• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Cube Garden Mini M - az újrakezdés

inadsz said:
Nagyon szép. Vik kellett valamit írnod nehogy lecsússzon a naplód a 2. oldalra?

;) Az a baj az ilyen akváriumokkal, hogy minden nap azon kapom magam, hogy fotózom :angel:

inadsz said:
Nagyon szépek ezek a razbórák sajnos nálam elhullottak.

korábban voltak már nekem, akkor inkább az akiból estek ki. az utóbbi hetekben estére lefedem egy üveglappal az akit és most egyébként sme olyan erős az áramlás. bizakodom. :geek:
 
Közben ma ahogy feltöltöttem a kis akit csinaltam egy gyors minivideót a RO-ról.

ri0FJCPu9nA

Az első néhány másodpercben az alap hálózati nyomással megy. Utána bekapcsoltam a Diaphragma pumpát.
Kb percenkent nyomhat egy litert pumpával bár még sosem néztem, de az látszik hogy sokkal gyorsabban telik a kancsó. 2-3x gyorsabb így.
 
Vízcsere, rotala nyírás, gyep egyengetés ;)

4935119777_3144eef318_z.jpg


4935712734_9abf178928_z.jpg


4935714778_8f99f1665c_z.jpg


4935716086_7b8b941872_z.jpg


hihetetlen, de még mindig ADA NA Carbon a szűrés. Semmi más. Tökéletes vízminőség és víztisztaság.
5 hónapos az aki. :angel:
 
Nagyon szép, az algákkal is sikeresen megküzdöttél :thumbup: .Grat, nem hiába kerültél be az első 100-ba :idea:
 
kisszsu said:
Nagyon szép, az algákkal is sikeresen megküzdöttél :thumbup: .Grat, nem hiába kerültél be az első 100-ba :idea:

Az algákhoz csak idő kell. Utóbbihoz inkább sok sok szerencse. ;) De azért köszi.

Érdekes, hogy bal oldalon is volt egy kis folt ahol nem akart a HC megmaradni. Az utóbbi két hétben kezdi benőni azt a részt.
A jobb oldalon az UG nem terjeszkedik inkább csak elvan és felfele nő. Emiatt ott is van egy kis folt. Nyírom, de hátulról a HC lassan átszövi és hát gyanítom ő marad majd életben.

Iszonyat kis mennyiségben van már csak jelen az ecset, de sehol semmilyen alga nincs. A lassú növények között sem.
Úgyhogy lassan kiteszem az ALGAE FREE ZONE táblát. ;)
 
Nagyon frankón néz ki! Lassan kezdhetsz gondolkodni hogy a Blyxával mit csinálsz. Kezd rohamos ütemben nőni. :) :thumbup:
 
Vízcsere után kedvet kaptam este fotózkodni. ;)

Jelenleg GH6, KH4-et mértem az akiban Red Sea tesztekkel.

Tápozáson kicsit variáltam. Most napponta 2-2ml ADA Brighty K és ADA Brighty Step 2 megy és 0.8ml Easy Carbo. Két vízcsere között kap 2-3 csepp ECA-t.

Vízcsere után 4 csepp Green Bacter, 4 csepp Green Gain, 6-8 csepp Phyton Git és 4 csepp ECA. Ha nem felejtem el 4 naponta kb vízcsere van legalább 50% full RO még mindig nem keverem.

Difit legalább hetente másfél hetente tisztítanom kell különben felüti fejét az alga. Ezt kitapasztaltam. Nem lehet lustulni, amint nagyobb bubik jönnek intézkedni kell.

Szerencsére a növények jól érzik magukat, úgyhogy én is. :angel:
A sok sok sok garnéla ami kipotyogott a mamából teleportálás előtt időközben szépen kifejlődött. Lassan teleportálhatom őket is a nagyobb garnis csigás karantén akiba és megpróbálkozom valami igazi kihívással. ;)

4951734375_88bae79aba_b.jpg


4951731135_9430234a23_b.jpg


4951738011_ceeaf4d75d_b.jpg


és az egyik kedvencem:

4952323724_9596b5e512_b.jpg


érdekes, hogy pár fotón ilyen mega felbontásban és nagyításban látom csak hogy van még pár helyen ecset. szabad szemmel nem is látom. :shock:
 
viktorlantos said:
érdekes, hogy pár fotón ilyen mega felbontásban és nagyításban látom csak hogy van még pár helyen ecset. szabad szemmel nem is látom. :shock:

...és pár csiga... :D

Amúgy gratula, nagyon szép az aki, és a képek is :thumbup:
 
köszi :p

ez a kis csigusz valami növénnyel jött, nálam sosem volt korábban.
kiírtani nem nagyon tudom és talán nem tesznek olyan kárt a növényben, hogy hajtóvadászatot kellene indítanom. ;)

úgyhogy nano aki, nano halak, nano garnélák nano csiguszok. ;)
 
Fenomenális az akid, gratula! ;)
S hogy még az ADA tápokat is túladagolod, hűűűűű!
A moha kertész első fotója a te első képed! ;)
 
Nagyon "pöpec" az akid! A blyxa pedig fantasztikusan néz ki. Egyértelműen látszik hogy nagyon jól érzi magát -->ennek látványától gondolom Te is :D
 
N-emy said:
Nagyon "pöpec" az akid! A blyxa pedig fantasztikusan néz ki. Egyértelműen látszik hogy nagyon jól érzi magát -->ennek látványától gondolom Te is :D

Köszi ;) Ha a látvány nem lenne elég legurítottam egy jó kis Mojito koktélt. Jó kis hétvégi érzés. :angel: :thumbup:

Cecska said:
Fenomenális az akid, gratula! ;)
S hogy még az ADA tápokat is túladagolod, hűűűűű!
A moha kertész első fotója a te első képed! ;)

Köszi Tibi! A tápokat kénytelen vagyok túladagolni. Úgy éreztem a lágyítás és a Carbon szűrés mellé ez kell. Különben a blyxa elkezdi kényelmetlenül érezni magát, a rotala is lassabb és a HC sem úgy fejlődik ahogy kellene.
 
hát akkor katt...

4977018353_f537fa41f1_b.jpg


vettem egy elemlámpát a múltkor a bricoban. betojtam hogy cree-xp led van benne. ha mar vettem kipróbáltam milyen a becsillogás növényeken dekoron talajon. és próbáltam vele fotózni is. a fotón természetesen nem sok dolog jon vissza, de arra jó ha részeket kell gyorsan megvilágítani. árnyékos területek stb.
 
Labirintkopoltyus said:
Viktor gratulálok az akváriumhoz! Eleinte nem igazán jött be, de ahogy múlik az idő egyre szebb!

köszi :angel:
elkezdett megcsapni az átrendezés szele. ha nem tudom elhesegetni a gondolatot lehet átalakítom hamarosan megint. ;)
 
most,hogy végre kikupálódtak-ISMÉT JÖHET A KÜZDELEM-
ez már a fertőzés végső stádiuma :lol:
 
Az akvárium most nincs nagyon fotózható állapotban, de fotózni kell! ;)

Úgyhogy most 1-2 más jellegű...

Bubik 1/320-nál:
5018581942_9ba957a5a6_z.jpg


A kis kópékhoz meg kell állítani az időt, de időnként azért el lehet őket kapni.

5017974245_400f0545c4_z.jpg


Akvárium fronton nincs sok újdonság. Leginkább csak habozok átalakítani. ;)

5017973263_1f5d99d19b_z.jpg
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére