• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Cube Garden Mini M V1 - Memorable Night

viktorlantos

Alapító
Admin
Mivel az első formája ennek az akinak már nem él, gondoltam bedobom ide is milyen volt a befejezett állapot. Úgyis kicsit elhanyagoltnak érzem ezt a befejezett akváriumok rovatot. ;) Aki a naplóra is kiváncsi itt elérhető: viewtopic.php?f=11&t=132&hilit=memorable+night

Ezek a fotók készültek az AGA múlt évi versenyére is és az angol PFK magazinban is ezek közül jelent meg 1-2 ha jól rémlik. Itt még egyben volt a moha stb., bár már kicsit túl volt nőve minden. A dolog érdekessége, hogy ezután kezdtem el jobban figyelni, hogy tiszta legyen a víz (NA Carbon, Seachem Purigen) és sokkal jobb fotók születtek, csak már az aki nem volt ennyire egyben. Szépen lassan tönkrement a moha és a Microsorum is túlságosan átvette az uralmat az aki felett.

A HC sosem lett gyep talán a túl sok leárnyékolás miatt. És a sok mohának az lett a vége, hogy a halakat, garnélákat nagyon ritkán lehetett látni....

3879336698_78d89acc13.jpg

3843139691_ecd7a93ca6.jpg

3878545133_ed9dede8b0.jpg

3878536977_4dbe068f7d.jpg

3879334926_dc6c6d54d3.jpg

És amit említettem a tisztább fotók, tisztább víz... Ehez képest a fenti fotók... mint a megsárgult öreg képek.
Pedig ugyanaz a fényképező, ugyanaz a fehéregyensúly, ugyanaz az optika. Nálam ez a tiszta víz dolog alap lett pont ezek miatt a képek miatt. Fotózni ég és föld a kettőt és a végeredmény sem összehasonlítható.

4171602773_aef50624e6.jpg

4237609048_3b8438744c.jpg

4237607326_7e7617fceb.jpg

4136287298_9503ceae43.jpg

4172362214_a6236a616b.jpg

Mindenesetre egy jó tanuló akvárium volt és egy iszonyatos alga csatám volt vele több hónapon keresztül.
Az akváriumról készült fotóim a flickren: http://www.flickr.com/photos/viktorlant ... 209187244/
 
Szép az aki!
Van vagy volt olyan akiról tudomásod ami algamentesen indult és működött a végéig?
Vagy ez egy örök harc?Mindíg megjelenik egyszer minden akiban?

Üdv Jani.
 
Jani 614 said:
Szép az aki!
Van vagy volt olyan akiról tudomásod ami algamentesen indult és működött a végéig?
Vagy ez egy örök harc?Mindíg megjelenik egyszer minden akiban?

Üdv Jani.

Alga mindig van. Van amikor egyszerű felülkerekedni rajta, van amikor nem.
Én is inkább ezzel a kis akival küzdök. 27Watt Powercompact refivel 20 literre. És az egész akvárium lehet 20 cm magas.
 
Jani 614 said:
Szép az aki!
Van vagy volt olyan akiról tudomásod ami algamentesen indult és működött a végéig?
Vagy ez egy örök harc?Mindíg megjelenik egyszer minden akiban?

Üdv Jani.

A nagy Ő ilyen volt ;)
 
Nagyon tetszetős és számomra is meghatárózó aki volt!! ;)
Egyszer volt szerencsém élőben is látni, ott elhatároztam hogy nekem is kell egy kissebb aki!! ;)
 
A " megsárgult öreg képek" nagyságrendekkel természetesebbek,de persze a lényeg,h SZERINTEM! :D :D :D :D :D :D
A tiszta vizes túl steril.
 
trewa said:
A " megsárgult öreg képek" nagyságrendekkel természetesebbek,de persze a lényeg,h SZERINTEM! :D :D :D :D :D :D
A tiszta vizes túl steril.

Csak egyszer kell megnézni egy ilyen "tiszta" akit testközelből. Lehet neked is megváltozna a véleményed. ;) :thumbup:
 
Én láttam tiszta akit és nagyon kemény :)
Amúgy tetszik, hogy beraktál before-after képeket, nagyon jól látszik az eltérés... :clap:
 
ha hiszed ha nem 30 év alatt láttam pár tiszta akváriumot és láttam "beállt" , öreg vizűt is és nem változott a véleményem. :D :D :D :D :D :D :D akkor is most is azt mondom,h az túl steril,nekem nem tetszik.de ez a jó ebben a hobbiban,h nem kell senkire hallgatni,mindenki olyat csinál ami neki tetszik! szerintem! :D :D :D :D :D :D
 
Ez az aki nekem is meghatározó volt. Ugyanis énis követtem élőben a berendezését:) Nagyon jó volt. Lehetne még ilyen élő berendezős dolgot csinálni.
: Nekem sokkal jobban tetszik a tiszta vizű aki. Sokáig "beállt" , öreg vizű akijaink voltak. Lehet hogy természetesebb de nekem akkoris szebb a tiszta. ( 1 darab smile :D )
 
Back
Oldal tetejére