet lávakőből is építeni, viszont a homogenitása miatt leginkább a kopár hegycsúcsok és az original scapekhez alkalmas

Törni nem túl könnyű, össze vissza tud törni, vésővel talán lehet irányítani de ez sem sikerül max 20 %ban.

View attachment 3847

Köszönöm! A fotóid megerősítették, hogy lehet ebből a kőből is szép dolgokat létrehozni. :)
 
Nálam véső, nagy kalapács oldotta meg a "problémát". Plusz rátettem egy síndarabra a követ úgy ütöttem.;)
Lehet béna voltam, de nem mindig ott tört el ahol szerettem volna. Szilánkok is repkedtek ám. (védőszemüveg javasolt):)

Nem is feltétlen az a cél, hogy ott törjön ahol szeretném :D még ha hülyén is hangzik :p Csak törjön!! Mivel kisebb darabok egyáltalán nincsenek, így kénytelen leszek a nagyobbakból aprítani és abból válogatni. Lehet kicsi volt a kalapács amivel próbálkoztam. (n) :D
 
Back
Oldal tetejére