• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Bio Rio - Biológiai szűrőanyag [Törölve]

Status
Not open for further replies.
Jelenleg fonalalga több van az akváriumomba mint növény. S azt írják, hogy ha alacsony a PH megjelenik a fonalalga. Ha nem tudom lekezelni 6,8-as PH-nál akkor 6-osnál végképp nem fogom tudni lekezelni.

Rossz hírem van, a fonal jön 7,5 feletti pH nál is, szerintem nem attól függ ...
 
Sziasztok!

Ismertek valakit aki huzamosabb ideig használt Bio Rio szűrőanyagot Eheim szűrőben?
Gondolkodom, hogy ezzel a szűrőanyaggal tölteném meg a 2275-öt, viszont a tömörülés nem tudom mennyire jellemző a szűrőanyagra. Erről szeretnék kérni egy kis infót.
 
Sziasztok!

Ismertek valakit aki huzamosabb ideig használt Bio Rio szűrőanyagot Eheim szűrőben?
Gondolkodom, hogy ezzel a szűrőanyaggal tölteném meg a 2275-öt, viszont a tömörülés nem tudom mennyire jellemző a szűrőanyagra. Erről szeretnék kérni egy kis infót.
Szűrőzsákot mindenképp szerezz be hozzá, nagyon porózus, könnyű...sokkal apróbb, mint a matrix vagy a substrat.
 
Sziasztok!

Ismertek valakit aki huzamosabb ideig használt Bio Rio szűrőanyagot Eheim szűrőben?
Gondolkodom, hogy ezzel a szűrőanyaggal tölteném meg a 2275-öt, viszont a tömörülés nem tudom mennyire jellemző a szűrőanyagra. Erről szeretnék kérni egy kis infót.
Mivel apró, kevés a rés közte, könnyen eltömődnek a rések, és ezzel a szűrő lefojtással jár. Ahogyan @Tommi kolléga is írta, szűrőzsák kell hozzá, és az is csak hogy könnyen kezelhető legyen. De még így is azt mondanám hogy havonta, hozzá kell nyúlni a szűrőhöz, főleg ha nem csak növények vannak a üvegbe.
 
@viktorlantos @inadsz @danyi03
Sziasztok Srácok!
Ti a galériában szoktátok egy idő után cserélni a szűrőanyagokat? Van ezeknek egyáltalán élettartama?
Én nagyon küzdök mindkét akváriumomban a fonal algával. Szűrők 2 havonta takarítva vannak, tápozás visszafogott. Karbantartások és vízcserék nem maradnak ki, így lassan másra nem tudok gondolni, mint a 6-7 éves szűrőanyagokra.
 
@viktorlantos @inadsz @danyi03
Sziasztok Srácok!
Ti a galériában szoktátok egy idő után cserélni a szűrőanyagokat? Van ezeknek egyáltalán élettartama?
Én nagyon küzdök mindkét akváriumomban a fonal algával. Szűrők 2 havonta takarítva vannak, tápozás visszafogott. Karbantartások és vízcserék nem maradnak ki, így lassan másra nem tudok gondolni, mint a 6-7 éves szűrőanyagokra.

Ami nem "kopik" azt otthoni körülmények között nem igen cseréljük. Persze 6-7 év azért elég hosszú.
Mégis a bejegyzéseid alapján inkább arra gondolok, hogy a rendszeresség a fegyelem oldalon vagy laza :) Nemrég említetted pl, hogy megint nem vagytok otthon. Nincs rendszeres vízcsere, kb ilyenekre gondolok.
 
Ami nem "kopik" azt otthoni körülmények között nem igen cseréljük. Persze 6-7 év azért elég hosszú.
Mégis a bejegyzéseid alapján inkább arra gondolok, hogy a rendszeresség a fegyelem oldalon vagy laza :) Nemrég említetted pl, hogy megint nem vagytok otthon. Nincs rendszeres vízcsere, kb ilyenekre gondolok.
A heti legalább 50% vízcsere megvolt mindkét akváriumon. A karbantartások nyílván nem voltak annyira alaposak a távollét alatt. Mindkét akvárium alatt ment végig a tápadagoló és így is jött az alga. A nagy akváriumnál kifogyott a táp, így a távollét 1,5 hónapjából két hetet tápozás nélkül ment. Az utolsó hetet fény nélkül, de így is nagyjából egyforma mértékben algásodtak az akváriumok. Az korábbi időszakban az ADA tápozás és nagyon alapos karbantartások mellett visszaszorult, de meg nem szűnt, ezért gondoltam a szűrőanyagokra. Most heti 2x 70~75% vizet cserélek és rendszeresen takarítok. Kíváncsi vagyok, így mire jutok.
 
Sajna a rendszertelenséget jóval hosszabb idő orvosolni.
Ha egyébként minden rendben van, tolj egy 3 napos blackoutot a többit az algaevők és a szűrők megoldják fonal esetén.
Kajáltatás ne legyen sok, garniknak sem.

Ezek nem mondanak új dolgot neked mint régi motorosnak, de én erre fókuszálnék :)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére