• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

ADA Bio Rio - Biológiai szűrőanyag [Törölve]

Status
Not open for further replies.
Mi van közvetlenül felette?
Saechem Matrix
Így is előfordult, hogy tisztítottam a szűrőt és mikor a felette levő tálcát kivettem még a zsákból is a nyagyon apró pernye szerű valami kiúszott a tetejére.
Persze lehet, hogy zsák nélkül is pont ugyanennyi lenne. :)
Tényleg ki fogom ezt a szúnyoghálós dolgot próbálni legközelebb.

Köszi a hozzászólásokat!
 
Saechem Matrix
Így is előfordult, hogy tisztítottam a szűrőt és mikor a felette levő tálcát kivettem még a zsákból is a nyagyon apró pernye szerű valami kiúszott a tetejére.
Persze lehet, hogy zsák nélkül is pont ugyanennyi lenne. :)
Tényleg ki fogom ezt a szúnyoghálós dolgot próbálni legközelebb.

Köszi a hozzászólásokat!
Nekem perlon vatta van fele,de közvetlenül,ugyan abban a kosárban,így még nem volt semmilyen lebegő szemcse ami kijutott volna belőle :)
 
Van egy 600-as OASE filterem 5 kosárral. (veszek majd még egyet, mert kevés a 288L-hez)
1-ben perlon helyett sűrű piros szivacs van ezt most hagyjuk az marad.

3-ba Mátrixot tennék. (már van 2, de kell még venni)
1-be Bio Riot kicsit fellazítva az oase eredeti szűrőjével a fehér műanyag golyókkal.

Az érdekelne amiről valamiért senki nem beszél, hogy állítólag brutál leviszi a PH-t. Ezt tapasztaltátok?
S évekig vagy csak az első 3 hónapban?
 
Van egy 600-as OASE filterem 5 kosárral. (veszek majd még egyet, mert kevés a 288L-hez)

Az érdekelne amiről valamiért senki nem beszél, hogy állítólag brutál leviszi a PH-t. Ezt tapasztaltátok?
S évekig vagy csak az első 3 hónapban?
Mi számít brutálnak?
 
7-es PH-t 1 liter leviszi 6-ra és állandóan ott tartja. Ezt pl. soknak érzem. Van ilyen tapasztalat?
Hány liter ADA BR mennyi vizet mennyire módosított? :D
 
Lehet azért nem beszél róla senki, mert nem is tapasztaltuk. ;)
2 liter került még 2015-ben a szűrőmbe. Se akkor, se azóta nincs gond a ph-val, pedig csak 60 liter vizet kellett volna elsavasítania. :)

Tapatalkkal küldve az én PLK-L01 eszközömről
 
7-es PH-t 1 liter leviszi 6-ra és állandóan ott tartja. Ezt pl. soknak érzem. Van ilyen tapasztalat?
Hány liter ADA BR mennyi vizet mennyire módosított? :D
Szia!Nekem 8l Ada Bio rio-van a szűrőben,es nem tapasztaltam ilyet!Igaz nem is nagyon meregetek,mar évek óta!
 
Nem akarom túllicitálni a Legenda és VIP kertészek bejegyzéseit, csupán az arányok miatt:
30-as akváriumot szűrök 2 liter BioRio segítségével.
Növény- és állatvilág köszöni jól van.
 
Oké nem akarom játszani az okosat, GA-ban mondta az eladó, hogy nem ajánlják mert piszkosul leviszi a PH-t 6 alá. Nekem csak ez az infóm van, illetve idézem:
(11:14:21 AM) Green Aqua: matrix teljesen ph semleges
(11:14:29 AM) Green Aqua: biorio erősen lehúzza, akár 6.0 alá
 
Egyébként miért baj ha alacsony pH-d?
A legtöbb trópusi élőlény ezt szereti. :)
Jelenleg fonalalga több van az akváriumomba mint növény. S azt írják, hogy ha alacsony a PH megjelenik a fonalalga. Ha nem tudom lekezelni 6,8-as PH-nál akkor 6-osnál végképp nem fogom tudni lekezelni.
 
Lenne egy kérdésem. Tervezem megvásárolni a Bio Rio-t. Viszont.... igencsak rendhagyó módon... tengeri akvárium technikai tartályába tenném bele. Szerintetek tengeribe is jó lehet ez a fajta szűrőanyag?
 
Sracok a Biorio-val kapcsolatban kerdeznek en is...
Most tervezem beinditani az uj szüröt a 72 literesben (parhuzamosan fut majd egy darabig a regi akasztosakkal), amiben lesz 1 Liter biorio is, szerintetek varhato, hogy a pH-t nagyon lehuzza? Lattam irtatok, hogy van akinel igen, van akinel nem...
Szamithatok ra?
Vannak süncsigak az akvaban, nem szeretnem, hogy feldobjak a pacskert esetleg...
 
A pHt valamennyire lehúzza, de annyira nem, hogy a sünik kinyiffanjanak. :)
Ha a talaj, co2 és a biorio együtt húzza le a pHt, az már más tészta...
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére